Beyoğlu-Karaköy Gece kulübü Müdavimlist

Karaköy 3 Gece Mekanı Goya, Mitte ve Colonie

Colonie‘nin geçen sene yarattığı hareketliliğin etkisiyle, bu kışa girilirken Karaköy‘de benzer özellikte birçok mekan açıldı. Bu mekanlardan Mitte ve Goya (her ne kadar kapanmış ve Ortaköy’deki Gece kulübü Ruby bünyesinde hizmet vermekte olsa da) başarılı çizgileri ile ön plana çıkıyorlar. İlk olarak Colonie tarafından bölgeye getirilen “sonrasında gece kulübüne dönüşen konfor seviyesi yüksek restoran-bar” konsepti, belli bir kitle adına önemli bir boşluğu giderdi. Karaköy’e gelmek isteyen, fakat kendisine uygun mekan bulmakta zorlanan yaş ortalaması yüksek bu kitle, Colonie ile birlikte bölgeye daha sık gelmeye başladı. Bu sene Mitte ve Goya’nın açılması ise bölgenin, gece hayatı açısından merkezleşme iddiasını perçinlemiş durumda. (Galataport projesi şimdilik bu durumu başka bahara erteledi. Revize 9.11.2017)


Tarzları birbirine yakın

Aslında 3 mekan incelendiğinde birbirine benzer özellikleri olduğu görülüyor. Öncelikle, bu mekanlar bistro-gece kulübü mantığıyla çalışıyorlar. Yani günün erken saatlerinde bir kahve içmek mümkün iken, gecenin ilerleyen saatlerinde şişe açılan, hareketli bir gece kulübüne dönüşüyorlar. Diğer bir benzerlikleri ise bar kadroları oldukça güçlü. Yani bara gelen akşam misafirlerine, iyi içki sunmak önemsedikleri bir hadise durumunda. Her 3 barda da özgün kokteyl reçeteleri, fıçıda bekletilen tarifler ve infüzyon kokteyller (alkole aroma katma amaçlı demlemek) bulabilmek mümkün.

Mitte, Karaköy

#gece kulubü

Karaköy - Mitte

Mitte, Karaköy

“Bistro bar-Gece kulübü” konseptini kuşkusuz en iyi uygulayan Lucca’nın, eski yöneticisi olan Turgay Yıldız’ın açtığı mekan, maça zaten 3-0 önde başlamış durumda. Adını Berlin’in Mitte bölgesinden alan işletme, neredeyse günün 24 saati iş yapar durumdaydı ki Turgay’ın bir ayrılıp, bir geri dönmesi, mekanı sadece geceleri iş yapar hala getirdi. Hatta geçen sene mekan bir dönem yemek servisini bile kesmişti. Bu aralar tekrar yemek servisine başlayan Karaköy Mitte gece kulubü, Murat Tokuz, cüneyt Öztürk gibi popüler DJ’ler ile mekanı hareketli tutmaya çalışıyor.

Mitte karaköy ambians

Mitte, Karaköy hoş ambiyansı ile her saat keyifli

Mitte’nin dekorasyon çalışmaları aşamasında, tarihi binanın dokusuna sadık kalınarak ruhu korunmuş ve özellikle kullanılan bitkiler ile egzotik bir şıklık katılmış. Mekanın en enteresan özelliklerinden birisi de mutfağın, barın üzerine konumlandırılmış olması. Yüksekte duran mutfak, yemek esnasında salonda oturan misafirler için hoş bir atmosfer oluşturuyor. Şimdilerde o mutfaktan aşağıda menüde bulunan uzak doğu ağırlıklı yemekler çıkıyor.

menü mitteMitte Adres: Necati Bey cad. No: 66/A Karaköy
Telefon: (0212) 243 74 68

Goya (21.01.2016 revize Goya belirsiz süre boyunca kapalı)

#gece #şık

Colonie’ye komşu açılan mekan, fun-dining” sloganı ile konforlu yemek ve gece kulübünü birleştiren bir konsepti, müşteri hedef kitlesine sunuyor. Çok ortaklı yapıya sahip mekan, sosyal çevresi güçlü işletmecileri sayesinde ilk günden itibaren hareketli olarak devam ediyor. Lucca’nın DJ’lerinden Murat Tokuz’un  yine ortaklar arasında olduğu mekan, müzik kalitesi ile diğer rakiplerine üstünlük kurma iddiasında. (Son zamanlarda her mekanın arkasında bir Lucca etkisi görülmeye başlandı. Yıllar önce gece hayatına aynı etkiyi sırasıyla Şamdan ve Havana yapmıştı.)

