Beyoğlu-Karaköy Müdavimlist

Galataport Mekanlar

Uzun zamandır açılışı beklenen Galataport Karaköy, 29 Ekim 2021’de açıldı. Cruise gemilerin de yanaştığı Galataport, içerisinde ofis, mağaza, kafe ve restoranların olduğu bir yaşam alanı olarak tarif edilebilir. Açılmasıyla birlikte Bölgeyi hareketlendirmesi beklenen ve birçok önemli restoran markasına ev sahipliği yapan yerleşkede her tarzda mekan bulmak mümkün. Aşağıda Galataport mekanlar arasında ön plana çıkanlar listelenmiş durumda.

galataport

Doğuş ve Bilgili grupları tarafından yapılan yatırımda, Doğuş grubuna ait d.ream restoranlarının birçoğu yer alıyor. Boğaz’ın en özel sahil şeridini 19. yüzyılın sonundan beri ilk defa şehirle buluşturan proje, kısa zamanda İstanbul’un en önemli cazibe merkezlerinden biri olmuş durumda. Bazı zincir restoranların yer aldığı Galataport’da fine dining’den, fast food’a geniş bir restoran skalası bulunuyor.

galataport

Archer Bistro & Bar Karaköy

Galataport mekanlar yazımıza Novotel içerisinde yeni açılan Archer Bistro & Bar Karaköy ile başlıyoruz. Galataport’un lokallerin daha çok rağbet ettiği Karaköy’ün iç kısımına yakın kapısının hemen çıkışında yer alan Archer, kısa zamanda popüler olmuş durumda. Gün içi mola vermek için oldukça keyifli bir ortam sunan mekan, akşam saatleri ise enerjik bir bistro-bar olarak karşımıza çıkıyor.

Adres : Kemankeş Karamustafa Paşa, Kemankeş Cd. No:57-59, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon : (0212) 372 07 00

Archer Karaköy

Yada Sushi

Bazı mekanların misafirleri tarafından tercih edilme sebebi konumundan çok, sunduğu benzersiz atmosfer olur. 2013’de İstinye yokuşunda bir mahallenin girişinde açılan Yada Sushi işte bu restoranlara en iyi örneklerden. Uzakdoğu mutfağının sevilen temsilcisi İstanbul’daki ikinci şubesini ise yakın zamanda Galataport’da açtı. Restoranın Galataport’daki yeri de, aynı İstinye’de olduğu gibi ön sıradaki turistik keşmekeşden uzak ve arayanın bulacağı bir konumda.

yada

Yada Sushi

Yada Sushi’nin menüsünde klasikleşmiş ve yenilikçi lezzetler bir arada sunuluyor. Yada Sushi’de en sevilenleri şöyle bir sıralamak gerekirse sushilerden Ebi Snow ve Volcano Roll, ana yemeklerden Peking Duck ve Crispy Red Chicken, özel tatlardan ise Glazed Sake Nigiri akla gelen ilk tabaklardan. Kokteylleri ile de ön plana çıkan mekan haftanın 7 günü 12:00-00:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Yada Sushi Telefon: (0530) 172 53 69

Yada Sushi

Frankie İstanbul

Galataport’da her kesime hitap eden tarzda yeme-içme noktaları olmakla birlikte, Kabataş tarafından girilen bölümdeki iddalı mekanlar dikkat çekiyor. 2022 Ekim ayı itibarı ile de, bu kısımda şehre son 10 yıldır damgasını vuran Frankie İstanbul yerini aldı. İyi yemek ve nitelikli eğlenceyi bir arada sunmasıyla bilinen Frankie İstanbul, yenilen menüsü ve müzik tarzı ile Galataport’da olacak. Modern tasarımın yanısıra, enerjik atmosferi ile dikkat çeken restoran, Akdeniz mutfağından lezzetleri, Asya teknikleri ile harmanlanarak (Mediterrasian) sunuyor.

frankie

Frankie İstanbul

Haftanın 7 günü 17:00-02:00 arası açık olan mekan, yemek saatinde sohbeti bölmeyen dinamik müzikler ile, sonrasında ise organik disko tarz ile devam ediyor. Tüm masalarından manzaraya hakim olan 2 kattan oluşan mekanın terası ise, ilk bahar itibarı ile aktif olacak. Frankie Galataport, tasarımından, menüsüne gastronomik bir yolculuk ile nitelikli eğlencenin birleştiği bütünsel bir deneyim vaat ediyor.

