Bodrum Plaj

2021 Bodrum Beach Club Raporu

root
Yazan: Bora Sarısu

2020 yazında Corona Virüsün etkilerinin azalması ile birlikte, Bodrum’da sezonun Haziran ortalarında yavaş yavaş açılması bekleniyor. Bu yıl Bodrum Beach Clubları, salgından kaynaklı bazı sosyal mesafe ve hijyen kurallarının uygulanacağı bir sezon geçirecek. Plajların kapasitesinde oluşabilecek daralmalar gözününe alınarak rezervasyon ile gidilmesi de önem kazanabilir. Aşağıda 2021 yaz sezonunda beklentileriniz dahilinde seçim yapabileceğiniz, Bodrum Beach Club alternatifleri bulunmakta. Zira yarımadanın her bölgesi, farkılı tarzdaki mekanları ile farklı ziyaretçi profiline hitap ediyor.

edition

Beach Club at EDITION

Bitez, Torba ve Akyarlar tarafı, Bodrum’un ilk keşfedilen yerleri olarak kemikleşmiş bir kitleye hitap ederken, hemen hemen aynı mekanlar ile yola devam ediyor. Son dönem popülerliği artan Türkbükü, Gündoğan ve Yalıkavak ise mekan hareketliliği anlamında oldukça dinamik. Yaz tatili için gelenlerin kendilerine uygun bir Beach Club seçimi yapabilmesi de beklentilerini doğru belirlemeleri ile doğru orantılı. Örneğin, Türkbükü ve Yalıkavak Marina’nın civarındaki Beach Clublar, erken saat (happy hour) üzerine odaklanarak daha çok, genç yaş ortalamasına hitap ediyor. Bunu yanında doğanın ön planda olduğu izole alanlar sunanlar ile birlikte hem dinginliği, hem eğlenceyi saate ve etkinliğe göre bir arada sunanlar da mevcut.

2021 Bodrum Beach Clublar

Mare Beach Gündoğan

Geçen yaz Gündoğan Türkbükü arasındaki Küçükbük koyunda açılan Mare Beach, bakir koyda, güzel bir plaj imkanı sunuyor. Bodrum Beach Club mekanları arasında yemek kalitesi en yükseklerden olan mekan, dünyaca ünlü Serafina markasının standartlarını keyifli koyda sunuyor. Özellikle pizzası ile ünlü olan restoran İtalyan mutfağının İstanbul’daki önemli temsilcilerinden. Gündoğan’daki Beach’de bu yıl Serafina ile birlikte yer alan L’Entrecote de Paris, özel soslu antrikotun baş rolde olduğu, sevilen menüsünü sunuyor olacak. Gündüz plaj olarak hizmet veren Mare Beach, akşam üstü beach partileri ve devamında restoranları ile hizmet verecek.

serafina

Mare Beach

Plaj bölümüne Günlük 300 TL harcama alt limiti (bayram dönemi farklı olabilir) ile misafir kabul edilecek Mare Beach, haftanın 7 günü 10:00-19:00 saatleri arasında plaj olarak, devamında ise restoran-bar olarak faal olacak. Akşam üstü itibarı ile müziğin hafifçe yükseldiği mekanda, tanınmış DJ’ler müzik yapacak. Akşam üstü içkisi için ziyaret edilebilecek Mare, akşam yemeğinde iyi bir İtalyan veya L’Entrecote de Paris lezzetlerini deneyimlemek için de ziyaret edilebilir. Mare Beach, keyifli denizi, rahat ortamı ve özel restoranlarının yanısıra konaklamak isteyenler için dönemsel kiralamaya uygun lüks rezidanslar (Detay için tıklayın) da sunuyor.

Mare Beach Adres: Küçükbük mah. Fevzi Çakmak cad. No:32/1 Gündoğan/ Bodrum
Telefon: (0544) 542 19 94
mare

Mare Beach

Maçakızı

Bodrum’da Beach Club kültürünü başlatan mekan olarak bilinen Maçakızı, son dönem iyice kaotik hale gelen Türkbükü’nde olmakla beraber, izole konumu sebebiyle bölgeden oldukça farklı bir misafir profiline hitap ediyor. Otel müşterisi haricinde sınırlı sayıda kişiye hizmet veren Maça Kızı, dışarıdan gelen misafirlerinden günlük kişi başı 550 TL harcama talep ediyor. Yabancı misafirleri de oldukça çok olan otelde, kokteyller 130 TL civarı, Lahmacun 78 TL, öğlen kurulan ünlü büfe ise 255 TL’ye sunuluyor. Gündüz saatleri keyifli bir ortamı olan plajda, akşamüstü itibarı ile meşhur Happy Hour’lar başlıyor. Maçakızı akşamları ise fine dining standartlarında bir restorana ev sahipliği yapıyor.

Maçakızı Adres: Göltürkbükü, Narçiçeği Sokak, 48400 Göltürkbükü, Bodrum
Telefon: (0252) 311 24 00
maça kızı

Maça Kızı Bodrum

Escape Beach & Lounge

Gündoğan’daki Cape Bodrum’un içerisinde yer alan Escape Beach, otel misafirlerinin yanısıra dışarıdan gelenleri de kabul ediyor. Gündoğan koyunun en güzel noktalarından birisinde olan Escape Beach, bölgede bulunan birçok plajdan, izole ortamı ile ayrışıyor. Cape Bodrum içerisinden ve sahilden oldukça rahat bir girişi olan beach club, bu yaz kullanım alanlarını sosyal mesafe kurallarına uygun olacak şekilde planlamış. Escape Beach konforlu bir plaj olmakla birlikte, Gündoğan’ın bohem ruhuna da uygun bir atmosfer sunuyor. Gündoğan’daki plajın gün boyunca koyun güzel doğasına uygun, dinlendirici bir ortamı var. Akşamüstü saatleri itibarı ile ise Escape Beach & Lounge’da nitelikli DJ ve canlı müzik performanslar ile enerjik bir günbatımı atmosferi oluşuyor.

escape

Escape Beach

İçerisinde bulunan Itsumi, Anda ve 3. nesil kahveci Cantina ile yeme-içme konusunda oldukça iddalı olan Cape Bodrum, Escape Beach’de Akdeniz mutfağı ve sokak lezzetlerinden oluşan bir menü sunuyor. Odun fırınından çıkan lahmacun ve Escape Burger gibi plaj ortamına uygun seçeneklerin olduğu menüde, Thai Mango Salad gibi sağlıklı alternatifler de mevcut. Gündoğan’daki plajda sunulan Enginar Risotto ve Lobster Linguini ise denenmesi gereken Akdeniz mutfağı lezzetlerinden. Menüsünde vegan seçeneklerinde olduğu Escape’in, klasiklerden ve özel reçetelerden oluşan kokteylleri de oldukça seviliyor. Plaj kullanım ücreti 200 TL olan Escape, güzel denizi, keyifli atmosferi ve nitelikli menüsüyle Bodrum tatilinde ziyaret edilmesi gereken beach club’lardan.

escape

Escape Beach

Escape Beach & Lounge Adres: Gündoğan, Kızılburun Cd. No:72, 48965 Bodrum/Muğla
Telefon: 0549 827 80 19

Amanruya Beach

Aman grubu Türkiye’de çok bilinmemekle beraber dünyada Unesco korumasında 12 işletmesi dahil 320 ülkede 32 resort oteli işleten bir grup. Zira 36 lüks taş evden oluşan Amanruya, bu seneye kadar büyük oranda yabancı turiste hitap ediyordu. Grubun en önemli özelliği de içinde bulunduğu doğayı koruyan yapılar ile bölgenin ruhuna uygun butik konaklama ortamları yaratması olarak ifade edilebilir. Gölköy Torba arasında olan Amanruya’nın yoluna karayolundan saptığınız andan itibaren, klasik bir otel düşüncesinden oldukça uzak bir dünyaya adım atıyorsunuz. Adeta bakir bir Yunan adasında Zeytin ağaçları arasıda yaptığınız  bir yolculuğun ardından masalsı yapılardan oluşan Amanruya evlerine ulaşıyorsunuz.

