Beyoğlu-Karaköy Şef Restoranı

Simone İstanbul

simone

Asmalımescit, tam olarak eski formuna dönmeyip, eskisi gibi büyük kalabalıkları ağırlıyor olmasa da, son zamanlarda oldukça hoş butik mekanlara ev sahipliği yapıyor. Bu mekanların artmasıyla birlikte de bölge, gece dışarı çıkıldığında yeniden akıllarda yer etmeye başlamış durumda. Yakın zamanda Asmalı’da açılan mekanlar arasında en ilgi çekicilerden birisi de Ruz Hotels’in en üst katındaki ‘’Simone İstanbul’’ oldu. Karakteristik mimarisi, tarihi yapısı ve iç tasarımındaki sanatsal ayrıntılarla merak uyandırıcı olan Ruz Hotels’in terasında bulunan Simone İstanbul, Şef restoranı kimliğiyle şehrin en keyifli teras mekanlarından birisi olmaya aday.

simone

Kısa sürede pek çok müdavim kazanan Simone İstanbul’un en güzel yanlarından biri manzarası elbette. Her köşesinden ayrı bir İstanbul güzelliği gören mekanda, bir yanda alabildiğine Pera, diğer tarafta ise Haliç manzarası var. Mekanda vakit geçirirken Galata Kulesine karşı gün batımı seyri ise apayrı bir keyif. Özellikle akşamüstü saatlerinde güneş batarken Simone İstanbul’un imza kokteylleri ile saatlerinizi geçirmek fazlasıyla mutlu edici olacaktır; ancak Simone esasında tüm gün, her bir öğünde tercih edilebilecek bir mekan. Güne kahvaltı servisi ile başlayan Simone, Sabah 08:00’dan, gece 01:00’a kadar misafirlerini ağırlıyor. Burada, manzara eşliğinde kahvaltı-kahve keyfi, büyük paylaşım masasına ofisinizi taşıyıp çalışmak veya akşam gelip arkadaş toplantıları/kutlamalarda buluşup yemek/kokteyl yiyip/içip, müzik dinlemek oldukça güzel. Kısacası her saati ayrı atmosfer sunan bir mekan ile karşı karşıyayız. Özellikle dj etkinliklerinin olduğu akşamlar daha daha yoğun olan mekana rezervasyon yaptırarak gitmekte fayda var.

simone

Biraz da Simone İstanbul’un menüsüne değinelim. Mutfak, şef-ortak Sinan Kızıklı’ya emanet. Bana kalırsa fazlasıyla yeterli, az ve öz bir menüye sahipler. Klasik diyebileceğimiz yemekler oldukça farklı yorumlanmış ve her biri lezzetli, sunumları da özel. Paylaşımlık olarak Humus, Peynir dolgulu, dereotlu, ballı Kızarmış Kabak Çiçeği, Kıtır Patlıcan (80 TL), Tarama (95 TL), Bebek Patates Salatası (65 TL) veya Peynirli Mücver (75 TL) gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. Ana yemeklerde özellikle Dana Kaburga (170 TL) ve Bottargalı Spagetti (150 TL) imza tabaklardan. Tatlılara da yer bırakmayı unutmayın, Günün tartı ve çikolatalı mousse denenmeli. Pek tabi ki mekanın kokteyllerine değinmeden geçemeyiz. Burada pek çok kokteyl çeşidi var; ama özellikle menüde ‘’İmza Kokteyller’’ olarak geçen özel lezzetleri deneyimlemek gerek. Cin ve Orman Meyveleri ile hazırlanan ‘’Our Bounty’’ (150 TL) ve Tekila, çarkıfelek meyvesi, Arnavut biberi ile hazırlanan ‘’Simone’’ muhakkak tadılmalı. Simone İstanbul’u keşif listelerinize eklemenizi şiddetle öneririz!

simone

Adres : Asmalı Mescit, General Yazgan Sk. no 6, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon : (0539) 412 88 28

Yazar Hakkında

Naz Kavas

Asıl mesleği avukatlık olup, yaklaşık 5 senedir İstanbul’da avukatlık yapan Naz, bundan da uzun bir süredir yeni mekanları keşfetmek, bu mekanlardaki farklı lezzetleri deneyip, atmosferlerini deneyimlemek motivasyonu ile yaşamaktadır. Şehir içi ve şehir dışında deneyimlediği ve beğendiği mekanlar hakkında, kendi gözlemine dayanarak kısa yazılar yazar. Keşfettiği yerlerin içinde çok sevdikleri olursa da defalarca giderek ‘’Müdavim’’ olur.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.