Brasserie-Bar Kadıköy-Cadde Müdavimlist

Suadiye Mekanlar

Pigalle Suadiye

Suadiye, son dönem mekan hareketliliği anlamında en çok dikkat çeken bölgelerden. Özellikle ilk etapta Suadiye Plaj Yolu Sokakta başlayan hareket, Caddebostan’a doğru yayılmış durumda. Bu mekanlar arasında Townhouse ve hemen ardından açılan Ysabel’in trendin oluşmasın da da önemli bir katkısı var kuşkusuz. Bir de pandemi sebebiyle “olduğun yerde takıl, fazla seyahat etme” durumu da lokallerin bu dalgaya katılmalarını sağlamış durumda. Aşağıda Suadiye Mekanlar arasında en çok ön plana çıkanları derledik.

Suadiye

Reborn Suadiye

Canlı ve dinamik atmosferi Suadiye’de yeni mekanların açılmasına sebep oluyor. Son dönem açılan mekanların ise belli bir konuda uzmanlaştığı görülüyor. Bunlar arasında yakın zamanda Brew Kitchen’ın yerine açılan Reborn Suadiye dikkat çekenler arasında. Tüm gün aktif bir mekan olarak tasarlanan mekan dj etkinlikleri ile akşamları da oldukça hareketli oluyor. Reborn Suadiye, modern tasarımı, imza kokteylleri ve gastro-pub lezzetleri ile kısa sürede ilgi odağı olmuş durumda. Teşvikiye’nin sevilen burgercisi Cluster ile kardeş işletme olan mekanda sunulan Smoky Burger by Cluster ve Tinto Onio by Cluster kuşkusuz menünün en önemli lezzetlerinden. Restoran-barın iddalı olduğu en önemli unsur ise imza kokteyller olarak karşımıza çıkıyor. Tüm şurup, püre ve demlemeleri kendi bünyesinde hazırlayan barda, özellikle kişinin o anki isteğine göre hazırlanan Reborn Special özel bir kokteyl deneyimi vaat ediyor. Reborn Suadiye Cuma ve Cumartesi akşamlar oldukça enerjik bir ortam sunarken, kutlama ve eğlence için ideal bir seçim olacaktır.

Reborn Suadiye

Adres: No:12 Suadiye Mahallesi, Ayşeçavuş Cd, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0535) 989 24 61

Garcia Bistro & Bar

Yeme-içme ve eğlence amacıyla eskiden Avrupa yakasına geçen cadde insanı, şimdilerde bölgede açılan nitelikli mekanların tadını çıkarıyor. Bunlar arasında Garcia, ortaya paylaşma uygun yemekleri, imza kokteylleri ve enerjik atmosferi ile caddenini en yeni restoran-barlarından. Her ne kadar Caddebostan’da yer alsa da harekin bu bölgeye kaymasıyla, listemizde Garcia’ya yer veriyoruz. Garcia Bistro kahvaltıdan, akşam yemeğine, tüm gün aktif bir mekan. Yakın zaman içerisinde açılan mekan, doğumgünü, yıl dönümü gibi kutlamalar için de oldukça uygun. Menüden bahsedecek olursak; öncelikle söyleyelim, buranın kahvaltı menüsü gayet tatmin edici. Gün boyu yemek, kahve ve içki için uğranabilecek mekanın en hareketli saatleri ise akşamüstü itibarı ile yaşanmakta. Perşembe cuma ve cumartesi akşamları ise DJ etkinlikleri ile olan Garcia’da imza kokteyller ön planda. Başlangıçlardan Tempura Jalepeno, Sokak lezzetlerinden Kaburga Bun, ana yemeklerden Pırasanın Üç Hali Somon denenmesi gereken tabaklardan.

garcia

Garcia

Garcia Adres : Caddebostan, Bağdat Cad. No: 310/D, 34728 Kadıköy/İstanbul
Telefon : (0533) 233 65 12

