Plaj

2019 Bodrum Beach Club Raporu

serafina
Yazan: Bora Sarısu

Yaz dönemi İstanbul ve büyük kentlerin yeme-içme ve eğlenmeyi seven kitlesi adeta Bodrum’a göç ediyor. Yarımadanın her bölgesi de birbirinden ayrışarak farklı kitlelere hitap ediyor. Bitez, Torba ve Akyarlar tarafı, Bodrum’un ilk keşfedilen yerleri olarak uyak tefek değişikler ile kendi halinde devam ediyor. Son dönem popülerliği artan Türkbükü, Gündoğan ve Yalıkavak’ta ise mekan hareketliliği son hız devam ediyor. Yaz tatili için gelenlerin Beach Club seçimi de, biraz gittikleri yerden ne beklediklerine bakıyor. Mesela, Türkbükü ve Yalıkavak Marina’nın yanındaki ekren saat (happy hour) Beach Club mekanları, 20 yaş civarına hitap edip biraz kaotik bir ortam sunuyorlar. Aşağıda konfor seviyesi yüksek ve keyifli denizleri olan 5 Bodrum Beach Club mekanı (Plaj diyecektim ama, maalesef google’a plaj yazınca halk plajları çıkıyor) bulunmakta.

serafina

Serafina Mare

Geçen yaz Gündoğan Türkbükü arasındaki Küçükbük koyunda açılan Serafina Mare, bakir koyda, güzel bir plaj imkanı sunuyor. Bodrum Beach Club mekanları arasında yemek kalitesi en yükseklerden olan mekan, dünyaca ünlü Serafina markasının standartlarını keyifli koyda sunuyor. Özellikle pizzası meşhur olan Serafina Mare Bodrum, hafta içi 200 TL, hafta sonu 250 TL harcama ile misafirilerini ağırlıyor. Yeni olması sebebi ile oldukça şık ve yıpranmamış bir plaj bölümü olan mekan, rahatsız etmeyen keyifli bir müzik çalıyor. Restoran bölümü de oldukça şık olan mekan, akşamları bar ve kulüp öncesi hazırlık mekanı olarak hizmet veriyor.

Serafina Mare için tıkla
Serafina Mare Beach Club İletişim Bilgileri: (0532) 211 13 13

serafina mare

Maça Kızı

Bodrum Beach Club kültürünü başlatan mekan, Türkbükü’nde olmakla beraber izole haliyle bölgedeki kitleden son derece farklı bir misafir profiline hitap ediyor. Otel müşteri haricinde sınırlı sayıda kişiye hizmet veren Maça Kızı günlük kişi başı 400 TL harcama yapılmasını istiyor. Yabancı misafiri de çok olan mekanda 120 TL kokteyl, 72 TL Lahmacun gibi yüksek denebilecek fiyatlar mevcut. Gündüz saatleri lounge müzik olan mekanda akşamüstü itibarı ile meşhur Happy Hour’lar başlıyor. Maça Kızı için bir plajdan öte, biraz da görme, görülme yeri olduğu söylenebilir.

Maça Kızı Beach Club İletişim Bilgileri: (0252) 311 24 00
maça kızı

Maça Kızı Bodrum

Nikki Beach

Nikki Beach, Torba’da hizmet veren otelinin içerisindeki Beach Club’ı dışarıdan misafirlere açıyor. Uzak doğu mutfağından sushi gibi yemeklerin de servise edildiği Nikki Beach’de gün içine uygun burger ve sandviç tarzı yemekler de mevcut. Ortadoğu’daki ünü sebebi ile bir miktar Arap müşteriye de hitap eden Nikki Beach özel havuzu olan evleri de kiralık olarak sunuyor. Giriş ücreti 200 TL olan mekan, bu ücreti yeme-içme için kullandırmıyor. Hatta ön sırlardaki 6’lı şezlonglar 1500 TL olarak rezerve edilebiliyor.

reztoran
⬆️
Nikki Beach Rezervasyon İçin Tıkla
 İletişim Bilgileri: (0252) 211 27 83

Nikki

Root Bodrum

Bodrum, Yalıkavak’ın son gözdesi Tilkicik koyuna açılan mekan, koyun en ucunda oldukça izole ve doğal bir ortamda plajını sunuyor. Müziğin gün içerisinde bir parça yüksek gittiği mekanda, akşam üstü saati itibarı ile gün batımı partileri başlıyor. Uzak doğu mutfağı ağılıklı bir menü sunan Beach Club, Endonezya, Bali mutfağından örnekler sunuyor. Giriş ücreti 150 TL olan Beach Club, bu ücreti içeride kullandırmayıp sadece 1 içecek sunuyor. Yaz boyunca birçok ünlü DJ’e ev sahipliği yapacak Root Bodrum’da eğlence sabaha karşı saatlere kadar devam ediyor.

Root Bodrum Beach Club İletişim Bilgileri: (0543) 627 63 62
root

Root Bodrum

Kai Beach

Bodrum Mandarin otelin içerisindeki Kai Beach, “Bohem lüks” sloganıyla Cennet Koyunda hizmet veriyor. Bakir koyda hizmet veren Beach Club, Istakozlu Burger, Ahtapot Carpacio gibi son dönem menülerde sıkça görülen (Menü danışmanlığını piyasada 3-5 kişi yapıyor nede olsa) lüks çağrışımlı bir menü sunuyor. Bodrum Beach Club mekanları arasında Kai Beach, akşam itibarı ile de canlı müzik performanslara ev sahipliği yapıyor. Kai Beach giriş ücreti olarak 150 TL karşılığı şezlong veriyor. İki kişi gelinirse ise fiyat 125 TL’ye düşülüyor. 3 kişi gidilerse ne oluyor, açıkçası sormadım. ?

reztoran
⬆️
Kai Beach Rezervasyon İçin Tıkla
Kai Beach Club İletişim Bilgileri: (0538) 222 32 22
kai

Kai Beach

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorumlar

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.