Müdavimlist Nişantaşı-Beşiktaş

Akaretler Mekanlar

Beyoğlu’nun yerinin sosyal hayatımızda iyice azalması ile beraber, mekan hareketliliği Kadıköy ve tabi ki aynı yakada olmaları itibarı ile en fazla Beşiktaş’ta görülüyor. Açılan mekanların yeni tarzları ise kahve, bira, kokteyl veya herhangi bir üründe mutlaka uzmanlaşma yoluyla birbirinden farklılaşma üzerine inşa ediliyor. Aslına bakarsanız Beşiktaş’ın Akaretler sınırında 3 sene önce açılan Joker No 19, başarılı çizgisiyle birçok mekan işletemecisinin gözünü bu bölgeye dikmesine sebep oldu. Aşağıda Akaretler bölgesinde son 2 yıl içerisinde açılan 7 mekan bulunmakta.

akaretler

Pepe Rosso

İzmir’in sevilen markası Pepe Rosso, Akaretler sıra evlerde açılan son mekanlardan oldu. İstanbul’daki mekanında Pepe Rosso, nitelikli gastro pub menüsü ile dikkat çekiyor. Zula Burger ve Batard’dan tanıdığımız Tecrübeli şef Üryan Doğmuş’un menüsünü yaptığı mekan, kokteylleri ile de iddialı. Caddeye bakan ön cephesi olan gastro pub, sıra evlerin arka tarafında bahçesi olan mekanlarından. Pepe Rosso Akaretler, modern tasarımı, özgün pub menüsü ve enerjik atmosferi ile bölgenin son gözdesi olmuş durumda.

pepe

Beyond

Yakın zamanda Süleyman Seba caddesinde eski Kalamata Meyhane’nin yerine açılan Beyond Akaretler, yaş ortalaması genç kitlenin takıldığı bir gece kulübü olarak dikkat çekiyor. Dünya mutfağı üzerine menüsü olan Beyond, bünyesinde bir de sushi bar sunuyor. Çarşamba geceleri R&B, pazar günleri erken saat parti gibi DJ bazlı etkinlikler yapan mekan, haftanın hemen hemen tüm günleri hareketli oluyor. Tabi hedef kitlesinin yaş ortaması sebebi ile, maliyetlerini çıkartmak için mekan, gece kulübü saatinde 150 TL kişi başı harcama kotası koymuş ki; bu durumunda eleştiri konusu olduğu sıkça duyuluyor.

beyond

Freya Akaretler

Akaretler’in sıra evlerin içerisinde ki mekanlardan olan Freya, 2018 yaz aylarında kapılarını açtı. Gece kulübü ve brasserie-bar konseptindeki mekan kokteylleri ile de iddalı. Üst katı kapalı alandan oluşan mekanın, alt katında kulüp ve oldukça geniş bir bahçe bölümü bulunmakta. Öğle servisinden itibaren aktif olan mekanın dünya mutfağı üzerine bir menü sunuyor. Hafta sonları DJ performansı olan Freya, Akaretler’in tüm gün aktif mekanlarından.

freya

No Fish Today

House cafe bünyesinde olan No Fish Today, kokteyl bar olarak Nişantaşı’ndan sonra ikinci şubesini Akaretler’e açtı. Cuma, Cumartesi bölgedeki birçok mekan gibi No Fish Today’in de en hareketli günleri durumunda. Klasik kokteyllerin servis edildiği mekanın, kendine özgü bir de kokteyl menüsü bulunmakta. Yüksek tabureli stantlaran oluşan oturma düzeni ile mekan, bölgenin enerjisini yansıtan en keyifli barlardan.

no fish

White Mill

Cihangir’in en eski mekanlarından olan White Mill, 2018-2019 sonbahar-kış sezonuna girilirken yeni adresini popüler bölge Akaretler olarak seçti. Akşam üstü itibarı ile girişinde DJ müziği yapan mekan, hafta içi bölgenin ruhunu yakalamak ideal adreslerden.Tarihi sıra evlerindeki mekanın alt katı da aynı Cihangir’de eski binasında olduğu gibi keyifli ve dingin bir bahçeden oluşuyor.

whitemill

Tail Cocktail

Son dönemim popüler mekan tipi olan kokteyl barların bir yenisi de Akaretler”de açıldı. Sıra evlerin yüksek tavanlı binasına oldukça iyi uyan mekan, bölgenin ruhuna uygun dekorasyonu ile keyifli bir bar olmuş. Kendi kokteyllerini hazırlayan Tail, özellikle hafta sonları ve DJ olan bazı hafta içi günlerden butik bir gece kulübüne dönüşüyor. Mekanın caddeye bakan yüzü de, gün boyu oturmak için oldukça keyifli.

tail

Craf Beer Lab

Craft Beşiktaş 2017 senesi itibarı ile, merkezinde bira olan bir mekan olarak bölgedeki yerini almış durumda. İşletmenin hemen girişinde konumlandırdığı fıçı odası ile hem doğru servis şeklini hedeflemiş, hem de dekorasyonunda mekanın temasına yer vermiş Craft Beer Lab Beşiktaş, menüsünü oluştururken de, elindeki bira çeşitliliğine uygun yemekleri tercih etmiş. Pub menüsün klasik lezzetlerini sunan mekan, iş çıkışı saatleri hareketli oluyor.

Craft Beşiktaş'ın keyifli bahçesi

Craft Beşiktaş’ın keyifli bahçesi

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.