The Wall Street Suadiye

Bağdat Caddesinde mekan hareketliliği dur durmak bilmiyor. Neredeyse her hafta yeni bir mekan ile karşılaşabileceğiniz Cadde, sokak araları da dahil olmak üzere biribirinden nitelikli mekanlar ile çevrelenmiş durumda. Bu sebeplede artık cadde insanı eğlenmek için karşıya geçmek zorunda kalmıyor. Kadıköy’deki The Wall Saloon & Performance’a yolunuz düştüyse oradaki sahne performanslarını izlemiş, arkadaşlarınızla bişeyler içmek için ziyaret etmiş ve keyifli zaman geçirmişsinizdir. Markanın en yeni şubesi olan The Wall Street Suadiye ise yakın zamanda, farklı konseptiyle Caddedeki yerini aldı. The Wall Street, Suadiye’de hem yemek yenebilecek, hem de bişeyler içerebilecek modern bir bar atmosferi sunuyor. Mekanın en ilgi çekici ve tercih edilesi yanlarından biri de dinamik etkinlik takvimi kuşkusuz. Yeşillikler içerisinde  geniş ve ferah bir ortam sunan mekanda, gündüz biranızı içerken Cadde’nin nabzını tutmak mutluluk verici. Ayrıca mekan enerjik atmosferi ile kutlama grupları ve buluşmalar için de ideal bir ortam sunuyor.

Wall Street

The Wall Street Suadiye

The Wall Steet Suadiye Adres : Suadiye, Bağdat Cd. No:363, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon : (0507) 392 21 60

Cotto Gastro

2021’in son ayında açılan Cotto Gastro bölgedeki iddialı mekanlar arasındaki yerini aldı. İtalyan mutfağı üzerine olan restoran, geniş bahçe bölümü, yüksek ve açılır tavanlı iç mekanı ile oldukça ferah alanlardan oluşuyor. Girişte bir bar bölümü ve takip eden kısımda açık mutfağı olan mekan, şık dekorasyonu ile keyifli bir atmosfer sunuyor. Cotto Gastro’nun açık mutfağının en uç bölümünde yer alan özel fırını ise yüksek ısıyla pişmesi ile bilinen Napoli usulü pizzalar için özel olarak getirtilmiş. Makarnalardan Kuzu Tandır Rigatoni, kıymalı, yoğurt soslu Orecchiette ve ana yemeklerde Osso Buco restoran-barın imza tabaklarından. Tüm gün aktif ve enerjik bir atmosferi olan Cotto Gastro, İtalyan mutfağı severler tarafından ziyaret edilebileceği gibi mekana özel kokteylleri ile akşam içkisi için de tercih edilebilir.

cotto gastro

Cotto Gastro

Cotto Gastro Adres: Suadiye, Kazım Özalp Sk., 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0533) 478 72 88

Townhouse Suadiye

Kızıltoprak North Shilds’in işletmecileri tarafından açılan Townhouse Suadiye’nin, oluşturduğu kendine has konsepti, bölgedeki yeni açılan mekanları da etkiliyor durumda. İngiliz pub konseptinin modern bir yorumu olan mekan, yüksek fiyatları ile de dikkat çekiyor. Özellikle mekana özgü olarak ifade edilen, ama üç aşağı beş yukarı her mekanda aynı olan imza kokteyller, mekanların odak noktadaki ürünü oluyor. Bunlar arasında passion fruit’lu, acılı olan kokteyl, hemen hemen bölgenin bayrak kokteyli olmuş durumda. Popülerliği sebebiyle yer bulması zaman zaman zor olan Townhouse’da 300 TL’den servis ediliyor.

townhouse

Townhouse Suadiye

The Townhouse Adres: Suadiye Mahallesi, Plaj Yolu Sk. No13, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 463 14 15

Strada Suadiye

Cafe Cadde’nin yaratıcıları tarafından açılan Strada, kısa zamanda popüler cadde mekanlarının arasına girdi. Meksika Tulum tarzı dekorasyonu, caddeye hakim geniş bahçesi ve keyifli barı ile tüm gün aktif bir mekan. Günün her saatine uygun bir menüsü olan Strada, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği için tercih edilebilir. Mekanın beyaz örtülü masaların ve el yapımı sanat eserlerinin olduğu iç kısım ise fine dining restoranları çağrıştıran bir atmosfer sunuyor. Belli bir saatten sonra yükselen müzik ile Strada Suadiye, bölgenin buluşma noktalarından birisi olmuş durumda. Strada’nın menüsünde, Paylaşımlık küçük tabaklardan, salatalara, burgerlerden, taş fırında özel olarak hazırlanan pizzalara, taze makarnalar, vegan çeşitler bulunmakta.

