Canlı Müzik Kadıköy-Cadde Müdavimlist

Kalamış Mekanlar

Eskinin hareketli bölgeleri Etiler, Beyoğlu, Karaköy bir ileri iki geri hareket ede dursun, sosyal hayat önemli ölçüde Anadolu yakasına kaymış durumda. Başta Suadiye olmak üzere açılan birçok nitelikli mekanı ile artık eğlence için karşıya geçme kültürü rafa kalkmış durumda. Anadolu yakasının en kült bölgelerinden Kalamış da bu hareketten bağımsız kalmış durumda değil. Hali hazırda Kalamış Marina gibi özel de bir mekana ev sahipliği yapan bölgede yeniler de yerini almaya başladı. Aşağıda Kalamış mekanlar diyince ilk akla gelenleri sıraladık.

Captain Haddock

Kalamış Marina Mekanları

Kalamış Marina başta Divan Brasserie Kalamış olmak üzere köklü mekanları dikkat çekiyor. Özellikle yaz aylarında bölgenin alternatifsiz mekanı olan Divan, yat kulübü atmosferinde keyifli bir ortam sunuyor. Yakın zamanda açılan Divan grubu markası olan Maromi Sushi ise şehirdeki nitelikli Japon mutfağı restoranlarından. Kalamış Marina’da bulunan diğer mekanlar ise Peysaj ve Fenerbahçeli’lerin maç önü toplandığı kebabçı Develi 1912 olarak sıralanıyor.

develi

Kalamış Develi

Ouzo Kalamış

Wyndham Kalamış içerisinde yer alan Ouzo, bazı akşamlar canlı müzik etkinliklere de ev sahipliği yapan bir teras mekan. Deniz mahsulü ve meze üzerine olan restoran manzarasıyla dikkat çekiyor. Öğlen rakısı için de ziyaret edilecek restoran Perşembe, Cuma ve Cumartesi sahnesinde önemli isimleri ağırlıyor. Çıkan sanatçının kaşesine göre müzik ücreti alınan bu günlerde yemek, manzara ve eğlence üçlüsü başrolde oluyor.

Ouzo Roof Adres: Fenerbahçe, Fener Kalamış Cd. No:38, 34726 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0530) 149 40 05
ouzo

Ouzo kalamış

Westport Kalamış

Wyndham Kalamış içerisindeki bir diğer mekan olan Westport keyifli bir iş çıkışı barı. Menüsü son zamanlarda daha da güçlenen mekan, kokteylleri ile de ön planda. Fıçı bira seçenekleri sunan brasserie-bar tüm gün haraketli bir konsepte sahip. Çarşamba, Cuma ve Cumartesi akşamları ise Westport’da eğlence var. Haftada üç gün canlı müzik olan mekan programını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Adres: Fenerbahçe, Fener Kalamış Cd. No:38/2, 34726 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 400 00 80

Westport Kalamış

Captain Haddock

Kalamış Marina’nın hemen karşısında yer alan Captain Haddock, pub kimliğiye farklı isimlerle de olsa senerlerdir bölgede yer alan bir mekan. Kalamış’ın en can alıcı noktasında olan mekanda gün boyu vakit geçirmek keyifli. Ayrıca Captain haddock hafta sonları oldukça keyifli canlı müzik etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Tam bir Müdavim mekan kimliğine sahip barda uygun fiyatlı eğlence bulmak mümkün.

Captain Haddock Adres: Münir Nurettin Selçuk Cd. No:38 Fenerbahçe Kadıköy, 34726 Kalamış/İstanbul
Telefon: (0532) 553 42 49
haddock

Captain Haddock

5 Masa Kalamış

Yazları Yalıkavak, kışları ise Kalamış’da olan 5 Masa sevilen modern meyhanelerden. Kendine has bir tarzı olan restoran, meyhane mutfağıyla eğlenceyi başarlı bir şekilde bir araya getiriyor. Yemekleri oldukça sevilen 5 Masa’da akşamın bir saatinden sonra masaların arasında dolaşan müzisyenler benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Popülerliği gittikçe artan 5 Msa yakın zamanda Akaretlerde’de şube açtı.

Adres: Fenerbahçe, Fener Kalamış Cd. no:82, 34726 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0530) 628 11 40
5 masa

5 Masa Yalıkavak

Saca Marin

Kalamış mekanlar arasında yer alan Saca Marin bölgeye gidenlerin yapabileceği orta karar seçeneklerden.. Meze ve ara sıcak ağırlıklı mekanda Izgara Dil Balığı, Fener Kavurma gibi tabaklar mevcut. Alkol servisi de olan mekan klasik menüsü olan bir balık restoranı olarak karşımıza çıkıyor.

Saca Marin Adres: Fenerbahçe, Münir Nurettin Selçuk Cd. No:42, 34726 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 338 59 59
saca

Saca Kalamış

Bedri Usta

Kebap severler için Kalamış’da oldukça fazla seçenek mevcut. Bölgede bulunan 4 ocakbaşından biri olan Bedri Usta birçok Müdavime sahip. Kebap ve meze ağırlıklı menünün yıldızları ise Yağlı kara ve Ali Nazik. Park manzaralı mekanda alkol servisi de mevcut.

Adres: Fenerbahçe, Münir Nurettin Selçuk Cd. no :52, 34726 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0216) 358 20 40
bedri usta

Bedri Usta

Patriça Kalamış

Kalamış’ın en yeni mekanı Patriça 2023 yılının ilkbaharında açıldı. Bostancı’daki Cunda Balık’ın yaratıcıları tarafından açılan mekan şık dekorasyonu ile dikkat çekiyor. Menüsünde bolca ot ve zeytinyağlı olan restoran, klasik bir balıkçı olarak bölgede yerini aldı. Modern tasarımı ile dikkat çeken restoran, menü anlamında ise geleneksel lezzetler sunuyor. Patriça Kalamış rakı-balık severler için bölgenin en yeni alternatiflerinden biri olmuş durumda.

Adres: Fenerbahçe, Münir Nurettin Selçuk Cd. No:34, 34726 Kadıköy/İstanbul
Patriça Kalamış Telefon: (0216) 550 41 42
patricia

Patriça Kalamış

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.