Kapanan Mekanlar

Old School Kuruçeşme (Kapandı)

old school

Arnavutköy’den sonra yeni mekanları ile Kuruçeşme, yeni cazibe merkezlerinden birisi olma yolunda hızla ilerliyor. Arnavutköy’ün hareketlenmesinde önemli paya sahip Any gibi Inari ve Alaf da Kuruçeşme’nin hareketlenmesinde önemli paya sahip oldular. Son dönem ise bölge açılan kokteyl barları ile dikkat çekiyor. Bunlar arasında yakın zamanda açılan Old School bölgede en son yerini alanlanlardan. Old School Kuruçeşme, renkli dekorasyonu, imza kokteylleri ve iyi müzikleri ile keyifli bir mahalle barı atmosferi sunuyor.

old school

Dış bölümünde cadde ile temas eden oturma alanları olan Old School Kuruçeşme, iç mekanında renkli ve sıcak çizgileriyle hoş bir Fransız brasserie-bar olarak tasarlanmış. Mekan siyah beyaz yer karoları, duvarlarındaki prinç aprikleri ve modern tarzda tablolarıyla, zamansız bir dekorasyon sunuyor. İmza kokteyllerin baş rolde olduğu mekan, yemek menüsü olarak, içkilere eşlik eden ortaya paylaşımlık tabaklar sunuyor. Menüde Peynir Tabağı (95₺) , Somon Tartar (100₺), Arancini (60₺ – kızarmış risotto topları) menüdeki bazı tabaklardan. Wrap ve Burgerlerin de olduğu menüde bir bar tabağı yorumu olan Old School Combo (95₺) alınabilir

old school

Kuruçeşme’deki kokteyl-barın menüsünde yer alan klasik ve imza kokteyller 100₺ fiyatla sunuluyor. Sos ve şurupların kendi bünyesinde hazırlandığı mekandaki kokteyllerde, kendi infüze ettikleri içkiler de kullanılıyor. Bu kokteyllerden Whatever Spoonman, Red Hot Chili Passion (acılı) Baby Light My fire denenebilir.

Old School Adres: Kuruçeşme Mahallesi Arnavutköy, Kuruçeşme Cd. No:9, Beşiktaş
Telefon: (0532) 262 19 69

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.