Beyoğlu-Karaköy Brasserie-Bar Kahvaltı Kahve Mekanları

i guru cafe lounge bar

iguru

Beyoğlu’nun eski formuna yavaş yavaş geri dönmeye başladığı bugünlerde, tarihi bir yapının içinde açılan ve kendimizi İtalya’da gibi hissetmemizi sağlayan il Cortile, Kısa sürede pek çok müdavim kazanmıştı. Ecole St. Pierre Hotel’in içerisinde bulunan mekana komşu olarak yepyeni bir mekan daha açıldı ki, henüz bir haftalık olmasına rağmen pek çok insanın tercih ettiğini gözlemledim gittiğimde. Yine aynı otelin içerisinde açılan bu mekanın adı i guru cafe lounge bar. Koskocaman bir bahçesi var. Botanik bir bahçeyi andırıyor, bitkiler insanın içini açıyor. Bir yanından Galata Kulesi görünüyor, kocaman bir barı ve beyaz-grinin hakimiyetinde ferah bir atmosferi var. Bahçeden iç kısma geçtiğinizde ise; tarihi bir yapıyla karşı karşıya kalıyorsunuz.

Burası 1900’lü yılların başında bir okulun yatakhane ve misafirhanesi olarak kullanılmaktaymış. 1935’e kadar bu şekilde kullanıldıktan sonra bir fabrikaya dönüşen bina günümüzde de hala tarihi öğelerini korumakta. Tarihi bir yapının içerisindeki i guru cafe lounge’ın en güzel özelliklerinden biri de Beyoğlu-Galata’nın kalabalığından, telaşından sıyrılıp sakince zaman geçirme fırsatı vermesi. Hem şehrin tam göbeğindesiniz, hem de bir dinginlik içinde büyük bir bahçenin keyfini çıkarabiliyorsunuz.

i guru

Tüm bunlar hali hazırda i guru cafe lounge’ı tercih etmeniz için yeterli birer sebepken, bir de leziz menüsüyle ilgilinizi iyice çekiyor diyebiliriz. Misafirlerine sabahtan akşama kadar, her öğün için renkli bir deneyim vaat eden mekanda kahvaltıdan, akşam yemeğine, imza kokteyllerden diğer klasik içkilere kadar pek çok seçim şansınız var. Kahvaltıya gelmek isterseniz haftaiçi 08:00-12:00, haftasonu ise 08:00-14:00 saatleri arasında kahvaltı menüsünden tercihler yapabiliyorsunuz. Hafif Kahvaltı Tabağı (110 TL), Sıcak Kahvaltı Tabağı, poşe yumurta ve çılbır güzel seçeneklerden. Sonrasında öğlen veya akşam yemeğine gelirseniz de menü geniş. Sağlıklı beslenenler için Holistik Salata, Ketojenik Tavuk Salatası (120 TL) ve İsli Çerkez Peynirli Ispanak Salatası gibi sağlıklı seçeneklerle birlikte,  birçok kase çeşidi de mevcut. Buraya gelmişken tüm yemeklerden deneyimlemeliyim derseniz de; Hasselback, Samosa, Kızartılmış Kelebek Karides gibi atıştırmalıklar, burger&tacolar, pizza ve makarnalar (özellikle noodle’ı fazlasıyla lezizdi) ve Cafe De Paris soslu steak (350 TL), Parmesanlı İtalyan Köfte (180 TL) ve Izgara Karides gibi ana yemekler de tercih edilebilecek yemekler arasında. Her biri gayet lezzetliydi. Tüm bunların üstüne denediğimiz milföy ve avokadolu mus da tatlı ve çok leziz bir kapanış oldu diyebilirim.

i guru

Biz yemeklere odaklandık; ama i guru cafe lounge, özellikle bar kısmı, imza kokteylleri ve diğer içki/içecekleri tadıp, uzun uzun bahçede arkadaşlarınızla vakit geçirmek için de birebir. Haftaciçi sabah 08:00 – 02:00 arasında açık olan mekan, haftasonları 08:00 – 03:00 arasında siz misafirlerini bekliyor. Mutlaka yolunuzu düşürmenizi öneririm!

Adres: Bereketzade, Galata Kulesi Sk. No: 10, 34420 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 243 17 17

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.