Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar

Seven Hills Galata

Galataport, Karaköy’de denizin kenarında, içerisinde alışveriş yapabileceğiniz mağazalar, cafe, restoranların da bulunduğu, kültür, sanat ve gastronomiyi birleştiren açık bir avm. Ayrıca buraya  Cruise gemileri de yanaşabiliyor. Dolayısıyla hem manzara açısından kuvvetli, hem de zaman geçirmek için pek çok seçeneği bir arada bünyesinde bulunduruyor. Böyle bir alana Karaköy’ün ve insanların öyle çok ihtiyacı varmış ki; özellikle Hafta sonu iğne atsanız yere düşmeyecek kadar kalabalık oluyor.

Turistlerin de ilgisini çeken Galataport’ta açılan yepyeni bir mekandan bahsedeceğim şimdi. Galataport’un asıl merkezinde olmayıp (mağazaların olduğu kısımdan uzak, Kemankeş Caddesi’ne yakın kısmında) daha sakin kısmında olan, gerçekten sakince oturabileceğiniz, lezzetli yemekler eşliğinde manzaranın keyfini çıkarıp, akşam olduğunda ise güzel müzikle eğlenebileceğiniz bir yer Seven Hills Galata. Pazartesiden cumaya, Sabah 12:00’den 00:30’a kadar açık olan Seven Hills’de Cuma-Cumartesi ise 12:00’dan 02:00’a değin vakit geçirebilirsiniz.

Burada ‘’az ve öz’’ çeşitten oluşan bir yemek menüsü ile manzara eşliğinde size mis gibi gelecek kokteyl seçenekleri var. Sabah geldiğinizde, Üç Peynirli Kruvasan (75 TL), Kuru etli Ekşi Mayalı Sandviç (75 TL) ya da Granola (65 TL) ile güne başlayabilirsiniz. Daha sonraki saatler içinse, sushiler (özellikle iddialı oldukları), Barbekü Soslu Kanat (170 TL), Miso Soslu Morino (440 TL), Tavuk ve Somon Bowl gibi ana yemekler mevcut. Menünün Paylaşımlık kısmı ise çok daha geniş. Belluga Havyar, Gillardeau İstiridye gibi kaliteli paylaşımlıklarla beraber Somon Tartar (160 TL), Levrek Ceviche (145 TL), Burrata, Şarküteri ve Peynir Tabağı gibi klasikler de bulunabiliyor. Gün içerisinde gelip soft içeceklerle etrafı, gemileri ve denizi seyir de güzel olduğu gibi, asıl merak uyandırıcı kısmı kokteylleri diyebilirim.

Farklı içeriklerle (meyve, sebze, alkol içerikleri) hazırlanan kokteylleri muhakkak denemek gerek. Seven Hills’de Pazar günleri akustik trio konserleri oluyor bunu da belirtelim. Akşamları ise Seven Hills’in çehresi tamamen farklılaşıyor. Gece eğlenmek, bişeyler içmek ve gerçekten güzel müzikler dinlemek için şimdiden çokça tercih edilen, özellikle gençlerin müdavim olmaya başladığı bir mekan olmuş bile Seven Hills. Şahsen gündüz gidip birkaç saatimi geçirdim, oldukça keyifliydi; ancak bir akşam da arkadaşlarımla birlikte eğlenmeye veya kokteyllerini deneyimlemeye gideceğim mutlaka. Size de içtenlikle tavsiye ederim.

Seven Hills Galata Adres : Kemankeş Karamustafa Paşa, Kemankeş Cad. No:42 Galataport, Beyoğlu/İstanbul
Telefon : (0507) 105 45 29

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.