Brasserie-Bar Dünya Mutfağı Kadıköy-Cadde

Mucha Yeldeğirmeni

Kadıköy’deki Yeldeğirmeni Mahallesi son dönemde fazlasıyla popülerleşti. Kadıköy’ün daha mütevazi olan, vapur iskelelerinin karşısında kalan kısmı olarak Özellikle gençlerin zaman geçirmesi adına pek çok alternatif var burada. Doğrusu Moda’ya göre çok daha mütevazi buralar. Daha sakin, kendine has cafeler var. Tarihi evlerle dolu. Bir yandan da her sokak denize çıkıyor, deniz manzarası eşliğinde mahallede gezinmek, tatlı cafelerinden birinde oturup uzun uzun vakit geçirmek güzel. Tam bir mahalle havası hakim. Son birkaç Yeldeğirmeni ziyaretimde bir kapı inanılmaz dikkatimi çekiyordu ve kısa bir araştırma sonunda burada Mucha Yeldeğirmeni adında bir mekan açılacağını gördüm. Açıldığı anda da gittim.

Gerçekten mahallenin çehresinden farklı; ancak bir o kadar da buraya ait çok şık bir bar/restoran ile karşılaştım. Abartısız söyleyebilirim ki; burası kapıdan içeri girdiğiniz an sizi apayrı bir dünya karşılıyor. Bir mahalleden yürüyüp de girdiğiniz bu gizli vahada her zevke uygun şeyi bulmak mümkün. Öncelikle atmosferi inanılmaz keyifli. Çok şık ve modern bir dekorasyonu var. Yüksek tavanlar, kocaman bar kısmı (ki barda oturup bişeyler içmek ve müzik dinlemek sanırım en mutluluk verici şey Mucha’da) ve diğer dekoratif öğeler ilgi çekici. Bambaşka bir şehirde hissetmeniz dahi olası.

Ayrıntıları incelerken eminim ki kulağınıza harika müzikler ilişecek. Buranın en önemli özelliklerinden biri de bu. Çok iyi playlistleri var. Öyle ki; şahsen ben çalışırken dahi spoitfy listelerini dinlemeye başladım. Dolayısıyla Haftasonu geldiğinde buraya yalnızca DJ müziklerini dinleyip bişeyler içmeye de gelebilirsiniz. Keza alkol menüsü çok çeşitli. Biralar, viskiler birçok seçenek var; ama mekanda alkol anlamında asıl alamet-i farika kokteyller. ‘Siyah’, kırmızı’ gibi rengine ve içeriğine uygun (mesela kırmızı olanda acı yoğunluğu var) isimler verilmiş. Gerçekten çok lezzetlilerdi. Viski ile hazırlanan kırmızı ile siyah’ı o kadar sevdik ki; bir sonraki gelişimizde de mutlaka diğer kokteylleri denemeliyiz dedik.

Bu kadarla da bitmiyor, Mucha’da çok lezzetli başlangıçlar ve yemekler de var. Pazartesi hariç her gün 16:00-02:00 saatleri arasında açık olan mekana bir date, arkadaş toplantısı veya kutlama yemeği için de gelebilirsiniz. Özellikle kızartılmış keçi peyniri topu, humus, şarküteri tabağı gibi başlangıçları iştah açıcı görünüyor. Ayrıca neredeyse fine dining seviyesinde, harika sunumlu farklı ana yemekleri de var, belirtelim. Son olarak fiyat/performans olarak da sizi tatmin edeceğinden emin olduğumuz Mucha Yeldeğirmeni’ni ne kadar sevdiğimiz anlaşılmıştır sanırım. Mutlaka tekrar tekrar yolunuzun düşmesi gereken bir mekan. Tavsiye ederiz.

Adres : Rasimpaşa, İskele Sk. No:47, 34716 Kadıköy/İstanbul
Telefon : (0533) 928 40 07

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar