Bodrum Kokteyl-Bar Şef Restoranı

Kavanoz Yalıkavak

Kavanoz ilk olarak Arnavutköy’de açılan ve kendine has kitlesi olan bir mekan. 2 yaz önce Bodrum Yalıkavak’ta yazlığını açan Kavanoz en az Arnavutköy, hatta daha fazla sevilen bir mekan oldu. Arnavutköy’deki mekanın ödüllü kahvaltısı, hayvan dostu işletme anlayışı, kokteylleri ve özgün mutfağı ile birçok müdavimi var. Yalıkavak’taki mekan ise her zamanki bohem ruhuyla, Gümüşlük Limon tarzı bir atmosfer sunuyor. Kavanoz Yalıkavak, Bodrum’daki genel mekan tipi olan, balıkçılar, yerel kahvaltıcılar, beachler ve hatta son dönem yayılan kebapçılar karşısında alternatif bir mekan tipi olarak karşımıza çıkıyor. Yalıkavak merkeze gelmeden Barış caddesi üzerinde bir evin bahçesinde hizmet veren Kavanoz, güneş batımı saatlerinin favori mekanlarından.

kavanoz

Kavanoz’lar çok profesyonel işletmeler olarak gözükmese de, menüyü elinize aldığınızda gastronomik bir deneyim yaşayacağınızı hemen anlıyorsunuz. Belkide bilinçli olarak öğrenci kafesi modunda, (Özellikle Arnavutköy) salaş bir atmosfere sahip mekan lezzetleri ve fiyatlarıyla şaşırtıyor. Mekan, rahat ve kasmayan ortamı, zevkli sunumları olan kokteyl ve yemekleri ile, Kavanoz deneyimi yaşamak isteyen her yaş grubundan ziyaretçilere hitap ediyor. Kavanoz Yalıkavak’ın menüsünde dikkat çeken tabaklar ise, Ege Tepsisi (246 TL) Rakılı Levrek Ceviche (168 TL) Yabani Mantar Kavurma (146 TL) olarak karşımıza çıkıyor. Ortaya paylaşımlı tabaklar olarak deneyimlenebilecek ana yemeklerden Dana Yanak (266 TL) Istakoz Spagetti (276 TL) menüdeki bazı örneklerden. Kavanoz’da mekana özel sunulan meşhur kokteyller ise 190-260 TL arası fiyatlanıyor. (Güncelleme 09.06.2022)

kavanoz

Kavanoz Adres: Yalıkavak, Barış Cd. No:3, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: 0553 175 92 22

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.