Bodrum

Isola Manzara Bodrum

isola

Bodrum özellikle geçen yaz açılan üst segment restoranları ile yeme-içme dünyasının merkez üssü olma iddiasını ortaya koymuştu. İstanbul bazında, hatta dünyaca ünlü markalarını yazlık açtığı bölgede, önemli yerli yabancı şeflerin de yer aldığı görülüyor. Yine geçen yıl Bodrum’un sembol yapıları olan yel değirmenlerinin arkasındaki koyda açılan METT Bodrum, içerisinde yer alan restoranları ile adından söz ettirmişti. Bu restoranlardan İtalyan mutfağı üzerine Isola Manzara, koyun güzel doğasına karşı, Ege ve Akdeniz ruhuyla harmanlanan provensal bir deneyim sunuyor.

isola

METT Hotel & Beach Resort, doğası ve güzel denizi ile ünlü Haremtan koyunda 72 oda, 31 adet suite loft ve villa ile yer alıyor. Dışarından misafir kabul eden 4 restorandan biri olan Isola Manzara akşamüstü saatleri itibarı ile hareketlenmeye başlayanlardan. Restoran ve lounge kısmı olarak 2 bölümden oluşan mekanda, gün batımı itibarı ile birer kokteyl almak oldukça keyifli. Isola’ya akşam yemeğine gidilebileceği gibi, bir İtalyan geleneği olan ve her akşamüstü gerçekleştirilen Aperitivo & Cicchetti etkinliğine de katılınabilir. Akşam yemeği için restoranı tercih edenler ise Şef Francesco Bagnato’nun imza lezzetlerini deneyimliyor.

isola

Otantik İtalyan mutfağının (family style) sofistike dokunuşlar ile sunulduğu restoran, mutfağın bilindik yemeklerini usulüne uygun olarak sunuyor. Dünyaca ünlü şefin imza lezzetleri arasında taze ton balığı ve domates ezmesi ile yapılan Tuna tartare, kum midyesi ve Sardunya bottargasından yapılan ev yapımı Spaghetti alle vongole e bottarga, Ricotta ve adaçaylı tereyağ ile yapılan Ravioli di ricotta e spinaci ve tatlı olarak da Tiramisu bulunuyor. Isola Manzara Bodrum, keyifli bir akşamüstü içkisi için ziyaretin yanısıra, iyi bir İtalyan deneyimi için biçilmiş kaftan.

isola bodrum

Isola Manzara Bodrum Adres: Eskiçeşme, Değirmenler Mevkii, Haremtan Sk., 48400 Bodrum/Muğla
Telefon: (0536) 282 75 66

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.