Etiler-Boğaz Müdavimlist

Arnavutköy Mekanlar

Arnavutköy denilince aklımıza hep köftecisiyle, balıkçısıyla bir mahalle gelirdi. Ali Baba-Adem Baba-Takanik Balıkçısı Kolaylar Manavı vardı. Mahalle esnafıyla samimi bir ortamdı. Eğlence hayatı pek yoktu…Ama şimdi öyle değil. Sabahtan gece yarılarına kadar süregelen bir kalabalık. Ama öyle böyle bir kalabalık değil. Sokaklarda, kaldırımlarda bile yer kalmamış artık oturmaya. Herkesin elinde kokteyller (bira, viski falan değil…kokteyl!) muhabbetinde. Bu oluşum harika Arnavutköy mekanlar diyince kokteyl barların mahalleye çok ayrı bir renk kattığını belirtmek lazım. Herkes halinden memnun gibi. Ve en önemlisi de bu samimi mahalle ruhunu hala koruyabilmişler.

Any ve Alexandra’dan sonra en son açılan Halet-i Ruhiye, bölgede başı çeken mekanlardı. 2020 senesine ise Arnavutköy barlar anlamında daha zenginleşmiş olarak giriyor. Sezon başı sakin olan Arnavutköy’de bir anda 3 yeni mekan açıldı. Peş peşe açılan Raquel, Angelo Grande ve Carlos ile bölge adeta kadrosu revizyondan geçen bir takım gibi yenilenmiş oldu. 2020 yazında açılan Şişko Perihan ise bölgeye ayrı bir hava kattı. Aşağıda yenilenmiş haliyle (güncelleme 05.10.2020) Arnavutköy mekanlar listesi bulunmakta.

arnavutköy

Şişko Perihan

2020 yazı itibarı ile ana cadde barları ve balıkçıları ile hareketliyken, iç kısımlara doğru açılan nitelikli mekanlar bölgenin derinlemesine gelişmesini sağladı. Pandemi sebebiyle karantina döneminden yeni normalleşmeye geçtiğimiz Haziran ayında açılan Şişko Perihan ilk günden beri oldukça ilgi görüyor. Haftaiçleri bile yer bulmanın oldukça zor olduğu mekan eski usul meyhane müzik ve sunumlarını moden tasarıma sahip mekanında sergiliyor. Mekan ile ilgili dedaylı bilgi almak için tıklayın

Adres: Arnavutköy, Francalacı Cd. No:10, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0530) 590 9191

şişko

Piccola Pizeria

Arnavutköy’de yer alan Piccola Pizzeria, lezzetli pizzalarını içerisinde bulunduğu tarihi Rum evinde sunan şirin bir mekan. Piccola’nın şef-sahibi Alçin Sekmen ünlü şef Salvatore (il pellicano) öğrencisi. Pizzanın en büyük özelliği ise, damak zevkimize uygun olacak şekilde, günlük olarak hazırlanan Napoli usulü hamurun, Roma usulü pişiriliyor olmasında yatıyor. Mekanın yan tarafında yer alan mutfaktaki özel taş fırında odun ateşinde pişen pizzalar hamurunu inceliği ve malzeme kalitesi ile dikkat çekiyor. Pizzaların 52-140 ₺ arası olduğu mekanda Milona ve Funghi en sevilen pizzaları arasıda geliyor. Butik pizzacıda dana etinden yapılan Bresaola ve İtalyadan gelen domuz salamının kullanıldığı Prosciutto tercihe göre seçilebilecek favori pizzalardan.

Adres: Arnavutköy mah, Kamacı sokak 5, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0216) 358 30 31
picolla

Piccola Pizzeria

Angelo Grande

Çeşme’nin sevilen mekanı Spagio Grande İstanbul’daki kışlık mekanını Arnavutköy olarak belirledi. 2020 senesinin henüz başında açılan mekan eski Hudson Arnavutköy’ün bulunduğu yerde kapılarını açtı. Uzakdoğu mutfağı takviyeli bir Akdeniz mutfağı (son dönem sıkça görülen bir menü tarzı) sunan mekan, güne kahvaltı ile başlıyor. Arnavutköy caddesine bakan açık alanı ile gün boyu aktif olmayı hedefleyen mekan, akşam ise restoran-bar ve gece kulübü öncesi ara mekan olarak hizmet veriyor. Üst katında ise küçük bir alanı olan mekan, gecenin ilerleyen saatlerinde canlı müzik performanslar ile karşımıza çıkacak.

