Beyoğlu-Karaköy Müdavimlist

Karaköy 3 Teras

bank

Karaköy – Galata arasında bulunan birçok binanın terası, Restoran-Bar olarak hizmet veriyor. Mikla, Litera, 360 gibi panoramik yarım ada manzarasına sahip mekanlara göre, Karaköy terasları daha butik ve kendine has özellikleri olan teras-barlar durumunda. Aşağıda kendi tarzında sevilen 4 özel Karaköy teras mekanı bulunmakta.

Karaköy Teras Mekanlar

Serica Restaurant – The Bank Roof Bar

Bankalar Caddesindeki en ikonik binalardan birinde yer alan The Bank Hotel, 2 değerli mekana ev sahipliği yapıyor. Bunlardan Serica Restaurant ipek yolundaki uygarlıkların yeme-içme alışkanlıklarından esinlenen fine dining bir restoran. The Bank Roof Bar ise manzarası, imza kokteylleri ve atmosferi ile şehrin en keyfili teras barlarından. Serica restaurant özellikle gustosu yüksek misafirler tarafından gastronomik deneyim odaklı bir akşamda ziyaret edilebilir.

Serica Restaurant Adres: Azapkapı, Bankalar Cd. 5/1 D:Karaköy, 34421 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 283 00 55
serica

Serica Restauran

The Bank Roof Bar ise panaromik tarihi yarım ada manzarasıyla tam bir teras mekan. İmza kokteyllerin baş rolde olduğu teras-barda, ortaya paylaşıma uygun bir menü sunuluyor. Akşamüstü itibarı ile hareketlenen mekan Galata-Karaköy hattında adeta gizli bir vaha gibi. The Bank Roof Bar konforlu bir ortamda, şehrin güzelliklerini yaşamak için ideal altertiflerden biri durumunda.

The Bank Roof Bar Adres: Azapkapı, Bankalar Cd. No:5, 34321 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0531) 892 36 17
bank

The Bank Roof Bar

Moise Karaköy

2019 Temmuz ayında açılan Moise Karaköy, Galata sınırları içerisinde yer alan, keyifli teras mekanlarından Hotel De Camondo’nun içindeki restoran-bar açıldığı tarih itibarı ile sevilen teraslardan birisi olmuş durumda. Boğaz köprüsünden, tarihi yarımadaya panoramik bir İstanbul manzarasına sahip olan restoran kahvaltıdan akşam yemeğine tüm gün aktif. Mekanın en hareketli saatleri ise gün batımı ve akşam yemeği sırasında olmakta. Türk mutfağı üzerine bir menü sunan Moise’un menüsünde meze ve kebaplar başrolde. Her açıdan boğaz ve tarihi yarım adaya hakim oturma düzeni olan teras mekanın manzara karşı oturma düzeni olan bir bölümü de mevcut.

Moise Karaköy

Manzaraya karşı oturma bölümü özellike yaz aylarında oldukça sevilen Moise’un üstü kapanan alınında bulunan ocakbaşı bölümü serin havalarda oturmak için biçilmiş kaftan. Mekanın barı ise klasik kokteyllerin yanısıra imza kokteyller de sunuyor. Karaköy Tünel’e 100 metre mesafede olan teras mekanın keyifli de bir yürüme yolu bulunmakta.

Moise Karaköy yazısı için tıklayın

moise

Moise Karaköy

Moise Adres: Bereketzade Mah, Felek Sk. No.2, 34421 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 512 18 22

Mürver Karaköy

2017 yaz sezonunda Karaköy Novo Otelin terasında açılan Mürver, iyi yemek, manzara ve şık atmosfer altın üçlüsünü tamamlayan mekanlardan. Türk mutfağından oldukça fazla sayıda mezenin sunulduğu mekan, mutfakta kullandığı ürünlerin çoğunu yerinden temin ediyor. Açık mutfağında kömür ateşinde pişiren sakatat ve etler ise, restoranın spesiyalleri. Mürver’in Boydan boya uzanan terası ise akşamüstü tarihi yarımadaya karşı içkiye gitmek için ideal. Neredeyse Fine Dining seviyesinde bir mutfağı olan restoranın danışmanılığını Mikla’nın sahibi ünlü şef Mehmet Gürz yapmış. Mürver, Karaköy teras mekanlar diyince ilk akla gelen restoranlardan.

Mürver Karaköy

Mürver Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, İETT Karaköy Durağı 57-59, 34425 Beyoğlu
Telefon: (0212) 372 07 50

Monkey Bar

Her ne kadar Şişhane’de olsada geçen seneden beri sahip olduğu popülerlik Monkey Bar’ı listeye sokma gereği oluşturdu. İKSV binasında açılan Monkey Bar, akşamüstü itibarı ile dolarken, güneşin batma saatleri en keyifli zaman dilimi oluyor. Monkey, misafirini manzara ile baş başa bırakan oturma düzeni,, kokteylleri ve çalan cool müzikleri ile kısa zamdan İstanbul’un simge mekanlarından birisi olmuş durumda. Yemek servisi olmayan keyifli teras, bir anlamda kokteyl-bar olarak da kabul edilebilir. Monkey Bar’ın tek kötü tarafı ise, üstü kapalı olmadığı için kışın kapanması olarak ifade edilebilir.

monkey bar

Monkey Bar

Monkey Bar Adres: Nejat Eczacıbaşı Binası Şişhane, 34433 Beyoğlu
Telefon: (0532) 605 81 56

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yorumlar