Nişantaşı-Beşiktaş Pub-Gastro Pub

Mahallenin Yeni Kokteyl Barı Topağacı Hunhar

Nişantaşı’nın turistik bir bölge olması sonucu sosyal hayattan çıkması ile birlikte, lokallerin uzun bir süredir arka sokaklara kaydığı gözleniyor. Topağacı ve Teşvikiye de açılan nitelikli mekanları ile bu talebe oldukça pozitif katkı veriyor. Bunlar arasında 2017 yılında açılan Hunhar Topağacı, bölgenin kimliğini oluşturan en karakteristik mekanlardan. Hunhar Topağacı, dinamik ortamı, müdavim kitlesi ve imza kokteylleri ile gerçek bir bar atmosferi sunuyor.

grotesk

Hunhar Topağacı, bar kültürünün hala yaşandığın gösteren en net örneklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bir ev partisi tadındaki iç mekanı ve sokağa temas eden oturma alanı ile kendine has bir tarz sunuyor. Haftanın her günü 13:00-02:00 arası açık olan bar, öğleden sonra itibarı ile her gün oldukça hareketli. Mahalle sakinleri tarafından gördüğü ilgi üzerine sene başında Karloff’u açan işletmeciler yakın zamanda Hunhar’ın tam yanına yeni mekan Grotesk’i açtılar.

grotesk

Yeni açılan yan dükkan Grotesk

Hunhar’ın en sevilen içkileri ise son dönem gelişen mixology kültür ile beraber imza kokteyller kuşkusuz. Sokak lezzetleri üzerine bir menü sunan mekanda, ortaya paylaşıma uygun lezzetler mevcut. Hunhar’da aynı zamanda yandaki Grotesk’in kokteyller ile de oldukça iyi eşleşen gastro-pub menüsünden lezzetler söylemek mümkün.

Hunhar Adres: Ihlamur Yolu Sk. No:28, Topağacı, 34365 Şişli
Telefon: (0212) 231 79 06

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.