Dünya Mutfağı Nişantaşı-Beşiktaş

Zoka İstanbul

Nişantaşı’nda son dönemde açılan pek çok yer kalıcı olmayı, kendisini geleceğe taşıyabilmeyi başarıyor. Konum itibari ile özellikle gençlerin sosyalleşmek adına tercih ettiği bir bölge olan Nişantaşı’nda yeme-içme konusunda da yüksek bir seviye tutturuldu diyebiliriz. Kaş’ta Zoka Street Food ismiyle harikalar yaratan, sokak lezzetlerine yaptıkları şef yorumlarıyla Kaş’ın en sevilenleri arasında yer alan Zoka, Nişantaşı’ndaki yeni şubesi ile bu yüksek kaliteli mekanlar arasına hızlı bir giriş yaptı.

Buradaki şubede Street food alanından biraz ayrışıp, fine dining seviyesinde farklı tabaklarla ‘’Zoka Kitchen I Bar’’ adı altında bambaşka bir deneyim vaat ediyorlar. Bir şef mutfağı olan Zoka İstanbul’da dönemsel olarak (genelde aylık olarak) değişen tadım menüleri var. 3 Aralık günü kapılarını açan mekanın iç tasarımı da başarılı. Soft renklerin hakimiyetinde, göz yormayan, sade ve şık bir dekorasyonu tercih etmişler ki; bize göre son dönemde böyle yerlerin artıp, şatafatlı mimarileri olan mekanların azalması harika oldu.

Mekanı incelemeye koyulurken, leziz kokteyllerini de deneyebilirsiniz, çünkü bu konuda da en az yemekler kadar iddialılar. Az evvel söylediğimiz gibi menü değişken; ancak açıldığı günden beri var olan menülerine göz atacak olursak özel mezelerinin ve her yerde bulamayacağınız imza tabakların dikkat çektiğini görüyoruz. Yeşil fava, sous vide tekniği ile pişirilmiş aromalı ahtapot, kişnişli avokadolu çipura tartar ve tuzda hamsi bu yemeklerden yalnızca birkaçı.

Değişen menülerini ve farklı tadım gecesi etkinliklerini muhakkak takip edin. Özellikle rakı gecesi tadım menüleri çok başarılı. Rakının yanına yakışacak meze ve yemekleri şef kendi stilince yorumlamış oluyor ve her birinin sunumu da fazlasıyla özel, iştah açıcı. Zoka İstanbul, haftanın her günü 18:00 – 23:00 saatleri arasında açık. Rezervasyon yaptırmanızda fayda var. (özellikle haftasonları) Burada kalabalık arkadaş buluşmaları, doğum günü gibi kutlamaları ve iş yemekleri çokça keyifli olacaktır. Şimdiden bizden söylemesi.

Adres : Teşvikiye, Şakayık Sk. 69/10, 34360 Şişli/İstanbul
Telefon : (0538) 235 82 91

 

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.