Bodrum Plaj

Galen Türkbükü

galen

Her yaza girilirken plajları, barları ve restoranları ile ünlü Bodrum’un riveirası Türkbükü’nde hangi mekanların popüler olacağı merakla takip edilir. Bölgedeki ilk hareket Mavi, Maki (şimdiki No 81), Maça Kızı gibi butik otellerin, konaklayan misafirlerinin yeme-içme ve eğlence ihtiyaçlarını karşılayacak mekanları açmaları ile başlamıştı. Türkbükü’nün klasikleriniden biri olan Fidel’in yerine 2 yıl önce butik otel, plaj ve restoran-bar olarak açılan Galen, bölgenin o eski ruhuna uygun atmosferi ile kısa zamanda birçok Müdavim elde etmiş. Galen Türkbükü, son dönem gece hayatının en sevilen 2 konsepti olan, modern meyhane mutfağı ve butik canlı müziği bir arada sunuyor.

galen

Duygu Soylu sahnesi

Galen Türkbükü’nü 5 Klasik sorumuzda inceleyelim

Ne Yenir, Ne içilir?

Gündüzleri plaj olarak hizmet veren Galen Türkbükü, akşam restoranın da Akdeniz ve Ege mutfağından seçmeleri kendi yorumlamarı ile servis ediyor. Ekmekler ve soslar da dahil olmak üzere birçok ürünü kendi mutfağında hazırlayan restoran, doğal ve yöresel ürünlerin alımına önem veriyor. Türk mutfağının adeta patlama yaptığı, şık ve nitelkili restoranların menüsünde oldukça fazla yer bulduğu bu dönemin etkisi, Galen’in menüsünde de hemen görülüyor. Restoranın menüsünde Meyhane mutfağından meze ve ara sıcaklar dünya mutfağının seçimler ile harmanlanmış olarak servis ediliyor.

galen

Galen’in mezeleri kıvamında

Şef Sefer Doğan’ın yaptığı menüyü elinize aldığınızda öncelikle Ege mutfağından mezelerin ağırlıklı olduğu bir giriş bölümü karşınıza çıkıyor. Bu mezlerden Patlıcanlı Atom, Pancarlı Bulgur Salatası, Ege Cacığı sadece sunumları değil lezzetleri ile de meyhane mutfağının hakkını veriyor. Ara sıcak olarak Baby Kalamar ve Karidesli Pilav ön plana çıkan tabaklar arasında sayılabilir. Balık ağırlıklı ana yemeklerin olduğu menüde Rakı Soslu Çipura ve Galen Soslu Levrek, restoranın imza tabakları olarak sayılabilir. Kırmızı et olarak ise, Galen Kebap menüde göze çarpan tabaklardan. Tatlı olarak Red Velvet Sufle’nin tercih edilebileceği Galen’de klasik ve mekana özel kokteyller servis ediliyor. Gündüz ise Galen türkbükü, lahmacun, pide, pizza ve favori tabağı Galen Burger gibi plaj menüsün olmazsa olmazlarını servis ediyor.

galen

Ne Zaman Gidilir?

10 odalı butik otel, gündüzleri otel ve dışarıdan gelen misafirlerine plaj olarak hizmet veriyor. Sıkışık olmayan düzeni, sade ve şık iskelesi ile mekana gündüz plaj olarak gidilebilir. Akşam 20.00 itibarı ile ise Galen Türkbükü, iskelesinde keyifli atmosfere sahip bir restorana dönüşüyor. Mekanın bar bölümünde ki lounge düzeni akşam içkiye gidip Türkbükü enerjisini yaşamak için oldukça uygun. Restaurant with Rooms konsepti ile hizmet veren Galen, Çarşamba- Cumartesi arası haftanın 4 günü, butik canlı müzik mekanlarının sevilen müzisyenleri Müjde Kızılkan ve Duygu Soylu’ya dönüşümlü olarak sahnesini veriyor.

galen

Ne Giyilir?

Galen Türkbükü, koyun hakim bölgesindeki modern ve şık tasarımlı iskelesinde gündüzleri klasik bir Türkbükü plajı olarak hizmet veriyor. Akşamları ise iskele, beyaz örtülü, mum ışıklı şık bir restorana dönüyor. Akşam barında Spor ve Spor/Şık kıyafetle takılınabilecek mekana akşam yemeği için Spor/Şık ve Chic & Sexy giyim kodları uygun olacaktır. Galen’in canlı müzik bölümü ise müzik tarzı ve atmosferi itibarı ile cool ve rahat bir atmosfer sunuyor.

galen

Kim Kim gidilir?

Galen Türkbükü, Bodrum tatilinde bir Türkbükü plaj günü yapılacaksa, listeye alınabilecek mantıklı adreslerden bir tanesi durumunda. Menüsü ve atmosferi anlamında Galen, özel gece yemeği için de oldukça uygun. Mekanın haftada 4 gün olan canlı müziği ise yemek ve eğlenceyi tek mekanda çözmeyi seven kutlama grupları için de iyi bir alternatifi durumunda. Ayrıca akşam sahne alan grupların nitelikli programı, iyi bir müzik deneyimi için ziyaret edilebilir.

galen

Ne Kadar Ödenir?

Galen Türkbükü, bölgenin genel yüksek fiyatları ve kısa sezonu içerisinde kaliteli hizmeti makul fiyatlara vermeyi hedefleyen bir mekan. Plajına giriş ücreti almayan mekan, 150 TL minimum harcama ile misafirlerini ağırlıyor. Akşam yemeğinde mezeler 20 TL’den fiyatlanırken, Baby kalamar 48 TL’den sunuluyor. restoranın imza tabaklarından Rakı Soslu Çipura 74 TL ve Galen Soslu Levrek 80 TL’den menüdeki yerini almış. Galen’de keyifli bir akşam yemeğine, ortalama kişi başı 200 TL fiyat beklentisi ile gidilebilir. Canlı müzik gecelerde müzik ücreti alınmayan mekanda, mekana özel kokteyller 55 TL’den servis ediliyor.

Galen Adres: Bağarası Mahallesi, Keles Harim Caddesi 96. Sk No:139, 48483 Türkbükü/Bodrum
Telefon: (0252) 377 58 68

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."