Etiler-Boğaz İtalyan Mutfağı

Piccola Pizzeria Arnavutköy

piccola

Balıkçıları ile ünlü Arnavutköy son zamanlarda brasserie-barları, kokteyl mekanları ve butik kahvaltıcıları ile ön planda. Bölgedeki dinamizmin korunmasında ise özellikle iç bölgelerde açılan nitelikli mekanların oldukça büyük payı olduğu görülüyor. Gerçekten de Arnavutköy’ün iç kısımları, tarihi köşkleri, kiliseleri ve Arnavut kaldırımlarıyla ziyaretçilerine büyülü bir atmosfer sunuyor. Burada yer alan mekanlar da adeta iş bölümü yaparcasına farklı ve özgün yemek tarzları ile bölgeye renk katıyorlar. Bu mekanlar arasında yer alan Piccola Pizzeria Arnavutköy, lezzetli pizzalarını içerisinde bulunduğu tarihi Rum evinde sunuyor.

piccola

Piccola Arnavutköy, yüksek tavanlı bir Rum eve içerisinde yer alıyor. Binanın tarihi dokusu, sade ama şık aksesuarların yanısıra, İtalya ve pizza temalı görseller ile tamamlanmış. İç kısmınındaki oturma alanlarının yanında, sokağın ruhunu yansıtan dış oturma alanları da olan mekan sıcak ve samimi bir atmosfer sunuyor Piccola’nın şef-sahibi Alçin Sekmen ünlü şef Salvatore (il pellicano) öğrencisi. Pizzanın en büyük özelliği ise damak zevkimize uygun olacak şekilde, Napoli usulü günlük olarak hazırlanan hamurun, Roma usulü pişiriliyor olmasında yatıyor. Mekanın yan tarafında yer alan mutfaktaki özel taş fırında odun ateşinde pişen pizzalar, hamurunu inceliği ve malzeme kalitesi ile dikkat çekiyor.

picolla

Birçok ürünün yerinden temin edildiği butik pizzacıda katkı maddesi içermeyen ürünler kullanılırken, isteğe göre pizzalar glutensiz hamurandan da hazırlanabiliyor. Pizzaların 52-140 ₺ arası olduğu mekanda Milona ve Funghi en sevilen pizzaları arasıda geliyor. Butik pizzacıda dana etinden yapılan Bresaola ve İtalyadan gelen domuz salamının kullanıldığı Prosciutto tercihe göre seçilebilecek favori pizzalardan. Mekanda Acılı Diavola ve Porcini diğer ön plana çıkan pizzalar arasında gelirken, menüde vegan pizza ve salata çeşitleri de mevcut. Şirin Arnavutköy pizzacısına yapılacak ziyaretlerde Amaretto acı badem likörü, espresso ve %100 mascarpone peynirinden yapılan Tiramisu da mutlaka denenmesi gerekenlerden.

piccola

Adres: Arnavutköy mah, Kamacı sokak 5, 34345 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0216) 358 30 31

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."