Beyoğlu-Karaköy Gece Kulübü Müdavimlist

Karaköy Gece Kulübü ve Barlar

sail loft

Colonie’nin geçen senelerde yarattığı hareketliliğin etkisiyle, Karaköy’de mekan profili de önemli ölçüde değişmişti. Sonrasında Galataport projesi sebebiyle dev bir inşaat alanına dönen bölge, proje bitiş tarihinin yaklaşmasıyla, tekrar toparlamaya başladı. 2020 senesi itibarı ile Karaköy tekrar restoran ve gece kulübü anlamında hareketlenmeye başladı. Eski Madeo’nun olduğu yere açılan Saints gece kulübü anlamında, Marriot Hotel Bosphorus içerisinde açılacak olan Sky Bar ve Chef Meyhane Karaköy’ün terasında faaliyete geçecek Chef in The Bar ise teras-bar olarak bu mekanlardan bazıları arasında. Aşağıda 2020 yılı itibarı ile açılan ve yenilenen Karaköy gece kulübü ve barlar bulunmakta.

Karaköy gece kulübü ve barlar

saints

Saints KAraköy

Saint İstanbul

2020 Şubat ayı itibarı ile açılan Saint Karaköy, uzun süre sonra bölgede açılan gece kulüplerinden birisi durumunda. Eski fenomen mekanlardan Nyx’in işletmecisi Burak Akkök tarafından açılan mekan, ilk etapta Çarşamba’dan Cumartesi’ye 4 gün açık olacak. Etnikten deep house’a keyifli bir tarzı ve DJ programı olan mekan, iyi müziğin adreslerinden birisi olmayı hedefliyor. Kült bir tarzda dekore edilmiş mekan, biraz da avangard kodları ile zaman mefhumunu kaybettiğiniz bir atmosfer sunuyor. Saat 22:30 itibarı ile bar olarak açılan Saints İstanbul 00:30’dan sonra gece kulübü formatı ile misafirlerini ağırlıyor. Mekanı bir diğer özelliği ise, Müdavim kitlesine öncelik verem amaçlı kart sistemi olacak. Saint Karaköy’ün etkinliklerini öğrenmek için buraya tıklayarak instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

saint

Saint Karaköy

Saint İstanbul Adres: Kemankeş caddesi No: 33/A Karaköy

 Mitte Karaköy

Adını Berlin’in Mitte bölgesinden alan işletme, 2015 yılında açıldığı yıldan beri restoran ve butik gece kulübü olarak kuşkusuz Karaköy’ün en istikrarlı mekanlarından. İlk açıldığında tüm gün aktif bir mekan olan Mitte, sonrasında daha çok gece kulübü yönü ile ön plana çıkmıştı. 2019-2020 sonbahar-kış sezonuna girilirken ise menü ve dekorasyonunda önemli değişiklikler yapan Mitte Karaköy, restoranı ile oldukça iddialı olacak.

mitte

Yemeklerde kullanılan tüm sosları kendi mutfağında hazırlayan Mitte’nin menüsü ortaya paylaşımlı seçime oldukça uygun. Menüden başlangıç olarak Liçi Meyveli Karides ve Trüf Mantarlı Sushi Tornada (Brie peynirli) mutlaka denenmeli. Ana yemek olarak ise Trüf Mantarlı ve Teriyaki Soslu Beef Tobanyaki (japon mutfağından) ile Hint Pilavlı Kuzu restoranın en beğenilen lezzetlerinden. Mitte’nin özel kokteyl menüsünden Starnice ve Wake up mekan ile özdeşmiş kokteyller olarak ön plana çıkıyor. Yıl boyunca önemli yerli ve yabancı DJ’lere ev sahipliği yapan gece kulübünün güncel DJ programını instagram sayfasından (tıklayın) takip edebilirsiniz.

mitte

Mitte Karaköy

Mitte Adres: Necati Bey cad. No: 66/A Karaköy
Telefon: (0212) 243 74 68

Sky Bar

Karaköy gece kulübü ve bar anlamında bir miktar kısır bir süreçten geçtikten sonra, 2 adet teras mekanı ile 2020 ilkbaharına giriyor. Meşhur Sky Bar markası, yeni açılan Marriot Bosphorus’un terasında açılırken, Chef in The Bar hemen karşısındaki Galatas Hotel’in üzerinde yerini alacak. 2 mekanda özellike yemek sonrası saatleri hedeflerken, manzaraya karşı keyifli ortamlarını sunacak bahar ve yaz aylarının popüler mekanları olması beklenen 2 mekan kokteyl üzerine de hünerlerini de sergileyecek.

sky bar

Sky Bar Karaköy

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum