Balıkçı Bodrum

Azur Bodrum

Yazan: Bora Sarısu

Kışın büyük bölümünü pandemi sebebiyle kapalı geçirdiğimiz şu günlerde 2021 yaz sezonunu iple çekiyoruz. Önümüzdeki yaz sezonun ise Bodrum önderliğinde dışarıda yeme-içme anlamında bir rövanş dönemi olacağı düşünülüyor. Bu öngörüyle İstanbul’daki önemli restoran markalarının Bodrum’da yazlık mekan hazırladığını biliyoruz. Bu markalar arasında en dikkat çekicilerden birisi de Azur Bodrum. 2018 Kasım ayında İstanbul’da açılan Azur, deniz mahsulleri üzerine menüsüyle şehirde önemli bir boşluğu doldurmuştu. Geleneksel balıkçılardaki meze ve balık anlayışını kendine özgü yorumlarla ileri bir seviyeye taşıyan restoran, deniz ürünleri üzerine şehrin en önemli adresi olmuştu.

azur

2021 yazında Bodrum’un yükselen bölgesi Yalıkavak’taki Gökçebel’de hizmet vercek Azur Bodrum, dikkat çekici bir mekan ile karşımıza çıkıyor. Doğallığı ve eşsiz günbatımı ile ünlü Gökçebel’deki tersane, Azur Bodrum’un yeni adresi olacak. Girişinden itibaran içerisinde ünlü sanatçıların tasarımlarına yer verilen mekan, keyifli bir bar bölümü de sunacak. Akşamüstü manzaraya karşı içki ve bazı özel atıştırmalıklar için de ziyaret edilebilecek bar bölümünde yaza özel kokteyller sunacak. Şef Aziz Tanrıkulu’nun mutfağın başında olduğu Azur Bodrum özel balık pişirme teknikleri ile en iddalı Bodrum restoranları arasında yerini alacak.

Adres: Gökçebel Mahallesi, Şendogan Caddesi, Bodrum, Muğla
Azur Bodrum Telefon: (0252) 386 34 44

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.