Akdeniz Mutfağı Bodrum Plaj

Lago Bodrum

lago

Bodrum’un gittikçe artan popülaritesi ile birlikte, mekan profilinin de değiştiği gözleniyor. Özellikle geçen sezonlarda İstanbul merkezli birçok restoran markasının bölgede yazlık açtığını görmüştük. Bu yaz ise Bodrum’daki yeme-içme alternatiflerinin zenginleştiği ve nitelik anlamında da geliştiği gözleniyor. Özellikle yerleşik kitlesi oturmuş olan Bitez ve Gölköy gibi bölgelerde kalıcı olma hedefini ilk sırada tutan mekanların açıldığı görülmekte. Bunlar arasında güzel denizi ve doğasıyla ünlü Gölköy’de açılan Lago, dikkat çekenler arasında. Gündüzleri beach, akşamları ise keyifli bir Akdeniz restoranı olarak hizmet verecek olan Lago bodrum, kısa zamanda yaz-kış hareketli mekanlardan birisi olmuş durumda

lago

Gölköy’ün sembol otellerinden Babana Otel içerisinde açılan Loga Bodrum, gündüzleri keyifli bir plaj, akşamüstü ise enerjik bir happy hour ortamı sunuyor. İskelesinde Gölköy’ün bakir güzelliğini sunan mekan, Kulüpbük adını verdiği bar bölümünde ise akşamüstü partilerine ev sahipliği yapıyor. Kare bar olarak tasarlanmış Kulüpbük bölümündeki çim alanda güneşlenmek de mümkün. Güne kahvaltı servisi ile başlayan mekan, gün boyu plaj ortamına uygun lezzetler sunuyor. Yöresel lezzetlerin olduğu kahvaltı bölümünde, İspanyol Omlet, Scrambled Eggs gibi tabaklar mevcut. Plaj menüsünde Brioche ekmek arası burgerler sunan restoranda, Lago Smash Burger ve Truffle Smush Burger denenmesi gerekenlerden. Hafif yemek tercihi olanlar için salata bölümü olan menüde, pizzalar da tercih edilebilir.

lago

Akşamüstü itibarı ile Dj ve bazı günlere özel yapılan canlı müzik etkinlikler ile mekanın dinamizmi yükseliyor. Gün batımı saatlerinin favori içkileri ise mekanın tecrübeli bar kadrosundan çıkan imza kokteyller kuşkusuz. Lago Bodrum’un Kulüpbük alanında gerçekleştirdiği etkinliklerini buraya tıklayarak instagram sayfasından öğrenebilirsiniz. Akşam saati itibarı ile koyun nefis manzarasına karşı iskelede şık bir restoran atmosferine bürünen mekan, Ege yöresine ait lezzetler ile dünya mutfağıdan lezzetleri harmanlıyor. Başlangıçlardan Siyah Sarımsaklı Karides ve Kalamar Tava menüde ön plana çıkarken, Lago usulü Çökertme Kebap, Satsuma Lağos (imza tabak) ve Ağır ateşte Dana Kaburga imza tabaklardan. Lago Bodrum, Gölköy’ün güzel doğasını, iyi yemek, içki ve müzik ile birleştirerek bölgenin havasını da oldukça değiştirmiş.

lago

Adres: Yalı Mevkii, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0552) 478 4808

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.