Kapanan Mekanlar

The Counter @ Avantgarde Yalıkavak (Kapandı)

counter

Geçtiğimiz 5 yılda Bodrum’da oldukça önemli yerli ve yabancı restoran markalarının açıldığı görülüyor. Bu mekanların lokasyon olarak da büyük oranda Yalıkavak’ı seçtiği gözlemlenmekte. Doğal güzelliğiyle dikkat çeken bölge bir anlamda gastronomi merkezi haline gelmeye aday durumu gelmiş durumda. Bu restoranların arasına yakın zamanda Avantgarde Collection içerisinde bir şef restoranı katıldı. Şef Kemal Demirasal’ın Londra’daki restoranı The Counter, bu yaz Avantgarde Yalıkavak’ın içerisinde merak edilen reçeteleri ile boy gösterecek.

counter

Son dönem modern Türk mutfağı üzerine restoranlar bir bir açılırken, şık mekanlarda kültürümüzden izler görmeye başlamıştık. Hatta Şef Kemal Demirasal, modern Türk mutfağı üzerine restoranı The Counter ile Londra’nın en popüler mekanlarından birisi olmayı başarmıştı. Bu yaz Yalıkavak’ta açılan The Counter ise Avantgarde Collection’ın Şefi İlker Erdoğan ile birlikte Güneydoğu’dan Akdeniz ve Ege’ye uzanan füzyon bir menü sunacak. Cankurtaran Pastırmadan, Yalçın Bey Yanık Yoğurduna, Tire Karadutundan, Karakovan Balına mikro-lokal tedarikçilerin kullanıldığı restoranda tam bir gastronomik deneyim hedefleniyor.

the counter bodrum 1024x928 - The Counter @ Avantgarde Yalıkavak (Kapandı)

The Counter’ın menüsü paylaşım dinamiğine göre oluşturulmuş. Yaratıcılığın lezzet ile buluştuğu menüde beyaz çikolata ile hazırlanan Babagannuş, Küşleme Tatari ve Ballı Muhammara denenmesi gerekenlerden. Restoranın imza tabakları arasında Antalya Piyazı, Antakya içli köftesi, Ortaklar Çöp Şiş ve İzmir Usulü Kelle Söğüş gibi klasikler de yer alıyor. Tabakların her birinin özel bir Türk şarabı ile eşleştirildiği The Counter’da oldukça özel kokteyller de sunuluyor. Bunlar arasında Satır Kıyma, Aslan Sütü, Kazandibi, Eşkıya, Şalgam her biri menüden izler taşıyan ve deneyimin bir parçası olarak sunulan imza kokteyllerden. The Counter Yalıkavak, özel koydaki eşsiz manzarasız, keyifli atmosferi ve benzersiz lezzetleri ile Bodrum seyahatinde ziyaret edilmesi gerekenlerden.

Adres: Yalıkavak, Kudur Mevkii Şehit Engin Büyüksöylemez Caddesi No:9, 48890 Muğla
Telefon: (0539) 666 40 10

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.