Akdeniz Mutfağı Beyoğlu-Karaköy Kokteyl-Bar

Sail Loft Vakkoroma

sail loft

Galataport’un içerisindeki çok sayıda restoranı ile şehrin en önemli cazibe noktası olması bekleniyordu. Gerek lokaller, gerekse deniz yoluyla gelen ziyaretçiler için yaratılan mekanlar genelde Arap turistin ağırlıklı olduğu bir durumda devam ediyor. Bu duruma dönemin kendisi ile bizzat alakası olduğu gibi, yerleşkenin ortaklarından Doğuş grubunun ağırlıklı olarak kendi markalarına yer vermesi de etken oldu. Zira yakın zamanda Vakkoroma Galataport’un terasında açılan Sait Loft gibi müdavim kitlesini oluşturmuş mekanlara daha çok yer verilseydi durum biraz daha farklı olabilirdi.

sail loft

Sail Loft, Galaport’un Karaköy’e doğru olan tarafında Vakkoroma mağazasının terasında açıldı. Bildiğimiz Sait Loft çizgilerinin hakim olduğu mekan renkli dekorunu, bolca yeşillikle tamamlamış. Haftanın 7 günü 13:00-00:00 arası açık olan teras-bar, keyifli bir manzaraya karşı misafirlerini ağırlıyor. Ortaya paylaşım uygun lezzetlerin olduğu bir menü sunan Sail Loft’da Akdeniz mutfağından da birçok tabak yer veriyor. Menüde ayrıca Row Oyster & King Crab Legs , Seafood Linguine gibi deniz mahsulü üzerin birçok yemek bulunmakta.

sail loft

Her zamanki gibi keyifli de bir bar bölümü olan Sail Loft Vakkorama, klasik ve imza kokteyllerden oluşan bir seçki sunuyor. Müzik tarzı da oldukça sevilen mekanda setin başında tanıdık DJ’ler yer alıyor. Sail Loft Vakkoroma Rooftop, manzarası, dinamik atmosferi ve müdavim kitlesiyle güzel havaların önemli alternatif mekanlarından biri olmaya aday.

Adres: Kemankeş Karamustafapaşa Mh. Kemanmeş Sk. No: 40 – J, 34433 Beyoğlu/İstanbul

 

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.