Etiler-Boğaz Şef Restoranı TÜRK MUTFAĞI

Alaf Kuruçeşme

alaf
Yazan: Bora Sarısu


Fine dining restoranı şık ortamda yaratıcı ve lezzetli yemek olarak ifade edersek, son yılllarda dünyada gelişen yeni bir trend ile bu tarz yemeğin kendini daha rahat ve hesaplı mekanlarda gösterdiğine şahit oluyoruz. Pahalı restoranların şefleri yaptıkları ürünleri artık sadece belli bir gelir grubuna değil, daha geniş bir yelpazeye ulaştırmak istiyor. İyi yemeği okasyonel ortamlardan çıkarıp günün her saatine yayan bu restoranlar sokak lezzetlerinden de oldukça yararlanıyor. İşte Kuruçeşme’de Mimolett ve Alancha’nın eski şefi Deniz Temel tarafından açılan Alaf, tam da bu çizgide, lezzetli ve nitelikli yemeklerini, sıcak ve samimi bir ortamda sunacak. Deniz manzaralı mekanında giriş katı kokoreç-midye üzerine, ikinci katı restoran olan Alaf Kuruçeşme, yaz aylarında terasını da faaliyete sokacak.

alaf

Yörük dilinde alev anlamına gelen Alaf’ın adından anlaşılacağı gibi çoğu odun ateşinde pişen yemeklerinde bol bol köz ve is tadı hissedilecek. Menüsü, anadolu hatta, göçebe mutfağına özgün dokunuşlar olarak ifade edilebilecek, Alaf Kuruçeşme’de sunulan benzersiz tarifler deneyim bazlı bir yemek vaadiyle yola çıkıyor. Giriş katında İzmir Asım Usta’dan temin edilen kokoreçin servis edildiği mekanda, bar ve keyifli salondan oluşan üst kat akşam yemeğinde özel lezzetlerini sunacak. Çiğ köfte, tavuk-pilav, kelle söğüş gibi bildiğimiz lezzetleri farklı dokunuşlar ile sunan restoranın menüsü rakıya da şaraba da uygun. 150 TL olarak fiyatlanan bir de tadım menüsü olan Alaf Kuruçeşme, menüsündeki içki fiyatlarını da makul denebilecek seviyelerde belirlemiş.Alaf Adres: Kuruçeşme Mahallesi, Arnavutköy, Kuruçeşme Cd. No:19, 34345 Beşiktaş
Telefon: 0532 015 9419


Comments

comments

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.