Karaköy Goya

Goya, Karaköy

Barında tecrübeli Barmen Erdinç Aydın’ın olduğu mekan, demlenerek hazırlanan özel içkiler (İnfüzyon) ile kokteyl reçeteleri oluşturmakta. Yine bu içkileri sağlıklı içebilmek için bar saati (19:00-23:00) arası gitmenizde fayda var. Yemek menüsü oluşturulurken ise şef Maksut Aşkar’dan danışmanlık alınmış. Yemeğe veya bara gidilmiyorsa eğer, gece kulübü saati mekan aktif durumda. Erken saatte bar ve yemeğe gelen müşteri ilerleyen saatlerde, mekanın dışına da doğru taşarak eğlenceye tam gaz devam ediyor.
Karaköy Goya Fun Dining

Fun-Dining mekanı Goya

Goya Adres: Kemankeş cad. No: 77/A Karaköy
Telefon: (0212) 249 17 17

Colonie  (Yeni konsepti için tıklayın)

Aslında, Colonie ile ilgili çok fazla söze gerek yok. Mekan geçen sene yarattığı başarılı çizgi ile, Karaköy’ün yönünü çizmesine önemli katkı sağladı. Mekanın işletmecileri yıllar içinde edindikleri tecrübeleri, doğru lokasyon, mimari ve konsept ile hayata geçirdiler ve başarılı oldular. Aslında işletmeyi başarılı kılan özellikler, her iyi restoran barda karşımıza çıkan unsurlardan oluşmakta. Ferah bir bar, yüksek kalitede sunulan içkiler, özgün ve çekici bir yemek menüsü, menüye uygun bir dekorasyon, ortamı destekleyen müzik ve tüm bunları yerine getirebilecek profesyonel bir kadro. Bu unsurlar bir araya gelince müşteri kitlesi de mekanı terk etmek istemiyor. Ve mekan bir anda şişelerin açıldığı, bir gece kulübüne dönüşerek yatırımcısını ödüllendiriyor.

Colonie Karaköy

Colonie, Karaköy’ün lokomotif mekanı

Colonie’nin işletmecileri aynı zamanda Topaz restoranın da sahibi. Bu sebeple önemli bir mutfak bilgi birikimine sahipler. Güçlü mutfağının yanında barı da oldukça tecrübeli isimlerden oluşuyor. Lucca’nın meşhur bar müdürü Cevat Yıldırım yakın zamanlarda Colonie grubuna bar koordinatörü olarak geçmişti. Aynı zamanda piyasanın tecrübeli isimlerinden Sedai Çalışkan’da bar müdürü olarak görev yapmakta.

Colonie Passion Fruit Kokteyli

Colonie’nin favori kokteyli Passion fruit mekanın barmeni İlker Ünal’ın elinden

Colonie Adres: Kemankeş cad. No: 87/A Karaköy
Telefon: (0212) 243 21 03

Comments

comments

Bora Sarısu

İçki sektörü, restoranlara hizmet sunan on-line yayıncılar ve bir dönem Los Angeles de ikamet ettiği sırada restoranlarda, çeşitli görevlerde çalışmıştır. Kariyeri boyunca, restoran, bar ve yeme-içme dünyası ile ilgili, çalıştığı şirketlere raporlar hazırlayan Bora, bu bilgileri tüketici ile paylaşması gerektiğini düşünerek, müdavimi kurmuştur.

1 Comment

Leave a Comment