Frankie İstanbul Rezervasyon İçin Tıkla
Telefon: (0212) 401 05 57
frankie

Frankie Galataport

Gizia Brasserie

Galataport restoranlar listemizde en son açılan mekanlardan birisi de Gizia Brasserie oldu. Nişantaşı’nın sevilen brasserie-barı, Fişekhane’deki 2. şubesinin ardından Galataport’da 3. Şube olarak yerini aldı. Gizia giyim markasının olduğu mağazaya geçişi de olan mekan şık atmosferi, sevilen lezzetleri ile biliniyor. İtalyan mutfağı ağırlıklı dünya mutfağı üzerine bir menü sunun Gizia Brasserie Galataport’un denize yakın bölümündeki keşmekeşden de uzak olması ile daha çok yerli misafire hitap etmeyi hedefliyor.

Gizia Telefon: (0212) 877 42 57
gizia

Gizia Brasserie Galataport

Liman Lokantası

Galaport’un amiral gemisi olarak kabul edilebilecek Liman Lokantası an itibarı ile en şık ve pahalı restoranı durumunda. Kabataş tarafından giriş bölümünde yer alan Liman Lokantası, diğer mekanlarda olduğu gibi 2 kattan oluşmakta. Bölgeyle sıkı bağları olan restoranın kökleri 1940’lara uzanıyor. Karaköy rıhtımında uzun yıllar şehrin en gözde restoranlarından olan mekan 2000’li yılların başında kapanmıştı. Galataport’daki Liman Lokantası’nın menüsü ise yabancı misafirin, hem Türk mutfağını deneyimleyip, hem de üst düzey servis alabileciği standartta oluşturulmuş.

liman lokantası

Liman Lokantası

Yeni yerinde Liman Lokantası’nın menüsü Türk mutfağı üzerine mezeler ile başlıyor. Menünün ara sıcak ve ana yemek bölümünde ise deniz mahsulünü de bol olacağı şekilde Türk ve dünya mutfağı harmanlanmış. Ara sıcaklardan Haşlama İçli Köfte (55 TL), Güveçte Paltlıcan Ahtapot Pilav (260 tL), Deniz Mahsulü Saç Tava (250 TL) dikkat çeken tabaklar arasında. Menüde bir havyar bölümü de olan restoranda ana yemeklerden ise Cağ Kebabı (tek 85 TL), Cafe de Paris soslu Bonfile (215 TL), Pekin Ördek (750 TL) bazı örneklerden.

Liman Lokantası Telefon: (0212) 877 09 48
liman lokantası

Liman Lokantası

Popülist

Bomontiada’nın sevilen markası Popülist, Galataport’da yer alan keyifli mekanlardan. Kendi ürettiği biraları, sıcak dekorasyonu ve pub menüsü ile mekan şimdiden Galaport’un en işlek yeri olmuş durumda. 27-42 TL arası fiyatlarla farklı biralar deneyebileceğiniz mekanda, Pizzalar 48-70 TL, burgerler 62-74 TL arası fiyatlanmış. Popülist Galataport manzaralı 2 kattan oluşan mekanıyla, tüm gün ziyaret edilebilecek bir restoran-bar olmuş.

Popülist Galataport Telefon: (0212) 401 04 57
galataport

Popülist Galata

Roka İstanbul

Modern Japon mutfağını temsilcisi olan Roka İstanbul, 2022 Şubat ayında Galataport’daki yerini aldı. Londra’nın önemli uzakdoğu mutfağı temsilcilerinden olan restoran, şimdiden oldukça ilgi görüyor durumda. Contemporary Japon mutfağı olarak ifade edilen tarzı ile Roka İstanbul, geleneksel mutfağı modern dokunuşlar ile tamamlıyor. Restoranın açık mutfağında yer alan ızgara bölümü, kömür ateşinden çıkma özel lezzetle sunuyor. İç ve dış oturma lanlarından oluşan tek katlı mekanın imza kokteylleri de mutlaka denenmeli.

Roka Telefon: (0212) 401 02 60
roka

Roka İstanbul

Muutto

Muutto Galataport Mart ayında açılan deniz tarafındaki mekanlardan. Muutto’yu Galataport’daki diğer mekanlardan ayıran en önemli özelliği bir şef restoranı olması. Şef Umut Karakuş’un açtığı restoran kendisini Anadolu tapas barı olarak tanımlıyor. Türk mutfağını özgün dokunuşlar ile sunan restoran, barında imza kokteyller sunuyor. Açık mutfağı, keyifli bar ve manzarasıyla Muutto Galataport iyi bir yemek deneyimi için ideal mekanlardan.

Muutto Telefon: (0507) 243 40 40
muutto

Muutto Galataport

Kiva

Dream grubunun Türk mutfağı üzerine restoranı Kiva, port’un en son açılan mekanlarından. Deniz tarafındaki yan yana mekanlardan birisi olan Kiva 2 kat olarak hizmet verecek. Ortaya paylaşım uygun bir menüsü olan mekanda coğrafya mutfağından mezeler sunuluyor.

