Brasserie-Bar Butik Gece Kulübü Etiler-Boğaz Kokteyl-Bar Pub-Gastro Pub

Arnavutköy Barları
Hep konuşurduk; güzel kokteyller içip sohbet edebileceğimiz mekanlar artık kalmadı diye. Bundan yıllar önce başta Etiler’deki birkaç mekanı örnek verirdik. TGI Friday’s li, Buz Bar’lı sonrasında Lucca‘lı günleri hep aradık durduk. Öyle stantlarında-localarında şişe açılmaya zorlanılmadığı, enerji içecekli karışımların satılmadığı yerler aradık. Bu açığı kapatan bir yer oluştu birdenbire…Son beş yıl içerisinde Asmalı, Şişhane, Karaköy derken, bir anda Arnavutköy’e yöneldi tüm oklar.

Arnavutköy denilince aklımıza hep köfteci siyle, balıkçısıyla bir mahalle gelirdi. Ali Baba-Adem Baba-Takanik Balıkçısı Kolaylar Manavı vardı. Mahalle esnafıyla samimi bir ortamdı. Eğlence hayatı pek yoktu…Ama şimdi öyle değil. Sabahtan gece yarılarına kadar süregelen bir kalabalık. Öyle böyle bir kalabalık değil. Sokaklarda, kaldırımlarda bile yer kalmamış artık oturmaya. Herkesin elinde kokteyller (bira, viski falan değil…kokteyl!) muhabbetinde. Bu oluşum harika kokteyl barları çok ayrı bir renk katmış mahalleye. Herkes halinden memnun gibi. Ve en önemlisi de bu samimi mahalle ruhunu hala koruyabilmişler.Bu mekanlardan ANY, HUDSON, ALEXANDRA, ve en son açılan HALET-İ RUHİYE ARNAVUTKÖY başı çekiyorlar. Hepsinde de fiyatlar makul ve ambians güzel. Sokak havası hakim, kimse kimseyi rahatsız etmiyor. Güzel kokteyl içip, güzel müzik dinliyorlar sadece. Öyle kavga gürültü, kapıda duran güvenlik personeli falan da yok. Umarım hep de böyle devam eder.

ANY ARNAVUTKÖY

#pub-gastro pub #gece klubü

Kahvaltıyla başlayıp gece yarısına kadar süren bir yoğunluğa sahip. Atıştırmalık menüleri var. Any, Arnavutköy’e bar konseptini getiren ilk mekanlardan ve bu sebeple mahallenin en kıdemlilerinden. Müdavimleri çok fazla. Köşe konumuyla en güzel noktalardan birine sahipler.

Any

Arnavutköy Any, çeşit bira sunma konseptinin yanında, hazırladığı kokteyllerle de dikkat çekiyor. Özellikle akşamın erken saatlerinde gittiyseniz, Mekanın bar şefi Talat Aydın’ önerilerinden yararlanıp, keyifli kokteyller içebilirsiniz. Arnavutköy Any’de Kokteyller 30-38 TL civarı.

Any Arnavurköy, Kokteylleri

Any Arnavurköy, Kokteylleri

HUDSON (Güncelleme 30.07.2019 mekan kapandı)

#brasseire-bar #akdeniz mutfağı

Dekorasyonundan, menüsüne kadar çok özenle hazırlanmış bir mekan. Uğur Karabayır ve ekibinin tecrübesi kendini belli ediyor. Mutfak ve bar menüsü çok özenle hazırlanmış. Izgara Ahtapot ve Keçi Peynirli Pancar Salatası müthiş. Hudson Mule kokteyli ise hakikaten efsane…

Hudson

ALEXANDRA

#gece kulübü #kokteyl-bar

Tam bir bar havasında olan bu mekan atıştırmalık menüsüyle de iddialı. Kokteylleri tartışılmaz çok iyi.Fiyatlar 35 tl olan birçok kokteyli var. Pasiflora ve Maestro en favorileri. Servis ekibi bilgili ve sizi sıkmıyor.Alexandra

Akşamüstü terasta boğaz manzarasına karşı içki ile başlayan Alexandra, gecenin ilerleyen saatlerinde mekandan sokağa taşan kitlesiyle bir kokteyl-club’a dönüşüyor.

Pasiflora, Alexandra'nın favori kokteyli

Pasiflora, Alexandra’nın favori kokteyli

reztoran

⬆️

Alexandra Rezervasyon İçin Tıkla
Alexandra Arnavutköy teras

Alexandra Arnavutköy teras

HALET-İ RUHİYE ARNAVUTKÖY (Revize 22.07.2017)

Topağacı’ndaki Efendi’nin işletmecesi Kıvanç Kaşar’ın açtığı mekan Halet-i ruhiye Arnavutköy’ün en son açılan mekanı oldu. Son dönemin en popüler mekan tarzlarından “kokteyl bar” konseptinde açılan işletme, çok fazla duyuru yapmadan kısa sürede müşteri kitlesini oturtmayı başardı. Efendi’nin ünlü barmeni Dede lakaplı Uğur Tekebaş’ın menüsünde etkili olduğu Halet-i ruhiye keyifli ve özgün kokteylleri ile Alexandra’nın karşısında hizmet veriyor.

haleti ruhiye

Son olarak Arnavutköy’e hafta içi gidin derim, daha keyifli vakit geçirirsiniz. Hafta sonu çok kalabalık oluyor, yer bulmanız inanın imkansız…

Fatih Yücel

Fatih Yücel, Turizm Otelcilik okuduğu dönemde zorunlu stajyerliğini tamamladıktan sonra, sevdiği bu iş koluna devam etme kararı vermiştir. Yiyecek-İçecek sektöründe birçok uluslararası ve yerel markalarda aktif rol almış olup, son 15 senedir üst düzey yöneticilik görevini devam ettirmektedir.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.