Kadıköy-Cadde Kebapçı

Perran Ocakbaşı

Perran

Bağdat Caddesi, Anadolu Yakasında zaman geçirmek adına en çok tercih edilen bölgelerden biri. Pek çok farklı zevke hitap eden mekanların bulunduğu Cadde’de son dönemde bir ocakbaşı/kebap restoranı artışı da gözlemleniyor. Kineba Ocakbaşı, Çilingir Sofrası Cadde derken şimdi Bağdat Caddesi’nin en yoğun kısımlarından biri olan Caddebostan’a Perran Ocakbaşı açıldı. Burası Caddebostan Kültür Merkezi’nin hemen yan sokağında. Dışarıdan baktığınızda dahi ilgi çeken, bir ocakbaşı restoranının ötesinde, modern ve şık dekorasyonuyla da cazip olan farklı bir yer. Soft renkli oturma grupları, aydınlatmalar, turuncu rengin verdiği sıcaklık ve tüm dekorasyona yansımış özenle birlikte gerçekten Bağdat Caddesi’ne çok yakıştığını ve pek çok farklı etkinlik için de tercih edilesi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle doğum günü, aile toplantıları, arkadaş buluşmaları ve iş yemekleri için de popüler olacağı apaçık olan bir yer Perran Ocakbaşı.

Perran Ocakbaşı’nın mutfağında Ödüllü ve başarılı şef Mehmet Keskin var. Doğu Anadolu ve Güneu Doğu Anadolu bölgelerinin en lezzetli yemekleri ile yöresel mutfağın bulunduğu mekanda klasikleşen kebap, et çeşitleri, ara sıcaklar ve mezelerin yanı sıra buraya özel imza tabaklar da bulunuyor. Kokoreçli İçli köfte, Perran İçlisi ve Dolama Kebabı bunlardan birkaçı. Kesinlikle deneyimlenmesi gereken özel yemeklerden. Et çeşitleri ve mezeleriyle de oldukça iddialı olan ve şefin tecrübesini de arkasına alarak harikalar yaratan Perran Ocakbaşı’nda Çıtır Beyti, Adana Kebap ve Perde Pilavı da öne çıkanlardan. Her gün 12:00 – 00:00 saatleri arasında açık olan Perran Ocakbaşı’na geldiğinizde çeşit çeşit mezelerini ve yemek sonrasında hazırlanan kömür ateşinde ağır ağır pişirilen Şişte Künefe’sini denemeyi unutmayın!

Adres : Caddebostan, Haldun Taner Sk. Güral Apt No:3/1, 34728 Kadıköy/İstanbul
Telefon : (0216) 766 55 53

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.