Müdavimlist

Alaçatı’dan 3 Bar Önerisi

Zeplin, Alaçatı'nın Hacımemiş Bölgesinde

Alaçatı genel anlamda restoranları ile ünlü bir bölge durumunda. Yemek öncesi veya sonrası içki içecek güzel bir bar bulmak bazen zor olabiliyor. Bölgedeki kurulu düzen, sizi rakı-balık muhabbetine zorluyor. Aşağıda, güzel içki içilip, keyif yapılabilecek 3 Alaçatı barı bulunmakta.

ALANCHA – YEK ALAÇATI – (REVİZE 01.05.2018)

Aslen şef restoranı olan mekan, 4 seçenekli ve 4 tabaktan oluşan bir menü sunmakta. Mutfağı ile sükse yapan mekanın bar ürünleri de hiç yabana atılacak cinsten değil. Üstelik illa yemeğe gitmeniz gerekmiyor. Restorandan ayrı bir bölümde olan barda, jazz müzik eşliğinde, manzaraya karşı özgün kokteylleri yudumlayabilirsiniz. Ünlü şef Kemal Demirasal’ın Fine Dining restoranı Alancha, geçen seneden beri Yek Alaçatı ismiyle hizmet vermekte.

Alancha Alaçatı

Alancha’nın Barından Panaromik Alaçatı Manzarası

İnfüzyon kokteyl tekniği

Yek Alaçatı’nın en önemli özelliği kokteyllerin hepsinin mekana özgü ve yerel tatlar barındırması diyebiliriz. Karışımların içinde ada çayı, Amasya elması gibi lokal tatlar bulunuyor. Ayrıca kokteyllerde kullanılan alkol, biber, narenciye, hibiskus gibi aroma veren unsurlarla dinlendiriliyor. (demleniyor) Kokteyli bu şekilde hazırlamaya infüzyon tekniği deniyor ve son zamanlarda bir çok öncü mekanda uygulanıyor.

Dinlendirici ortam

İçkinizi yudumlarken, bir yandan dinlendirici müzik eşliğinde, manzaranın tadını çıkarmak çok keyifli. Alaçatı’nın dar sokaklarında geçirilen zamandan sonra panoramik bir manzara açıkçası insanın ruhunu rahatlatıyor.

Alancha Bar

İYİ ALAÇATI

#karma dünya

Alaçatı merkezde bulunan mekan, pizzaları ve yemekleri ile oldukça iyi tanınıyor. Kokteyl konusunda da iddialı olan mekanın lynchburg, Mohito ve Margarita’sı oldukça başarılı. Bölgenin en kalabalık yerinde konumlanmasına rağmen mekan, iyi içkileri, iyi fiyata sunmayı amaç edinmiş.

İyi bar alaçatı

İyi bar kokteylleri

ZEPLİN

Moda’nın popüler pub’ı Zeplin yine Alaçatı’nın trend mahallesi Hacı memiş’de şube açtı. Çeşit bira ve zengin malt viski seçenekleri ile Alaçatı’ya renk katan mekan, önemli bir eksiği gidermiş durumda. İstanbul’daki şubeler kadar çeşit bulunmasa da, ana kategorilerde ki bira seçenekleri mevcut diyebiliriz.

Zeplin, Alaçatı'nın Hacı Memiş Bölgesinde

Zeplin, Alaçatı’nın Hacı Memiş Bölgesinde

 

Zeplin, Hacı Memiş'in dokusuna uyum sağlamış.

Zeplin, Hacı Memiş’in Büyülü Dokusuna Uyum Sağlamış.

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum