Akdeniz Mutfağı Balıkçı Bodrum

Galia Bodrum

Bodrum’un en yoğun bölgelerinden biri de Göltürkbükü. Genelde yüksek fiyatlı beachleriyle duyulmuş olsa da esasında, kaliteli mekanları ve çarşaf gibi denizi ile pek çok tatilcinin ve hatta Bodrum’da yaz-kış yaşayanların da daima radarında. Burada en çok tercih edilen ve gerçekten yüksek kaliteli mekanlardan biri de 2021’de yenilenen Kuum Hotel & Beach’in içerisindeki Galia Bodrum. Bu seneye girilirken Galia Bodrum Lucca’nın eski işletmesi Turgay Demir’in yönetiminde bölgenin favori mekanlarından olacağa benzer.

Hali hazırda Bodrum’un tümünde beach olarak ilk akla gelen yerlerden biri zaten Kuum Beach. Harika bir atmosferi ve denizi var. Gündüz beach olarak tercih edebileceğiniz gibi, akşam da buraya bu harika manzara eşliğinde mükemmel deniz ürünleri yemek adına gelebilirsiniz. Kocaman bir bar, Mısır’da gibi hissettirecek modern, şık bir dekorasyon, denize karşı geniş masalar, güzel müzik ve leziz yemekler ile Bodrum’da olduğunuzu, bu ruhu sonuna kadar hissedebileceğiniz bir yer Galia Bodrum. Kapıdan içeriye girdiğiniz an huzurun ve manzaranın akımına kapılacağınıza eminiz. Güzel bir masaya yerleşip bu hoş deneyimi yaşamaya başlayın.

Galia Bodrum’un Menüsünün yıldızları az evvel belirttiğimiz gibi Deniz Ürünleri. Öncelikle genelde çoğu yerde bulunmayacak soğuk/sıcak başlangıçlar bulunuyor burada. Beluga ve Somon havyarı, King Crab, Mürdüm Erikli Ahtapot ve Kerevitli Çıtır Mantı bunlardan bazıları ve gerçekten buraya özel, farklı lezzetler. Başarılı Şef Kahraman Altınkaya’nın liderliğindeki mutfaktan çıkan şarap soslu istiridye ve ıstakozlu fettucini de imza tabaklardan. Soğuk meze çeşitlerini ve tapteze günlük balıkları da unutmamak lazım pek tabii.

Galia Bodrum, akşam belirli bir saatten sonra ise farklı ve daha da renkli bir çehreye bürünüyor. Türk ve yabancı DJ etkinlikleri (ki öncesinde mutlaka bilet almanız veya rezervasyon yaptırmanız gerekiyor çünkü gerçekten alanında başarılı ve ünlü djlere ev sahipliği yapıyor burası.) ve müzik ile birlikte buraya yalnızca akşam eğlenmek, dans etmek ve ortamın keyfini çıkararak özel kokteyllerini deneyimlemek için de gelebilmek mümkün. Kokteyller arasında özellikle ‘’Galia’s’’ ve ‘isis’ favorilerden. Bodrum’a gelmişken en azından bir akşamınızı muhakkak Galia Bodrum’a ayırmalısınız. Harika saatler geçireceğinize eminiz

Adres : Kumbahçe, Atatürk Cd. No:150 D:2, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon : (0532) 219 09 48

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.