Kadıköy-Cadde Kahvaltı Kahve Mekanları Müdavimlist

Kadıköy – Moda Kahvaltı Mekanları

Kadıköy, son yıllarda yeme-içme trendlerinin belirlendiği en önemli bölge durumunda. Beyoğlu’nun sosyal hayattaki etkinliğinin azalması, açıkçası en çok Kadıköy’e yaradı. Bu anlamda sevilen öğün kahvaltı modası da Kadıköy’de belirleniyor denebilir. Özellikle Kadıköy ve Moda kesişiminde çok sayıda şahsına münhasır kahvaltı mekanı açılmış durumda. Aşağıda farklı yorumlamaları, orijinal sunumları ve keyifli ortamları ile 10 Kadıköy kahvaltı mekanı bulunmakta.

Po

Po juicery

Brekkie Moda

Yoğurtçu parkının oradaki mekan, kruvasan üzerine yaptığı ün ile özellikle haftasonları kapısında sıra olan bir Kadıköy kahvaltıcısı. Brekkie Kadıköy, Yer fıstıklı, badem kremalı, karemelize elmalı ve bir baklava yorumu olan Antep fıstıklı gibi seçenekleri ile kruvasanın baş rolde olduğu bir kahvaltı sunuyor. Türk (38 TL), İngiliz (42 TL) ve Fransız (28 TL) usulü 3 seçim menünün World of Brekkie bölümünde göze çarparken, Avakado ve füme etli yumurta (32 TL) seçenekleri kruvasan üzeri lezzetler olarak dikkat çekiyor. Menünün kruvasan arası bölümünden ise Smoked Salmon (35 TL), Cro Avakoda (30 Tl) gibi seçimler sadece kahvaltı değil, tüm güne uygun alternatifler olarak değerlendirilebilir.

brekkie

Brekkie Moda’da yemek kuyruğu

Brekkie Adres: Osmanağa, Yoğurtçu Parkı Cd No:68/b, 34714 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 345 03 45

Naan Moda

Moda caddesi üzerinde olan Naan Moda özellikle ekmekleri ile ünlü bir modern fırın aslında. kahvaltının doğru ekmek seçimi le başladığı fikriyle Tam tahıllı, ekşi mayalı, atalık tohumdan yapılan ekmekler mekanın en önemli ürünü doğrusu. Bergama tulumu, gün kurusu, muhammara, firik tabuleh gibi kendine özgü ve yerel ürünlerden oluşan bir Moda Kahvaltısı sunan mekan (2 kişilik 120 TL) yanında da bir ufak demlik çay veriyor. Serpme kahvaltının yanında Kış Sebzeli Omlet (48 TL) Eggs Benedict (74 TL) ve Croque Naan (füme et, hardaalı ricotta ve göz yumurta, köy ekmeği ile) gibi alternatifler ile kahvaltı zenginleştirilebilir.

naan

Naan Moda

Naan Adres: Caferağa, Moda Cd. No:113, 34710 Kadıköy
Telefon: (0850) 221 7099

700 GR

Kadıköy, Moda kesişimindeki bir diğer sevilen kahvaltı mekanı da 700 GR. Ara sokakta olması ve oldukça küçük bir iç hacme sahip olmasına rağmen, Kadıköy kahvaltı mekanları diyince ilk akla gelenlerden. Serpme olarak sunulan (98 TL) kahvaltıda isli Çerkez ve Lor peyniri, bal kabaklı muhammara, ev reçeli gibi mekana özgü lezzetler sunuluyor. Fırın Kahvaltı Tabağı (41 TL) Tatlı ve Tuzlu Pancake gibi alternatifler de sunan 700 GR, Ev Yapımı Granola (38 TL), Çıtır Beconlı Yumurta (41 TL) gibi kahvaltı deneyimini arttıran seçenekler sunuyor.

700 gr moda

Adres: Caferağa, Cafer Ağa Mahallesi Ruşen Ağa Sok No: 3 /C, Moda, 34710 Kadıköy
Telefon: (0216) 336 23 66

Meşhur Kadıköy Menemencisi

Nokta atış, menemen yiyeceğim diyorsanız, Meşhur Kadıköy Menemencisi son derece uygun bir tercih olacaktır. Kadıköy’ün Söğütlü Çeşme caddesine yakın mekanın duvarları, menemen sever müdavimlerin, beyaz kağıtlara yazdıkları beğeni yazıları ile dolu. Meşhur Kadıköy Menemenci’sinin en çok tercih edilen spesiyali, bol beyaz peynirli karışık menemen. 2 kişi ortalama 30-40 TL civarı hesap ödeyeceğiniz mekan, cep yakmaması ile de avantajlı bir seçenek durumunda.