Angelo Adres: Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy Bebek Caddesi, No 91, Beşiktaş, İstanbul
Telefon: (0212) 265 1035
angelo

Angelo Grande

Any Arnavutköy

Kahvaltıyla başlayıp gece yarısına kadar süren bir yoğunluğa sahip. Atıştırmalık menüleri var. Any, Arnavutköy’e bar konseptini getiren ilk mekanlardan ve bu sebeple mahallenin en kıdemlilerinden. Müdavimleri çok fazla. Köşe konumuyla en güzel noktalardan birine sahipler. Arnavutköy Any, çeşit bira sunma konseptinin yanında, hazırladığı kokteyllerle de dikkat çekiyor. Any son dönem haftanın belli günleri canlı müzik programlarına ev sahipliği yapmaya başladı. Sahnesinde Bengü Beker, Ceynur gibi müzisyenlere yer veren Any Arnavutköy’ün, erken saatlerde başladığı canlı müzik etkinlikleri oldukça ilgi görüyor.

Adres: Arnavutköy, Bebek Arnavutköy Cd No:71, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 265 32 69

any

Carlos

Eski Small’un olduğu tarihi binanın içerisinde açılan mekan, ön tarafında gün boyu vakit geçirilebilecek bir gastro pub menüsü sunarken, akşam kokteyl-bar ortamına dönüyor. Menü danışmanlığını Murat Bozok’un yaptığı Carlos Arnavutköy, ortaya paylaşıma uygun atıştırmalıklar ve menüye eşlik eden mekana özel kokteyller sunuyor. İç bölümdeki tarih yolculuğuna çıkaran kubbeli bölüm ise, DJ performansları ile gecenin ilerleyen saatlerinde Arnavutköy’ün toplanma mekanlarından birisi olacak gibi gözüküyor.

Carlos Arnavutköy Adres: Bebek Arnavutköy Cd No:111, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0533) 022 4420

carlos

Alexandra

Alexandra deniz tarafındaki yalılardan birisinde konumlanan 4 katlı bir mekan. Tam bir kokteyl-bar havasında olan bu mekan atıştırmalık menüsüyle de iddialı. Kokteylleri tartışılmaz çok iyi. Fiyatlar 75 tl olan birçok kokteyli var. Pasiflora ve Maestro en favorileri. Servis ekibi bilgili ve sizi sıkmıyor.

arnavtköy

Akşamüstü terasta boğaz manzarasına karşı içki ile başlayan Alexandra, gecenin ilerleyen saatlerinde mekandan sokağa taşan kitlesiyle bir kokteyl-club’a dönüşüyor. Saatler ilerledikçe artan kalabalıkta özellikle haftasonları yaş ortalamasını oldukça düşürüyor. Alexandra, Arnavutköy mekanlar arasında kendi imza kokteyli ile meşhur olan ilk mekan. Mekan, manzaraya karşı oturmanın ayrı bir keyif verdiği teras katında ayrı, giriş katında ise ayrı bir menü ile karşımıza çıkıyor. Alexandra yaz-kış iş yapan istikrarlı Arnavutköy mekanlarından birisi olmuş durumda.

Alexandra Arnavutköy teras

Alexandra Arnavutköy teras

Adres: Arnavutköy, Bebek Arnavutköy Cd No:50, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 287 58 48

Halet-i Ruhiye Arnavutköy

Topağacı’ndaki Efendi’nin işletmecesi Kıvanç Kaşar’ın açtığı mekan Halet-i ruhiye Arnavutköy’ün en son açılan mekanı oldu. Son dönemin en popüler mekan tarzlarından “kokteyl bar” konseptinde açılan işletme, çok fazla duyuru yapmadan kısa sürede müşteri kitlesini oturtmayı başardı. Efendi’nin ünlü barmeni Dede lakaplı Uğur Tekebaş’ın menüsünde etkili olduğu Halet-i ruhiye keyifli ve özgün kokteylleri ile Alexandra’nın karşısında hizmet veriyor.

haleti ruhiye

Adres: Arnavutköy, Bebek Arnavutköy Cd No:83, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Son olarak Arnavutköy’e hafta içi gidin derim, daha keyifli vakit geçirirsiniz. Hafta sonu çok kalabalık oluyor, yer bulmanız inanın imkansız…

Yazar Hakkında

Fatih Yücel

Fatih Yücel, Turizm Otelcilik okuduğu dönemde zorunlu stajyerliğini tamamladıktan sonra, sevdiği bu iş koluna devam etme kararı vermiştir. Yiyecek-İçecek sektöründe birçok uluslararası ve yerel markalarda aktif rol almış olup, son 15 senedir üst düzey yöneticilik görevini devam ettirmektedir.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.