Etiler-Boğaz Kahve Mekanları Pâtisserie

Cutie Cake Cafe & Patisserie

cutie

Arnavutköy son dönem balıkçılarından çok barları ve kahvaltıcıları ile anılıyor. Hatta Arnavutköy’ün iç bölümeleri sahiline göre daha popüler olmuş durumda. Semtin dokusunu daha iyi yansıtan iç kısımda birçok nitelikli mekanın açıldığı gözleniyor. Bunlar arasında butik pastaları ile ünlenen Cutie Cake’de bulunmakta. Cutie Cake Cafe & Patisserie ferah mekanı, keyifli etkinlik alanları ve Fransız mutfağı ağırlıklı lezzetleri ile Arnavutköy’ün yeni cazibe noktalarından birisi olmuş durumda.

cutie

Cutie Cake yolculuğuna 2015 yılında Fransız butik pastacılık ile başlamış bir marka. Kurucusu Tuğana Okan Nalçacı’nın Fransa’da aldığı eğitim sonrası başladığı yolculuk, keyifli bir mekanın yaratılmasına öncülük etmiş. Yüksek tavanlı ve oldukça ferah bir ortam sunan mekan, şık tasarımı ile dikkat çekiyor. Cutie Cake Cafe & Patisserie, günlük ürünlerin çıktığı pastane bölümünün yanısıra, keyifli bir restoran/kafe bölümünden oluşuyor. Etkinlikler için tasarlanmış üst kattaki mini bebek oyun alanı ve mekanın iç kısmı ise aktiviteler için biçilmiş kaftan. Arnavutköy’in yeni mekanı güne kahvaltı servisi ile başlarken, tüm güne uygun tatlar sunuyor. Butik mekanın en önemli özelliği ise yerinden temin edilen, iyi ürünler ile hazırlanan lezzetler kuşkusuz.

cutie

Cutie Cake & Patisserie’de güne Fransız kahvaltısı ile başlamak oldukça keyifli. Keyifli mekanda, filtre kahve ve taze sıkılmış portakal suyu eşliğinde ev yapımı reçeller, gronolalar ve croquelar kahvaltının temelini oluşturuyor. Tunç balıktan temin edilen somon ile hazırlanan brioche ekmek üzeri Poşe Yumurta – Somon Füme denenmesi gereken lezzetlerden. Öğlen yemeğinde ise özellikle sağlıklı beslenenler için fit bowllar, birbirinden lezzetli salatalar yedi kule maruldan Sezar Salata ve Burrata & Avokado Salata tercih edilebilir. Menüdeki diğer lezzetlerden Trüflü Burger ve Tavuklu Sezar Klüp Sandviç tüm güne uygun lezzetlerden. Özel siparişe göre hazırlanan pastaları zaten oldukça meşhur olan Cutie Cake’de tuzlu ve tatlı eklerler denemeli. Gün boyu öğle yemeği, kahve, buluşma, toplantı için ziyaret edilebilecek mekan, Arnavutköy’deki nadir konforlu oturma alanı olan mekanlardan. Ayrıca mekanın doğum günü, baby shower gibi etkinlikler için de ideal alanları bulunmakta.

cutie

Adres: Arnavutköy, Teyyareci Suphi Sk. No:34, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0531) 273 77 57

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.