Kokteyl-Bar Nişantaşı-Beşiktaş Pub-Gastro Pub

Grotesk Topağacı

grotesk

Nişantaşı’nın gittikçe turistikleşmesi ile birlikte lokaller Teşvikiye, Topağacı, Bomonti gibi bölgelere geçmeye başladı. Yıllarca önemli mekanlara ev sahipliği yapmış bölgede bar kültürü de Topağacı başta olmak üzere ara sokaklarda yaşanmaya devam ediyor. Nişantaşı’nın eski akşamüstü barlarından farklı olarak ise, yeni mahalle barlarının odak noktasında imza kokteyller bulunmakta. Yakın zamanda bölgenin karekteristik mekanlarından biri olan Hunhar’ın ekibi tarafından açılan Grotesk de bu konseptin son temsilcilerinden. Grotesk Topağacı dinamik mahalle barı atmosferi, imza kokteylleri ve gastro pub menüsüyle tüm gün hareketli bir mekan olmuş.

grotesk

Hunhar ve Karloff’dan sonra işletmecilerin bölgedeki üçüncü mekanı olduğu için Grotesk, Müdavimler tarafından hemen keşfedilmiş durumda. Yeni mekanın diğerlerine göre en büyük farkı ise geniş menüsü kuşkusuz. Ekmek ve soslarını kendi mutfağında hazırlayan restoran-bar, Ortaya paylaşıma uygun, sokak lezzetleri sunuyor. Menüdeki ekşi mayadan yapılma ekmek üstüler dikkat çekerken, Brioche ekmekten trüflü köz patlıcanlı Truffle Burger ve Sloopy Joe denenmesi gerekenlerden. Ekmeksiz bölümden ise Frankfurter Sosis ve Şnitzel keyifli tabaklar olarak karşımıza çıkıyor. Kentucky usulü kızartılan çıtır tavuktan Cesar Salata ve vegan tercihlere uygun çilekli beluga mercimeğinden Beluga Bowl daha hafif yemek tercihleri olarak menüde yer almış.

grotesk

Gerçek bir mahalle barı konsepti sunan Grotesk Topağacı akşamüstü itibarı ile hareketleniyor. Rahat oturma gruplarının olduğu iç kısmının yanısıra sokak ile temas eden oturma alanında Müdavimler şimdiden yerini almış durumda. Haftanın 7 günü 13:00-02:00 arası açık olan mekanda imza kokteyller de mutlaka denenmeli.

Grotesk Adres: Ihlamur Yolu Sk. No:28, Topağacı, 34365 Şişli

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.