Akdeniz Mutfağı Balıkçı Bodrum

Arnavutköy Balıkçısı Türkbükü

Arnavutköy

Son yıllarda Bodrum’da dikkat çekici bir mekan hareketliliği var. İstanbul ve hatta dünyaca ünlü birçok restoran markasının bölgede yazlık açtığı görülüyor. Daha çok yarımadanın kuzeyinde görülen bu hareketlilikten Türkbükü de nasibini almış durumda. Bunlar arasında İstanbul’un sevilen restoranlarından Arnavutköy Balıkçısı bir süredir bölgede hizmet vermekteydi. 2023 yazına girilirken ise ünlü restoran önemli bir konsept değişikliği ile karşımıza çıkıyor. Arnavutköy Balıkçısı Türkbükü, yeni tarzında şef restoranı kimliğiyle, modern bir deniz ürünü restoranı olarak misafirlerini ağırlayacak.

Arnavutköy

Arnavutköy Balıkçısı, kardeş mekanı Sess Türkbükü ile birlikte bölgede izole denebilecek bir alanda yer alıyor. Mekanın üstü açık iç bölüm 23:00 itibarı Sess olarak hizmet verirken, iskele bölümü ise yeni tasarımı ile Arnavutköy Balıkçısına ev sahipliği yapıyor. Şık bir Akdeniz restoranı olarak dekore edilen restoranın yeni menüsü ise mutfağın başındaki ünlü Şef Mahmut Cansever tarafından oluşturulmuş. Tecrübeli şef restoranın bilinen lezzetlerini özgün dokunuşlarla zenginleştirken, uluslararası standartta bir deniz mahsulü menüsüyle karşımıza çıkıyor. Restoranın diğer bir keyifli tarafı da yemek sırasında ve sonrasında atmosferi tamamlayan David Şaboy, Engin Yelkenci ve Aydın Katırcıoğlu gibi önemli Dj’lerin müzikleri kuşkusuz.

arnavutköy

Arnavutköy Balıkçısı Türkbükü’nün menüsüne gelecek olursak, şefin Çiğ Bar Spesiyalleri bölümünden zencefil ve Urfa isotlu Çiğ Barbun ve Kılıç Pastırma denenmesi gerekenlerden. Gastronominin merkezlerinden biri olma yolunda hızla ilerleyen Peru mutfağından bazı lezzetler de (Levrek Ceviche) menü de yer almakta. Domates/Soğan Salata gibi restoran ile özdeşleşen tabakların yer aldığı menüde Ege mutfağı ağırlıklı, yerinden temin edilen ürünlerden hazırlanan mezeler sunuluyor. Sıcak başlangıçlarda ise Deniz Tarağı, Kerevit, Jumbo Karides gibi deniz ürünlerinin yanısıra birkaç adet alternatif kırmızı et seçeneği de mevcut. Ana yemeklere gelince, Seafood Paella, Lobster Spaghetti ve Lagos Şiş keyifli seçenekler olarak tercih edilebilir. Arnavutköy Balıkçısı Türkbükü, imza kokteylleri, nitelikli menüsü ve akşamın ilerleyen saatlerinde havaya sokan müzikleri ile bu yazın favori mekanlarından olacak gibi gözüküyor.

Arnavutköy

Arnavutköy Balıkçısı Türkbükü Adres: Göltürkbükü, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0530) 355 99 88

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.