Etiler-Boğaz Fine Dining Kokteyl-Bar

Fenz İstanbul

fenz

İstanbul’da yeme-içme ve eğlencenin odak noktada olduğu merkezler sıklıkla değişimden geçiyor. Pandemi öncesi yükselen bölgeler Yeniköy, Bomonti, Akaretler olurken, salgın sürecinde “yaşadığın yerde tüket olgusu” hakim olmuştu. Hem yerleşikler hem de dışarıdan gelenler tarafından dengeli ilgi gören Yeniköy ise yavaş ve emin adımlarla nitelikli mekanlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bunlar arasında en yenilerden Fenz de tam İstinye ile Yeniköy’ün kesiştiği konumda 2023 Mayıs ayında kapılarını araladı. Fenz İstanbul modern tasarımı, şık atmosferi ve etkileyici manzarası ile bölgedeki iddalı restoran-barlardan birisi olacağa benzer.

fenz

4 katlı bir binada yer alan Fenz İstanbul tüm katlarından boğaz manzarasına sahip bir mekan olarak tasarlanmış. Bar ve kokteyl vurgunun tüm katlarda vurgulandığı mekanda farklı zaman dilimleri ve motivasyonlara uygun oturma alanları mevcut. Mekanın giriş bölümü dışarıda oturma alanı da olan bir kokteyl bar olarak tasarlanmış. İkinci kat ise şık ve konforlu tasarımı olan fine dining bir restoran olarak karşımıza çıkıyor. Fenz’in en üstte katında yer alan kaptan köşkü tadındaki bar da oldukça popüler olacak gibi gözüküyor

fenz

Fenz İstanbul şık tasarımın yanısıra iddalı mutfak ekibi ile de dikkat çekiyor. Mutfağında başında Şef Kaan Akbaba olan restoran Akdeniz mutfağı ağırlıklı bir menü sunuyor. Mutfağın birçok bilinen tabağını özgün dokunuşlar ile tamamlayan ekip sıradışı lezzetlere imza atıyor. Haftanın 7 günü 12:00-02:00 açık olana mekanın özellike akşamüstü imza kokteyllerini denemek de oldukça keyifli.

Adres: İstinye, İstinye Cd. 12-1 A, 34460 Sarıyer/İstanbul
Telefon: (0532) 598 69 92

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.