amanruya

Amanruya Beach

Otelin beach kısmına ise buggyler ile yapılan yaklaşık 300 metrelik bir yolculuk ile ulaşılıyor. Konaklama yapılan evler havuzlu olduğu için beach bölümü genelde sakin. Amanruya 2020 senesi için Beach kullanım bedelini 300 TL olarak belirlemiş. Bu ücrete yeme-içme dahil değilken, menüdeki bazı fiyatlardan bahsetmek gerekirse, kahvaltı kişi başı 95 TL, Classic Burger 129 TL, Octopus Salad 149 TL olarak belirlenmiş. Amanruya akşam için ziyaret etmek isteyenler için de bünyesinde a la carte restoranlar barındırıyor. Beach ve restoran için yapılacak ziyaretlerde rezervasyon yapmakta fayda var.

Adres: Göltürkbükü, Demir Mevkii, Bülent Ecevit Cd., 48483 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 311 12 12
amanruya

Amanruya

Sarnıç Beach

Kendiside zaten oldukça eski bir tatil yerleşim yeri olan Bitez, Bodrum’un en eski beachlerinden Sarnıç’a ev sahipliği yapıyor. Sarnıç Beach için bir plajdan öte, Bodrum ile özdeşleşmiş 10 mekandan biri desek yeridir herhalde. Listedeki beach clublardan en çok müdavim kitlesine sahip olan mekan da Sarnıç Bitez olarak karşımıza çıkıyor. Cem Yılmaz, Nejat İşler gibi pek çok ünlü müdavimi olan Sarnıç kült bir Bodrum plajı. Çok fazla piyasa bir plaj olmasın, ama sosyal tarafı da olsun diyenler için Sarnıç ideal bir seçim olacaktır. Sarnıç Beach’in giriş ücreti ise 2020 yazı için minimum 150 TL’lik harcama olarak belirlenmiş durumda. Pandemi sebebiyle Sarnıç’ta bu yaz minder olan bölümler, şezlonglu kullanıma çevrilmiş durumda. İçerisinde Retro ürünler olan bir mağaza olan Sarnıç Beach’de su sporları da yapmak mümkün.

Adres: Bitez, Çökertme Cd. No:23 48470, 48470 Bodrum
Telefon: (0530) 034 34 34
sarnıç

Sarnıç Bitez

Beach Club at EDITION

Tilkicik, doğallığı ve bakirliği ile Yalıkavak’ın güzelliğini en iyi yansıtan koylardan. Bu doğal güzellik, EDITION dokunuşu ile birlikte stil ve konforun birleştiği bir ortama ev sahipliği yapıyor. Beach Club at EDITION, beyaz kumsalı ve bu yıl büyütülen iskelesi ile kuşkusuz 2020 yazının en keyifli plajlarından birisi olacak. Beach Club at EDİTİON, 2020 yazında keyifli plajını, moda, sanat ve zindelik sağlayan spor aktiviteleri ile zenginleştirecek. Yaz boyunca plajda Sedef Gali’nin Art House’ı ve Les Benjamins Pop-up Store’unun renk katacağı Beach Club’da yoga aktiviteleri de olacak.

azur

Beach Club at EDITION, menüsünde Morena ve Kitchen at The Bodrum EDITION’ın kahvaltıdan, Türk ve akdeniz mutfağına hazırladığı lezzetleri sunuyor. Plajda akşamüstleri ise mekanın ruhuna uygun DJ performansları ile keyifli gün batımı partileri (sosyal mesafe kuralları gözetilerek) oluyor. Bu partilerin ve plajın popüler içkileri ise, tecrübeli ve yaratıcı barmenler tarafından hazırlanan imza kokteyller olmuş durumda. Dışarıdan misafir de kabul eden Beach Club’ın, 2020 yazında giriş ücreti ise 250 TL olarak belirlenmiş.

Beach Club at EDITION Adres: Dirmil Mahallesi, Balyek Cd. No 5A, 48990 Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 311 31 31
Online Rezervasyon: reservations.bod@editionhotels.com

Kai Beach, Root Bodrum ve Nikki Beach 2020 yaz sezonuda açılmayacak.

Güncelleme 12.06.2020

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorumlar

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.