Bodrum Kahvaltı Müdavimlist

Bodrum Kahvaltı Mekanları

 

Bodrum kahvaltı mekanları son dönem hem sayıca, hem de nitelik anlamında oldukça gelişti. Eskiden en çok tercih edilen mekanlar balık restoranlarıyken, şimdilerde kahvaltıcıların da azımsanmayacak kadar Müdavimi var. Hatta serpme Ege kahvaltısı olarak ünlenen bu tarzın benzerleri İstanbul’da da açılmaya başladı. Otantik ortamları ve zengin sofralarıyla Bodrum kahvaltı mekanlarında sezonda yer bulmak oldukça zor. Bodrum kahvaltı mekanları 2021 yaz sezonunda da oldukça revaçta olucağa benzer. Aşağıda yerlisi tarafından işletilen 3 + 1 (Geçen sene açılan Bozukbağ ile birlikte) Bodrum Kahvaltı mekanı bulunmakta.

havva ana

Havva Ana

Bozukbağ Kahvaltı Evi

Bodrum 2019 yazında açılan en enteresan kahvaltı mekanı Bozukbağ desek yeridir herhalde. People ve Hazine’nin sahibi Jüpiter grubu tarafından Gündoğan, Türkbükü kara yolu arasında açılan Bozukbağ kahvaltı evi, renkli dekorasyonu ile dikkat çekiyor. Jüpiter grubunun sahibi Tayfun Topal’ın kahvaltıya olan ilgisi ve Rumeli Hasarın’daki gruba ait Nezih’in oldukça sevilmesi Bozukbağ’ın artıları. İşletmenin yerlisi tarafından işletilmiyor olması da eksisi olarak ifade edilebilir. Zira Bodrum’a gelmişken gerek balıkçı, gerek kahvaltıcı anlamında, yerlisinin işlettiği bir mekan seçmek bence daha mantıklı olacaktır. Kiremitte Antep peyniri gibi farklı ürünler de sunan Bozukbağ kahvaltı Evi’nde kişi başı fiyat, 175 TL olarak belirlenmiş.

Bozukbağ Kahvaltı Evi Adres: Gölköy mah. Bülent Ecevit cad. No:138, Bodrum/Muğla
Telefon: (0530) 260 9393

Zeytin Altı

Yalıkavak’tan Gümüşlüğe giderken, hemen yol üstünde (Geriş mevki) bulunan mekan, akşamları balık lokantası, sabahları ise kahvaltı hizmeti veriyor. Bodrum’un yerel halkı tarafından da sevilen işletme, yaz-kış belli bir doluluk oranına sahip. Toprak sahibi Ertuğrul Bey tarafından işetilen mekan, tam bir aile işletmesi. Domates, salatalık, biber bahçeden. Yumurtalar ise kümesten. Akşam balık yemek için gittiğinizde de Ertuğrul şefi, balıkların kıvamında pişmesi için ızgara başında görebilirsiniz.

Zeytinaltı

Zeytinaltı’nda doğal ürünlerle hazırlanan kahvaltı

Manzarası ile ön plana çıkan Zeytinaltı, Yalıkavak koyuna hakim konumda. Mekanın, yeşillik ve çiçekler ile bezenmiş bahçesi, meşhur Yalıkavak manzarası ile birleşince ortaya keyifli ve huzur dolu bir ortam çıkıyor. Soğuk kış aylarında ise bahçeye konulan sobalar ile birlikte oluşan otantik ortam, mekandaki misafirlere adeta zaman mefhumunu unutturuyor.

Zeytinaltı, Geriş

Zeytinaltı Adres: Erdemir Cad. 29/B, Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 385 3876
Serpme Kahvaltı: 120 TL

Asmalı Çardak Yalıkavak

Bodrum’un son yıllarda en yaygınlaşan öğünü hiç tartışmasız kahvaltı denebilir. Yalıkavak’da bu kahvaltıcıların en ünlülerinin olduğu bölge. Asmalı Çardak’ın işletmecisi Mehmet Bey’in deyimiyle “gün boyu hatta akşam bile deniz kenarında olan insanlar, kahvaltı için iç bölgeleri tercih ediyor.” Bu iç bölgelerde yerel halkın evlerine ait bahçelerde, doğal ortam ve yiyeceklerden oluşan kahvaltılar, Bodrum’a tatile gelen insanlar için otantik bir ortam deneyimi sunuyor. Yalıkavak Asmalı çardak’da bu mekanların öncülerinden bir tanesi. Erken saatlerden itibaren başlayan kahvaltı servisi, eğlencede hızını alamamış kitlenin katılımıyla öğleden sonraya kadar devam ediyor. Ayrıca Asmalı Çardak’da birçok ünlü mekan sahibi, oyuncu ve şarkıcıyı da görmek son derece alışagelmiş bir durum.

Asmalı çardak

Yalıkavak Asmalı Çardak’da kahvaltı oldukça geniş bir menüden oluşuyor. Kendi yaptıkları 5 çeşit reçel, Bodrum yöresine ait peynirler, bahçeden koparılmış söğüş ve evin tavuklarından gelen doğal yolla yumurtlanmış yumurta, bal-kaymak ve zeytin çeşitleri serpme olarak masanıza geliyor. Mekanın en sevilen lezzetlerinden birsi de oturur oturmaz masanıza gelen ve kahvaltı gelene kadar midenizi bastıran, otlu peynirden yapılma dolama ve kabaklı börek. Taze taze önünüzde açılan bu börekler, sezona göre birçok faydalı Ege otunu içerisinde barındırıyor.

asmalı çardak

Asmalı Çardak Adres: Merkez, Kayacık Cd., 48990 Yalıkavak/Bodrum/Muğla
Telefon: (0533) 568 63 33
Serpme Kahvaltı : 150 TL

Havva Ana

Yalıkavak’tan Gündoğan’ a giderken, Migros’u geçer geçmez sağa girip, yukarılara doğru çıkıyorsunuz. Mekana vardığınız kapıda ki Range Rover, BMW’ler den hemen anlaşılıyor. Mekan, Havva ananın bahçesine kurulu, 50-60 kişilik bir yer. Saf saf rezervasyonsuz gittiğinizde, sezonda yer bulmanız hemen hemen imkansız. Ben de ilk gidişimde yer bulamadım. Ancak Eylül başı rezervasyonsuz gittiğim halde kolayca yer buldum. Bu arada kışın sadece hafta sonları açık oluyormuş.

Bodrum havva ana kahvaltı yeri

Havva Ana

Kahvaltı klasik Ege kahvaltısı. İşletmeyi diğer yerlerden farklı kılan en önemli özelliği, odun fırında anlık olarak, size özel pişen pidesi ve böreği. Havva ana kahvaltının en önemli unsurunu olan ekmeği, en iyi şekilde yapmayı hedeflemiş. Zaten süper aç olarak mekana gittiğinizde, odun fırınında pişmiş sıcacık pide, önünüzde ne varsa silip süpürmenize sebep oluyor. Odun fırının verdiği köz tadı, diğer unsurları, değerlendirmenize fırsat vermeden, hatırı sayılır bir tatmin duygusu yaratıyor.

bodrum kahvaltı

Havva Ana

Son olarak, Havva ana, her anlamda farkındalığı yüksek bir insan. Kendisine, aman buranın doğallığını bozmayın diye öğüt veren şehirli sosyetiklere, “Keşke siz de kendi yaşadığınız şehirlerin doğallığını bozmasanız” diye lafı çakıveriyor.

havva ana

Havva Ana

HAVVA ANA FACEBOOK SAYFASI
Havva Ana Telefon: (0252) 386 3306
Kahvaltı Fiyatı: 150 TL

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar

  • Bozukbağ Kahvaltıcısı resmen berbat ötesi bir yer. Çok kalabalık, çok dip dibe, gürültüden yanındakini duyamıyorsun. Garsonlar kibirli ve tembel, servis çok geç geliyor ve kahvaltılık malzemeler çok kötü, porsiyonlar minnacık. Sucuk istedik 4 dilim sucuk geldi fiyatı 35 TL mi neydi… Hayır o değil Bodrum’da o kadar kötü zeytini nereden buldular en çok onu merak ettim. Asla gidilmeyecek yerlerin başında geliyor diye düşünüyorum.

  • havva ana kahvaltı evi kişi başı serpme kahvaltı 60 tl
    ürünler çok vasat,sıcak ekmek dışında çok basit bir börek ve kalitesiz peynir zeytin ve su gibi bir bal vardı,yiyemedik,beğenmediğimizi onlarada söyledik ,sizin tavsiyeniz üzerine gittiğimiz için sizleride bilgilendiriyoruz.Bodrum’da bazı yerler kalitesiz ve sadece reklamla mekan işletiyorlar

    • Teşekkürler bilgilendirme için. Açıkçası seveni de çok mekanın. Havva Ana, Genel olarak Bodrum kahvaltıcı listelerinin hepsinde var. Peynir, zeytin yöresel diye hoşunuza gitmemiş olabilir.

  • 2 gün önce tavsiyelere bakıp Havva Ana’ya gittik. Kahvaltı çeşitleri çok az. Börekler çok lezzetliydi, taa ki içinden koca bir saç çıkama kadar. Hadi böyle şeyler olabilir, insanlık halidir dedik ama böyle bir durumda işletmenin tavrı çok önem kazanıyor. Adamların umru olmadı, ne bir özür ne bir kusura bakmayın dediler. Zaten bir kaç yazar listeye yazmış, 1-2 müşteri kaçsa ne olur havasındalar. Yazık.