strada

Strada Suadiye

Strada Adres: Suadiye, Bağdat Cd. No:459, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 464 10 00

Ranchero Suadiye

Suadiye mekanlar denince ilk akla gelenler arasında Ranchero geliyor kuşkusuz. Plaj yolu sokaktaki mekan, uzun yıllardır Meksika mutfağından yemekleri başarıyla sunuyor. Restoran-barın bu başarısında kuşkusuz işletmecilerin Meksika kökenli aile bireyleri olması yatıyor. Ranchero’da mutfağımıza oldukça benzer Meksika lezzetlerini deneyimlemek ve harika Margarita’ları içmek oldukça keyifli. Caddenin en eski mekanlarından olan Ranchero, rezervasyon almazken, biraz sıra bekledikten sonra masanıza oturabiliyorsunuz.

ranchero

Ranchero Suadiye

Ranchero Adres: Suadiye, Plaj Yolu Sk. No:4, 34744 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 380 65 00

Cafe 460

Modern ve sıcak bir dekorasyona sahip Cafe 460 yakın zamanda açılan cadde mekanları arasında. Gün boyu kahvaltı veya kahve için uğranabilecek mekan, akşama doğru ise bir kokteyl ile birlikte caddenin nabzını tutmak için ziyaret edilebilir. Mekanda herkesin tadına aşina olduğu ‘comfort food’ diyebileceğimiz yemekler, farklı malzemelerle yaratıcı şekilde yorumlanıyor Menüdeki tüm ekmekler, bagel, pretzel ve bagetler kendi mutfaklarında günlük ve taze olarak üretiliyor. Bu yüzdendir ki, kahvaltı menüsünde tadacağınız her bir seçenek bu taptaze ve el yapımı ürünler eşliğinde masaya geliyor. Ana yemeklerden Dana Schnitzel ve Somon Kase denenmesi gereken lezzetlerden.

Cafe 460

Cafe 460

Adres: Suadiye, Bağdat Cd. 460/D, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 330 40 89

Ysabel Suadiye

Suadiyenin Namı değer Lucca’sı! Ysabel Suadiye gün boyu sunduğu brasserie-bar tarzından, akşam itibarı ile en hızlı bir şekilde kulüp ortamına dönen mekan olarak tarif edilebilir. Tabiki bu kulüp ortamı, erken saat başlayan ve geçiş mekanı kıvamında bir ortam sunuyor. İtalyan mutfağı ağırlıklı bir menüsü olan restoranda alternatif lezzetler de mevcut. Ysabel’in menüsünde ortaya paylaşıma uygun Popcorn Shrimp, Cheddar & affumi (isli dana eti) gibi lezzetlerin yanısıra, geniş de bir deniz mahsulleri bölümü bulunmakta. Mekana özgü kokteyller de sunan Ysabel Brasserie, özellikle hafta sonu akşamları DJ müziği ile bölgenin en iyi barlarından biri haline dönüşüyor.

Ysabel Saudiye

Ysabel Suadiye Adres: Suadiye Mahallesi, Plaj Yolu Sk. No:14A, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 514 55 99

Pigalle Suadiye

Plaj Yolu Sokak’ın yenilerinden olan Pigalle, cadde mekanları arasından en ufak olanlardan. Mekanın, hem dışarıdaki oturma alanı, hem de içerideki geniş bar kısmı ve genel atmosferi ile oldukça keyifli. Mekan, iddialı bir kokteyl (275 TL) ve yemek menüsü ile de dikkat çekiyor. Birçok yerde karşılaşmadığımız tarzda başlangıçları ilgi çekici doğrusu. Antep Fıstıklı Ördek Sarması, Humus, Gofret Patates, Karides Lolipop gibi başlangıçlar, özgün lezzetler olarak en çok tercih edilenlerden.

pigalle suadiye

Pigalle Adres: Suadiye, Plaj Yolu Sk. 12A, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0539) 411 28 89

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.