Canlı Müzik Maslak-Levent

La Boucherie Dinner Theatre

la boucherie
Yazan: Bora Sarısu

Etiler-Levent, 90’lı yılların sonları ve 2000’li yılların başında canlı müzik yapan mekanları ile, eğlence hayatının merkezi durumundaydı. O dönem dışarı çıkıldığında üç ve fazlası kapı yapmadan eve dönmek, gece çıkmaktan sayılmazdı. Yemek, bar, gece kulübü, canlı müzik farklı mekanlar tarafından sahiplenilmiş, canlı müzik mekanlar ise gecenin en son gidilen mekanları durumundaydılar. Gazino kültürünü saymazsanız bu tarzı ilk bozan mekan şimdiki People’a (Özellikle Cenk Eren programı çağrışıma sebep oldu) benzettiğim İzzet Çapa’nın Dedikodulu Meyhanesi oldu. İnsanlar zaman içerisinde (ekonomik şartlar, ulaşımın zorlaşması, alkol çevirmeleri…vs) geceyi tek mekanda çözme fikrini benimsediler. Özellikle henüz geçtiğimiz 2017 senesi yemek ve eğlencenin birleştiği mekanlara son derece iyi davrandı. Levent La Boucherie Dinner Theatre, işte tam bu anlamda eğlence ve yemeği birleştiren en iyi örneklerden bir olarak bu girizgahı yapmama sebep oldu.

La Boucherie Dinner Theater 2018-2019 sezonu 12 Eylül Çarşamba gecesi Murat Dalkılıç sahnesi ile açılıyor

la boucherie

Şimdi Klasik 5 sorumuzda La Boucherie Dinner Theater’ı inceleyelim

Ne Yenir, Ne İçilir?

La Boucherie Dinner Theather Umut Evirgen’in La Boom, Emirgan Pizza ve Gizli Kalsın’dan sonra açtığı dördüncü mekan. 4 mekan için de şimdiye kadar başarılı olduğunu ve özellikle Gizli kalsın’ın gece hayatına yön verdiğini belirtmek lazım. Hem yemek, hem eğlence anlamında tecrübelenen işletmeci, Levent’te ki La Boucherie’de sade ama sevilen bir menü uygulamış. Mekanda set bir menü var. Bu menü de Cafe de Paris soslu bonfile olarak bildiğimiz yemek, burada kendi özel tarifleriyle menünün baş rolünde. Başlangıç olarak ise rokfor peynirli bir salata ile başlıyorsunuz ki, bu salata oldukça seviliyor. Üzerindeki tereyağ donmasın ve yemeğin ısısı korunsun diye özel soslu bonfile, altında yanan mumlar olan bir tepside servis ediliyor. Bu özel menü, içerisinde dondurma olan profiterol topları ile tamamlanıyor.

la bucherie munü (Fiyat 320 TL oldu)

La Boucherie Menü

Ne zaman Gidilir?

La Boucherie Dinner Theather kabare tarzı bir eğlence sunuyor. Yani siz yemeğinizi yerken, sahnede bir şarkıcı yemeğe eşlik diyor. Amerika ve Fransa’da çok örneği olan bu dinner theater konsepti La Boucherie de uygulanmaya gayret edilmiş. Ama özellikle son dönem ünlü ve ilgi çekici kimlikler sahne almaya başlayınca yemek sonrası canlı müziğe gelenler artmış durumda. Özellikle Defne Samyeli ilk sahne deneyimini La Boucherie Dinner Theatre’da yaşamaya başladıktan sonra, mekana olan ilgi yemekli ve yemek sonrası olarak oldukça artmış durumda. Sonuç olarak sahne alan kişiye göre akşam yemeği veya sonrasında kulübe gitmek mümkün. An itibarı ile oturmuş bir müzik programı olmamakla beraber, mekanda sahne alan sanatçılardan bazıları Defne Samyeli, Rubato, Demet Sağıroğlu, Ceynur, Su Soley, Burak Kut, Mirkelem olarak sayabiliriz. Güncel programı mekanın instagram sayfasından takip edebilirsiniz. https://www.instagram.com/laboucherieistanbul/

la boucherie

Ne Giyilir?

La Boucheri’de aslında La Boom ile Gizli Kalsın’ın bir birleşimi gibi olmuş. La Boom’un klasik Fransız kimliği ile Gizli kalsında ki canlı müzik birleşerek La Boucherie’yi oluşturmuş. Mekanın avangard tarzı net olarak Chic & Sexy giyim tarzını ön plana çıkarıyor. Hafta içi işi çıkışı mekana yolunuz düştüyse iş/şık mekanın diğer bir giyim kodu.


Kim Kim Gidilir?

Dinner Theater konsepti akşam yemeği programı için uygun bir ortam oluşmasına sebep oluyor. La Boucherie’nin tarzından yola çıkarak mekanın bekarlığa veda ve kutlama grupları için oldukça uygun bir ortam sağladığını belirtebilirim. Yemekten sonra mekanın eğlenceye dönüyor olması tek mekanda geceyi geçirmek için ideal bir atmosfer sunuyor. Ayrıca gece dışarı çıktığında 2. veya 3. kapı olarak mekandaki canlı müzik programına göre La Bouchrie’ye gidebilirsiniz.

la boucherie

Ne Kadar Ödenir?

La Boucherie Dinner Theatre Levent’de set menü kişi başı 320 TL ve bu fiyata içki dahil değil. Yemek sonrası gidilmesi halinde müzik ücreti olarak 100 TL alınıyor. Mekanda ki kokteyller 70 TL olarak fiyatlanmışAkşam yemeği almanız halinde müzik ücreti hesaba yansıtılmıyor. Yine yemek sonrası gidilmesi halinde ağır alkollü şişe açmanız halinde (standart 900 TL’den başlıyor) müzik ücreti ödemiyorsunuz. Yani La Boucherie’ye yemekli gidilmesi hainde kişi, başı 500 TL yemek sonrası gidilmesi halinde kişi başı 300 TL ortalama hesap düşünülebilir.


La Boucherie Adres: Levent Mahallesi, Lilyum Sk. No:2 Beşiktaş
Telefon: (0212) 281 63 11


Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.