Kahve Mekanları Kokteyl-Bar Maslak-Levent

Merida Kanyon

Merida

Açıldığın günden itibaran mağazaların ötesinde yeme-içme noktaları ile ön planda olan Kanyon, ev sahipliği yaptığı önemli restoran markaları ile biliniyor. Bir AVM’nin ötesinde yaşam alanı olmayı başaran Kanyon’da sosyal hayat oldukça keyifli. Son dönem ağırlıklı kahve mekanlarının olduğu yerleşkede yakın zamanda yeni bir mekan açıldı. Galata’dan tanıdığımız Merida Kanyon, nitelikli kahveleri, Milano’da gördüğümüz Coffee & Barlara benzer atmosferi ve imza kokteylleri ile karşımıza çıkıyor.

merida

Kanyon’un 2. katında yer alan Merida, ahşap ağırlıklı şık dekorasyonu ile zamansız bir tasarım sunuyor. Yüksek tavanlı mekana girdiğinizde adeta kendinizi 1920’lerin İtalya’sında hissediyorsunuz. Konforlu oturma gruplarının yanısıra bar düzeninin de olduğu iç oturma alanı şık olduğu kadar, sıcak da bir atmosfer sunuyor. Merida Kanyon’da usta baristaların hazırladığı kahveler ve günlük olarak hazırlanan tatlılar ön planda. Nespresso ürünlerinden hazırlanan kahveler arasında Gold Amricano ve Nespresso Orange sunum ve tat anlamında deneyimlenmesi gerekenelerden.

merida

Merida’nın menüsüne değinecek olursak, kahvaltı için ekmek üstüler şeklinde 2 keyifli tabağın (Merida Parmesan Kahvaltı ve Avokado Yumurta) olduğu mekanda gün içi nitelikli atıştırmalıklar da mevcut. Bar da ise klasik kokteyllerin yanısıra, mekana özel kokteyller de sunulmakta. Bunlar arasında kahve kokteyllerinden Whiskey Mandarin Coffee ve Espresso Martini (bir klasik) denemesi gerekenlerden. İtalyan tarzı bir kahveci ve kokteyl-bar kimliği sunan mekan, Kanyon’daki bar eksiğini de gidereceğe benzer.

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.