Kadıköy-Cadde Müdavimlist Şef Restoranı

Kadıköy 3 Sokak Lezzetleri Noktası

Son dönem Beyoğlu’nun sosyal hayattan soyutlanması, Etiler-Boğaz hattının kendi aleminde takılıyor olması, Karaköy’ün de tek tip mekanlardan oluşması nedeni ile, Yeme-İçme trendlerinde rüzgar, Kadıköy bölgesinden esmeye başladı. Daha özgün ve farklılıkları daha iyi yakalayan bir kitlenin olduğu Kadıköy, farklı mutfak deneyimleri sunmayı hedefleyen girişimcilere istediklerini uygulamak için ideal bir alan sunuyor. Pandemi dolayısıyla mekanların kapalı olduğu içinden geçtiğimiz dönemde, bu mekanlar paket servis olarak hizmet vermeye devam ediyor. Aşağıda işin eğitimini almış ve işletmesinin başında duran kişilerin açtığı, 3 + 1 orijinal Kadıköy sokak lezzetleri noktası bulunmakta.

Basta Street Food Bar

İşin eğitimini almış 2 şef tarafından kurulmuş olan Basta Street Food Bar, bir sokak lezzeti olan dürümün gastronomik mutfak deneyimi ile harmanlanmış halini konuklarına sunuyor. Şef-ortaklar, Derin Arıbaş ve Kaan Sakarya Fransa’da beraber çalıştıkları dönemde restoranlarda yemek hazır olduğu zaman kullanılan Basta kelimesini, mekanın adı olarak tercih etmişler. Beyoğlu’ndaki Nicole’ün eski şefi olan Kaan ve Yurt dışı gastronomik mutfaklarda tecrübesi bulunan Derin’in işletme felsefesi, fine-dining ortamlarda sunulan lezzetleri, uygun fiyatlarda, rahat ve keyifli bir ortamda misafirlerine sunmak. Basta Street Food, Kadıköy sokak lezzetleri üzerine en önemli duraklardan birisi durumunda.

Basta Street Food 3 Lezzet

1- Kuzu dürüm

2- Açık ayran

3- Basta sütlaç

Basta Street Food Kadıköy

Basta Street Food Bar Kadıköy

Basta Eve Sipariş İçin Tıkla
Adres: Osmanağa, Sakız Sk., Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 414 0865

Mini Eatery

Kadıköy, Moda caddesini, Zeplin ve Ayı’nın da bulunduğu en popüler bölgesinde açılan Mini Eatery, modern-büfe konseptinin iyi bir örneği durumunda. Burger ağırlıklı menüde, 8 adet 70 gramlık mini-orta burger ve 8 adet de atıştırmalık bulunuyor. Yine işin eğitimin almış 2 genç girişimci tarafından açılan işletmenin amacı, keyifli lezzetleri, hoş bir atmosferde, belli yeme-içme standartlarını da gözeterek misafirlerine sunmak. Kadıköy sokak lezzetleri denilince Mini Eatery artık bir çırpıda akla gelen işletmelerden birisi olmuş durumda.

Mini Eatery 3 Lezzet

1- Mini house burger

2- Kızarmış turşu

3- Ev yapımı limonata

mini

Mini Eatary Eve Sipariş İçin Tıkla
Moda Cd. No:55, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 336 5999

Selfish Kadıköy

Listemizdeki tek deniz ürünü üzerine sokak lezzetleri noktamız olan Selfish, 2020 yılı başında Moda caddesi üzerinde açıldı. Deniz ürünleri üzerine hızlı hazırlanan ürünler sunan mekan, aynı zamanda listemizde içki servisi olan da tek mekan. Selfish Kadıköy modern tasarımı, misafirperver işletmeleri ve yaratıcı lezzetleri ile kısa zamanda bölgenin sevilen sokak lezzetleri noktalarından birisi olmuş durumda. Levrek çorbası, kalamar tava, uskumru ekmek gibi klasiklerin sunulduğu Selfish’de menü taco ve burgerler ile zenginleştirilmiş. Fiyatları da oldukça makul olan mekanda Ingilizlerin meşhur fish & chips’i denenmeli.

Selfish 3 Lezzet

1- Levrek Çorba

2- Karides Taco

3- Fish & Chips

selfish

Selfish Eve Sipariş İçin Tıkla
Adres: Caferağa, Moda Cd. No:77/A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon:(0216) 550 68 51

2 Bites

Moda Kadıköy kesişimindeki gastronomi vahası olan alan hem mutfak, hem tasarım anlamında ülkenin en değerli mekanlarına ev sahipliği yapıyor. Bu bölgede ufak veya büyük metrekareli o kadar çok sayıda nitelikli mekan açılmışki, aralarında vasat bir örneğin barınması artık oldukça zor. Bademaltı sokaktaki Teksas usulü burgerler yapan 2 Bites, bilenlerin gittiği, oldukça ufak bir mekan. Kendi imal ettikleri fırında 12-14 saat ağır ateşte pişirilmiş/tütsülenmiş brisket ve kaburgadan yaptıkları burgerlar adeta parmak ısırtıyor. 2 Bites Meşe odununda kızaran ekmekleri, kendi hazırladıkları özel sosları ve özel imal ettikleri fıçı gazozları ile benzersiz bir deneyim vaat ediyor.

2 bites

2 Bites Eve Sipariş İçin Tıkla
2 Bites Adres: Caferağa, Bademaltı Sk. no: 3/B, 34710 Kadıköy/İstanbul

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.