Balıkçı Bodrum

Azur Bodrum

azur bodrum

Kışın büyük bölümünü pandemi sebebiyle kapalı geçirdiğimiz şu günlerde 2021 yaz sezonunu iple çekiyoruz. Önümüzdeki yaz sezonun ise Bodrum önderliğinde dışarıda yeme-içme anlamında bir rövanş dönemi olacağı düşünülüyor. Bu öngörüyle İstanbul’daki önemli restoran markalarının Bodrum’da yazlık mekan hazırladığını biliyoruz. Bu markalar arasında en dikkat çekicilerden birisi de Azur Bodrum. 2018 Kasım ayında İstanbul’da açılan Azur, deniz mahsulleri üzerine menüsüyle şehirde önemli bir boşluğu doldurmuştu. Geleneksel balıkçılardaki meze ve balık anlayışını kendine özgü yorumlarla ileri bir seviyeye taşıyan restoran, Bodrum’a da oldukça iddalı giriyor. Azur Bodrum, şık atmosferi, keyifli barı ve yaza özel lezzetleri ile deniz ürünleri üzerine bölgenin tartışmasız en gözde mekanı olacak.

azur bodrum

2021 yazında Bodrum’un yükselen bölgesi Yalıkavak, Gökçebel’de hizmet verecek olan Azur Bodrum, dikkat çekici bir mekan ile karşımıza çıkıyor. Doğallığı ve eşsiz günbatımı ile ünlü Gökçebel’deki tersane, Azur Restaurant Bodrum’un yeni adresi olacak. Girişinden itibaran şıklığıyla dikkat çeken mekan içerisinde ünlü sanatçıların tasarımlarına veriyor. Gün batımına karşı rahat ve konforlu oturma alanları olan mekanın girişinde keyifli bir kare bar bulunmakta. Akşamüstü manzaraya karşı içki ve bazı özel atıştırmalıklar için de ziyaret edilebilecek bar bölümünde imza kokteyller sunuluyor. Oturma düzeni de olan bar bölümünde sunulan Lounge Menüde, Istakoz Dumpling, Satay Soslu Karides, Somon Havyarlı Cheese Cake (tatlı değil) gibi ortaya söylenebilecek tabaklar bulunuyor.

azur bodrum

Mutfağın başında Şef Aziz Tanrıkulu’nun olduğu Azur Restaurant Bodrum, tarladan sofraya felsefesi ile menüsünü oluşturmuş. Mekanın restoran bölümünde sunulan ana menüde ise bilinen mezelere özgün dokunuşların yanısıra sıra dışı lezzetler sunuluyor. Menüdeki başlangıçlarda, Pancar Oreo, Yanık yoğurtlu Çıtır fasulye, Karidesli Enginar Kalbi denenmesi gerekenlerden. Ara sıcaklarda Wasabili Barbun, Padron Biber, Red Velvet Karides ön plana çıkan lezzetlerden. Ana yemeklerde ise Deniz Mahsullü Wellington, Dry Aged Akya, Tahıllı Bisque Soslu Istakoz başka yerde deneyimlenemeyecek lezzetlerden. Paella’sı da olduka ünlü olan mekanın İçerisinde bir de Istakoz havuzu bulunuyor. Azur Restaurant, manzarası, şık atmosferi, özel lezzetleri ve keyifli müzikleri ile bu yaz Bodrum’da benzersiz bir deneyimi vaat ediyor.

azur bodrum

Adres: Gökçebel Mahallesi, Şendogan Caddesi, Bodrum, Muğla
Azur Bodrum Telefon: (0252) 386 34 44

Azur web site

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."