DÜNYA MUTFAĞI Kadıköy-Cadde Pub-Gastro Pub

The Townhouse Suadiye

town
Yazan: Bora Sarısu

Anadolu yakası insanı Divan, Bistro 33, Cafe Cadde tarzında brasserie mekanlarda oturmayı oldukça seviyor. Belli bir kategoride uzmanlaşmış restoranlar yerine, genel geçer menüleri olan mekanlar hala cadde tarafından rağbet görüyor. Son dönem mekan hareketliliği olan Suadiye Plaj yolu da arka arkaya açılan brasserie-bar tarzı mekanları ile dikkat çekiyor. Bunlardan The Townhouse, The North shield köklenli bir grup tarafından 2019 Nisan ayında kapılarını araladı. İngiliz tarzı bir pub dekorasyonunda olan mekan bol bira ve viski seçeneği ile misafirlerini ağırlayacak. Bölgenin ruhuna uygun olacak şekilde brasserie-bar düzeninde olan The Townhouse, kapalı ve açık alanı ile 4 mevsim hizmet verecek.

town

Pub tarza yakın bir dünya mutfağı yemekleri sunan The Townhouse Suadiye, fiyatlar anlamında ise neredeyse fine dining restoran seviyesinde bir menü sunuyor. Konumlaması ve tarzı da biraz lüks otel tadında olan mekandaki burgerler 60-67 TL arası fiyatlanmış. Ortaya sipariş vermenin daha mantıklı olduğu mekandaki dikkat çeken başlangıçlardan Fırınlanmış Kamamber Peyniri 60 TL, Felafel 40 TL’den sunuluyor. Menüdeki salataların 40-75 TL arası olduğu mekanda, ana yemek olarak Ağır ateşte pişirilmiş dana kaburga ve acı hardallı dana yanak tercih edilebilir. Mekadaki kokteyller ise 58-70 TL arası fiyatlama ile menideki yerini almış. Anadolu yakasında artan talep gözününe alınırsa, bir öngörü olarak yakın zamanda açılabilecek deniz manzaralı yerlerin mekan trendleri anlamında önemli değişikliklere sebep olabileceğini söylemek zor değil.

townhouse

The Townhouse Menü

The Townhouse Adres: Suadiye Mahallesi, Plaj Yolu Sk. No13, 34740 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 463 14 15

 

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.