Bodrum Kokteyl-Bar Müdavimlist

Bodrum Kokteyl Barlar

kavanoz

Yıllarca Bodrum’da yaz-kış yaşanır mı sorusunun cevabını aradık durduk. Yaz tatillerin vaz geçilmez adresi son yıllarda artık kış aylarında da büyük kentleri aratmayan hareketlilikte. 2021 yazında ise Bodrum’un turizm anlamında altın sezonunu geçireceği düşünülüyor. Bodrum’un Olmazsa olmazları Balıkçılar, kahvaltıcılar, beachler sezona son hazırlıklarını yaparken, farklı tarzda mekanların açıldığını da görüyoruz. Bunlar arasında açılan şef restoranları ve kokteyl barlar Bodrum’un artık bir kente dönüştüğünün önemli bir göstergesi. Aşağıda mekana özgü, iyi kokteyl içebileceğiniz Bodrum kokteyl barlar listesini bulabilirsiniz.

Lucca Bodrum

İxir Bodrum

Orta yaşı geçen her kentlinin aklından geçen Ege’ye yerleşme fikri 2 barmen tarafından gerçekleştirilirse ortaya nasıl bir iş fikri çıkar. Tabiki bir kokteyl bar. Üstelik bu barmenler İstanbul’daki kokteyl dünyasına da önemli etkide bulunmuşsa, yeni mekan daha da ilgi çekici olur. Bilmeyenler için; Cevat Yıldırım ve Mehmet Şahin, Bebek Lucca’nın kokteyllerinin yaratıcısı olup, yıllarca çalışmış bar yöneticileri. 2019 yılında Bodrum merkezde açtıkları İxir, 2 bar ustasının kokteyl yapma sanatındaki becerilerini gösterdikleri mekanları olmuş. İxir Bodrum’da klasik kokteyllerin yanısıra yaratıcılarının kendi reçeteleri de sunuluyor.

ixir

İxir Bodrum

Bodrum merkezdeki kokteyl bar yemek olarak günlük değişen bazı atıştırmalıklar da sunuyor. Genellikle ortaya paylaşım şeklinde olan bu tabaklardan Duck Roll, Barbaqua Taco, Fish Taco denenebilir. Ayrıca menüdeki Texas Smokey Brisket Burger spesiyallerden.

İxir Adres: Eski çesme Mah, Neyzen Tevfik Cd. No:136, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0544) 821 02 15

Katip Bodrum

Bodrum merkezdeki diğer bir kokteyl barımız Katip, kendisini speak easy (gizli mekan) olarak tanımlıyor. Marinadaki 5 odalı butik Ha La Otelin içerisinde yer alan mekan, izole bahçesinde keyifli kokteylleri ile hizmet veriyor. Katip Bodrum’un diğer bir özelliğide misafirlerini rezervasyon ile kabul etmesi. Mekana özel kokteyllerin sunulduğu restorana grup gitmek isteyenler içinse kokteyl-yemek eşleşmesi olan özel menüler sunuluyor. Katip, Bodrum’un genel mekan tipine alternatif bir akşam deneyimlemek isteyenler ve kokteyl severlerce tercih edilebilir.

katip

Katip Bodrum

Katip Adres: Eskiçeşme, Davulcu Ali Sk. No:17, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0535) 507 76 81

Kavanoz Yalıkavak

Kokteyl barlarımız sadece Bodrum merkezi ile sınırlı kalmıyor. 2019 yazında Bodrum Yalıkavak’ta yazlığını açan Kavanoz Arnavutköy’deki asıl mekandan bile daha fazla popüler olmuş durumda. Yalıkavak’taki mekan her zamanki bohem ruhuyla, Gümüşlük Limon tarzı bir atmosfer sunuyor. Bir şef restoranı olarak da tanımlanabilecek Kavonoz yemek-kokteyl uyumu yakalayabileceğiniz mekanlardan. Yalıkavak merkeze gelmeden, Barış caddesi üzerinde bir evin bahçesinde hizmet veren Kavanozgüneş batımı saatlerinin favori mekanlarından.

kavanoz

Kavanoz Yalıkavak

Kavanoz Adres: Yalıkavak, Barış Cd. No:3, 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0553) 175 92 22

Maçakızı Otel

Happyhour saatleri ile ünlü Türkbükü’nün akşamüstü parti mekanı Maçakızı, kokteyl konusunda da iddalı. Mekan tabiki de bir kokteyl bar sayılmasa da, kokteyl konusunda sunduğu deneyimle listeye girmeyi hak ediyor. Hatta Maçakızı’nın bar kadrosunda kokteyl menüsünü de yapan bir İtalyan barmen (Luka) bile mevcut. Türkbükü’ndeki otel klasiklerin yanısıra ün yapmış birçok imza kokteyl de sunuyor. Bu yaz sezonu Maçakızı, Bodrum mandalinasından yapılan Coast to Coast ve ferahlatıcı Bodrum Smash adından oldukça söz ettireceğe benzer.

maça kızı

Maçakızı Bodrum

Maçakızı Adres: Göltürkbükü Mahallesi, Narçiçeği Sokak, 48400 Göltürkbükü Bodrum/Muğla
Telefon: (0252) 311 24 00

Gekko Cocktail & Whisky Bar

Bodrum çarşı içerisindeki mekan, yaz sıcakları dolayısıyla gece yarısı gibi hareketleniyor. İçki uzmanı Ertan Engin tarafından açılan mekan, viski seçenekleri ve kokteylleri ile iddialı. Gece 1:00 gibi ideal yoğunluğa ulaşan mekanın ferahlatıcı kokteylleri, sıcak yaz ayında oldukça iyi geliyor. Blues, Jazz ezgileri ile başlayan müzik, ilerleyen saatlerde dinlenebilir vokal house müziğe ile dışarıda takılan kitleyi mekanın içerisine davet ediyor. Nişantaşı’ndaki kokteyl barlardan Efendi’nin dede lakaplı ünlü barmeni Uğur Tekebaş’da bir süredir Gekko’nun barında yer alıyor.

Gekko Cocktail&Whisky Bar, Bodrum

Gekko Cocktail&Whisky Bar, Bodrum

Gekko Adres: Çarşı, 1025. Sokak, Dr. Alim Bey Cd., 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0533) 276 1631

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.