Kiva Telefon: (0212) 801 74 90
kiva

Kiva Galataport

Mezzaluna

Dream’in satın aldığı zincir İtalyan restoranı markası Mezzaluna, grubun diğer bir mekanı olarak Galatapor’da yer alıyor. Birçok mekana göre Nispeten daha ufak bir metrekare alan Galataport mekanı, İtalya mutfağı üzerine lezzetleri sunuyor olacak.

Mezzaluna Galaport Telefon: (0212) 302 24 78
galataport

Mezzaluna Galataport

Cookshop

Dünya mutfağı üzerine 40 üzeri restoranı olan Cookshop diğer bir Galataport mekanı olarak karşımıza çıkıyor. Sabah kahvaltı servisi ile güne başlayan mekan, tüm güne yönelik geniş bir menü sunuyor. Galataport’un en iyi konumlarından birisinde yer alan Cookshop manzaraya karşı konforlu oturma ananları sunuyor.

galataport

Cookshop Galataport

Big Chefs

Big Chef Galaport’da yer alan diğer bir zincir restoran olarak karşımıza çıkıyor. Dünya mutfağı üzerine bir menü suran Bigchefs iki kattan oluşan mekanında misafirlerini ağırlayacak.

galataport

Bigchefs Galataport

Kahve Dünyası

Kahve Dünyası, Galaltaport’un en geniş metrekareye sahip mekanlarından köşe bir mekan olması sebebiyle iç ve dış birçok oturma alanı olan mekan,

galataport

Kahve Dünyası Galataport

Butterfly

El yapımı çikolata ve iyi kahvenin buluştuğu bir mekan olan Butterfly, Galataport’un caddeye yakın kısmında yer alıyor.  Gün içi kahve molası için ziyaret edilebilecek mekan, kendi ürettiği çok özel çikolataları sunuyor.

galataport

Butterfly Galataport

Starbucks ve EspressoLab

2022 yılının ilk günlerinde Starbucks ve EspressoLab Galataport içerisinde yerini alan mekanlar arasına girdi. 2 mekanda deniz manzarasına sahip olmayıp iç bölümde geniş açık oturma alanlarında misafirlerini ağırlıyor.

galataport

Starbucks Galataport

Grandma

İlk şubesi Teşvikiye’de açılan Grandma oldukça sevilmiş ve sonrasında başka şubelere açmıştı. Nitelikli pastane ürünleri üzerine artisan bir fırın olan Grandma, Galaport’un caddeye yakın kısımında yer alıyor. Günlük hazırlanan ekmek, pasta, kruvasan gibi lezzetlerin olduğu mekanda bir öğün yerini tutabilecek kişlerde denenebilir.

galataport

Grandma Galataport

Monochrome

Dream grubuna ait diğer bir marka olan Monochrome Galataport’un iç kısımda yer alan mekanlardan. Üçüncü dalga kahveci olarak tarif edilebilecek kafe-restoran gün boyu atıştırmalıklar sunuyor. Modern tasarımı, ferah oturma alanı ile Monochrome Galataport’un en keyifli mekanlarından.

Monochrome Telefon: (0212) 877 09 49
galataport

Monochrome Galataport

Günaydın Steakhouse

Günaydın Steakhouse, 2021 Aralık ayında Galataport içerisindeki yerini alana mekanlar arasında. Et restoran Günaydın steakhouse ve kebap konsepti ile hizmet verecek. Ön sıradaki mekanlar arasında olan Günaydın açık ve kapalı alanlarında 2 kat olarak hizmet verecek.

Günaydın Telefon: (0212) 401 08 36
günaydın

Günaydın Galataport

Baylan Galataport

Kadıköy’ün ünlü pastanesi Baylan ilk restoran konseptini Bebek’de açmıştı. Bu konseptin devamı olan Baylan pastane ve restoran Galataport’da yerini aldı. Alt katı pastane konseptinde olan Baylan Galataport, manzaralı üst katında öğle ve akşam, yemek servisinde misafirlerini ağırlıyor.

baylan

Baylan Galataport

Saltbae Galataport

Nusret’in hızlı yemek konsepti Saltbae Galataport içerisinde yer alan açılan son mekanlar arasında. Eğlenceli sunumları ile ünlü mekan özellikle Galataport’un burger noktası olmuş durumda.

saltbae

Saltbae Galataport

Sait Galataport

Galataport’un balık restoranı ise Bodrum Yalıkavak’tan bir marka. Açıldığı tarihte otantik ortamı ile oldukça fazla sayıda müdavim edinen Sait Dream grubu tarafından satın alınmıştı. Sonrasında Yalıkavak Marina’ya taşınan mekan, Bodrum’un fiyatlı balık restoranlarından. Sait Galataport ise 2022 Ocak ayında Roka Restaurant’ın üst katında açıldı. (Giriş katında yeri yok)

sait

Sait Galataport Telefon: (0212) 401 06 33

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.