Meşhur Kadıköy Menemencisi

Meşhur Kadıköy Menemencisi

Adres: Osmanağa, Pavlonya Sk. No:16, 34714 Kadıköy/İstanbul

Irregular Dining

Moda ile Kadıköy’ün kesiştiği Caferağa bölgesindeki bir orijinal mekanda Irregular Dining, kendine has konsepti ile dikkat çekiyor. Bir mutfak masası odak noktada olacak şekilde dekore edilmiş mekan, misafirleri ile interaktif bir iletişim kuruyor. Hatta ziyaretçi ile iletişim o kadar üst bir noktadaki, sabit bir menü yerine “canın o an ne çekiyor” sorusu üzerinden alternatifler sıralanıyor. Yani Irregular Moda!da adeta bir kokteyl bardaki gibi yemek istediğiniz lezzetleri tarif ediyorsunuz ve önünüze geliyor. Geleneksel kahvaltı harici özel bir kahvaltı denemek isteyenler için Irregular biçilmiş kaftan.

irregular

Irregular Moda Adres: Caferağa, Ağabey Sk. D:No: 44/A, 34710 Kadıköy
Telefon: (0553) 046 91 73

En Moda

Kadıköy’ün Moda sınırlarına geçen tarafında bulunan En Moda, gün boyu kahve, yemek ve tatlı servisi olan keyifli bir mekan. Moda’nın yeni mekanı geniş kahvaltı menüsü ile de dikkat çekiyor. En Moda’da Pişiden, bal kaymağa, ev yapımı acukadan, meyvelere serpme olarak servis edilen iki kişilik En Kahvaltı (120 TL) masayı donatmayı severler için ideal bir seçim olarak karşımıza çıkıyor. Ancak mekanın özellikle yumurtanın başrolde olduğu dünya mutfağından özel kahvaltı lezzetleri, menüde ön plana çıkıyor. Bunlar arasında scrambeld yumurta olarak frankfurter sosis ile servis edilen Texas Skillet (50 TL) denenmesi gerekenlerden. Ayrıca pancake ve krep bölümü de olan menüde nokta atış yapmak isteyenler antrikot dilimli Philly Cheese veya French Toast da deneyebilirler.

en moda

Adres: Caferağa Mah. Bademaltı Sok. Moda/Istanbul
Telefon: (0216) 330 02 30

Yumma Moda

Moda’daki ara sokaklardan bir tanesindeki köşe dükkanlardan birisi olan Yumma Moda, özellikle kahvaltı sunumu ile dikkat çekiyor. Tipik bir Kadıköy sokağında yer alan mekan, bölgenin ruhunu hissetmek için de ideal bir atmosfere sahip. Yöresel lezzetlerden oluşan serpme kahvaltısını, zevkli seçilmiş tabaklarıyla sunan Yumma, sevilen bir Kadıköy-Moda kahvaltıcısı. Fiyatları da (Çay dahil 2 kişi 60 TL) Moda kahvaltıcılarına göre nispeten daha makul olan Yumma Moda, tamamlayıcı olarak yumurta seçeneklerini de 8-12 TL arası fiyatlar ile sunuyor.

yumma

Yumma Moda Menü

Yumma Adres: Caferağa, Mühürdar Karakolu Sk. 6/5, 34710 Kadıköy
Telefon: 0530 772 79 16

Zapata Bakery

İlk şubesi Kadıköy, Caferağa’da açılan mekanın, ikinci şubesi St Joseph’in karşına denk düşen, Kadıköy’ün, Moda tarafına açılmış durumda. Mekanın en bilenen özelliği organik tam buğday ekmekleri ve hepsi MSA mezunu olan ödüllü aşçıları. ilk şubeye göre daha sakin, mahalle atmosferinde olan mekan, iyi bir kahvaltı ve sonrasında biraz da yayılıp keyif yapmak için oldukça iyi bir alternatif durumunda.

Zapata Bakery

Zapata Bakery

Adres: Caferağa Mahallesi, Şevki Bey Sokak, No 31, Kadıköy

Munchies Crepe & Pancake

“F*uck Diet, Eat Pancake”  mottası ile yola çıkan Munchies Crepe & Pancake, Kadıköy, Moda’nın yine orijinal kahvaltı mekanlarından birisi durumunda. Yalnız masa sayısının az olması sebebi ile özellikle hafta sonları sıra beklemeniz gerekebilir. O sebeple günü diğer saatlerinde de mekandan faydalanmakta yarar var. (Güncelleme 22.10.2016 İşletmenin yeni adresi Moda caddesi No:142 olup aşağıda detaylı adres belirtilmiştir. Görsel eski mekandandır.)

Adres: Caferağa, Moda Cd. No:142, 34710 Kadıköy/İstanbul

Pazar Gastrogaleri

Kadıköy’de yeme-içme trendleri baş döndürücü hızla ilerlerken, modern mutfak teknikleri de mekanlarda kullanılmaya başlanıyor. Pazar Gastrogaleri, şef sahipleri tarafından açılan modern bir fırın olarak tarif edilebilir. Mekanın kendine özgü tepsilerde verdiği kahvaltılar ise, Bagel ve sandviç tarzı yemekler ile yumurta kombinasyonu olarak sunuluyor. Bunlardan Avokado Kremalı Bagel 22 TL, baget ekmeğine yapılan salamlı, parmesanlı, yeşil elmalı Rustik Sandviç 32 TL’ye sunuluyor.

pazar

Pazar Gastrogaleri

Adres: Caferağa, Dr. Esat Işık Cd. No:22/A, 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 330 40 88

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.