Akdeniz Mutfağı Bodrum

Ru Bodrum

ru

Bodrum’da 2021 yılında başlayan mekan hareketliliği son hız devam ediyor. Bölgedeki ilgi odağı olan mekan tipleri ise son dönem deniz kenarı yerine iç bölgelerde açılan restoranlar olarak karşımıza çıkıyor. Bodrum’un yazın yaşanan kargaşasından uzak, henüz keşfedilmeyi bekleyen köy içleri ve tepelik alanlarda açılan özel restoranlar, rafine zevkleri olan ziyaretçiler tarafından ilgi görüyor. Bunlar arasında Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde yer alan Ru Bodrum da yer almakta. Ru Bodrum şef restoranı kimliğiyle, köyün büyülü atmosferinde sanat ile iyi yemeğin birleştiği keyifli bir yemek deneyimi vaat ediyor.

ru

Eski zamanlardaki “han kültürü”nü yaşatmak maksatlı 2013 yılında kurulan köy, oldukça keyifli restoranlara ev sahipliği yapıyor. Sanat köyününde yer alan atölyeleri ve tasarımcı dükkanlarını gezerken Ru Bodrum’da atıştırmalıklar eşiliğinde bir içki molası vermek oldukça keyifli. Mekanın asıl hareketli saatleri ise akşam itibarı ile yaşanıyor. Mutfağın başında yetenekli şef Emre Çilek’in olduğu Ru Bodrum, Akdeniz ağırlıklı bir menü ile karşımıza çıkıyor. Sezon için hazırlanan yeni menüde gün içi ziyaret edenler için uygun lezzetler olduğu gibi uzun oturmalı bir akşama uygun iddalı tabaklar da mevcut.

ru

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyündeki mekan Pazartesi hariç haftanın 6 günü 14:00-00:00 arası hizmet vermekte. Güne geç kahvaltı ile başlayan restoran Avokado Poşe Yumurta, Kruvasan Scrambled Egg gibi lezzetler sunuyor. Ege’ye has Sakız Kabağı Sarma Gravlax & Deniz Börülcesi gibi mezelerin olduğu menüde, başlangıçlardan Izgara Ahtapot, Karamelize Deniz tarağı ve İstiridye ön plana çıkan tabaklardan. Ana yemeklerden ise 4 kişilik Paella- Istakoz Kuruk’un yanısıra tane hardallı demi glace soslu Kuzu İncik denemesi gerekenlerden. Sanat ve gastronominin birleştiği restorana yapılan ziyaret sırasında imza kokteylleri de denemekte fayda var.

Ru Adres: Yakaköy, Çilek Cd. 46/2, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0532) 377 22 48

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.