Akdeniz Mutfağı Bodrum Plaj

Momo Beach Bodrum

momo

Geçen yaz bir anda mekan atağına uğrayan Yalıkavak’ın Dirmil mahallesi Azur, Galliard, Wu gibi birçok İstanbul markasına ev sahipliği yapmıştı. Bölgenin eski yerel balıkçıları gelen cazip teklifler karşısında artık dayanamayarak, yerlerini lüks mekanlara terk etti. Lokallerin işlettiği bu aile balıkçılarının, kumsalın üzerine attığı masalarda, dalga sesi eşliğinde günü batırmak da artık anılara karışmış oldu. Bunlar arasında geçen yaz Monkey Beach olarak hizmet veren mekan, 2022 sezonuna Momo Beach Bodrum markasıyla giriyor.

momo

Yazın Alaçatı, kış-yaz ise Bebeköy’de yer alan Momo, bu vesile ile sevilen tarzını Bodrum’a da taşımış oldu. Nitelikli mutfağını, eğlence ile birleştiren mekanın akşamüstü partileri oldukça ünlü. Tulum, Mykonos, Ibıza ruhunu gittiği yere götüren mekanın plaj saatleri kısa sürede ilgi görmeye başlamış durumda. Her ne kadar denizi Bodrum’un en güzel sularından birisi olmasa da maharet, dezavantajlara rağmen kitleyi bir araya getirmekte yatıyor. 2.000 TL giriş ücreti olan plajda 750 TL plaj kullanım bedeli olarak alınırken, 1.250 TL’si içeride harcanabiliyor. (Akşamüstü atmosferinde içilecek kokteyller ile mekanın hakkını vermek için ekstra bir 1.000 TL daha hesaba katın)

momo

11-30-01:00 saatleri arasında açık olan Momo Beach Bodrum, akşam yemeğinde restoran ve davamında hafif ritimli müzik ile geceye hazırlık mekanı olarak devam ediyor. Geceyi tamamlama adına after’ı da olan Wu’nun hemen yan tarafta olması da akşam için Momo’yu tercih etme sebeplerinden biri olabilir.

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.