Beyoğlu-Karaköy Canlı Müzik Meyhane

Pera Adalı

Meyhane mutfağını, eğlence ile bir arada sunan “yeni nesil meyhaneler”, son dönemin popüler mekan tipi olmuştu. Ardı ardına açılan bu tarz mekanlar, özellikle genç kitleler tarafından hızla benimsendi. Oysa ortaya paylaşımlı mutfağımızı, 80-90’ların müziği ile birlikte sunan mekanlar her zaman eğlence anlayışımızın merkezinde olmuştu. İş bilen gece müşterisi, canlı müzik ve yemeğin bir arada olduğu, iyi atmosfere sahip mekanların (Sardunya, Taksim Sanat Evi, Tefo,,,vs) her dönem Müdavimi oldu. İşin özü, içinden geçtiğimiz 2018-19 sonbahar-kış sezonu, People İstanbul, Hazine Cihangir, Pera Adalı gibi yemek ve canlı müziğin bir arada olduğu mekanları ödüllenlendiren dönemlerden. Bu anlamda klasikleşme yolunda emin adımlarla ilerleyen Pera Adalı, şahane manzarası, eğlenceli canlı müzik programı ve sunduğu atmosfer ile bu yazımızın konusu olacak.

Pera Adalı’yı Klasik 5 sorumuzda inceleyelim

pera adalı

Ne yenir, ne içilir?

Pera Adalı Şişhane bölgesindeki Grand Haliç otelinin terasında yaklaşık 8 yıldır hizmet veren bir mekan. Canlı müzik olan gecelerde fix menü uygulaması olan restoran, diğer günlerde fix ve a la carte seçim  sunuyor. Fix menüde sunulan 10 meze coğrafyamızın ürettiği sevilen lezzetlerden oluşuyor. Ermeni Pilaki, Zoha, Eleni (Atom), Rum salatası gibi Ermeni ve rum mutfağınadan mezelerin sunulduğu menü, klasik ve mekana özgü mezelerin kombinasyonu olarak hazırlanmış. Ara sıcak olarak Paçanga Böreği ve Etli Pazı Sarma sunulan fix menüde, ana yemek 3 alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Tüm etlerin kömür ateşinde piştiği restoranda Piliç Pirzola, Mantar Soslu Biftek ve Levrek seçenekleri, uygun garnitürler ile servis ediliyor. Meyve servisi ile tamamlanan fix menüde, yerli içki (rakı, bira, şarap, votka, cin) gece sonunda, müzik programı bitene kadar servis ediliyor.

pera adalı

Ne zaman gidilir?

Pera Adalı, Çarşamba’dan, Cumartesi’ye haftanın 4 günü canlı müzik olan, diğer günlerde de a la carte menü ile açık olan bir restoran. Saro’nun sahne aldığı canlı müzik günlerinde 20:30 itibarı ile servise başlayan işletme, 01:00′ e kadar müzisyenin eğlenceli sahnesinde dolu dizgin gidiyor. Yemek saatinde, nostaljik müzikler eşliğinde başlayan gece, Saro’nun 21:30 gibi sahneye çıkmasıyla, yavaş yavaş ısınmaya başlıyor. Yemek ve eğlenceyi bir arada sunan mekana, müzik olan günlerde mutlaka rezervasyon ile gitmek gerekiyor. Canlı müzik olmaya günlerde ise manzaranın keyifini çıkartıp, mekanın sıcak dekorasyonunda vakit geçirmek oldukça keyifli. Şişhane metrosuna 50 metre mesafede olan Pera Adalı, düz ayak ve ardından asansör ile oldukça kolay ulaşılan bir mekan.

pera adalı

Ne giyilir?

Grand Haliç Otelin teras katında, tarih yarım adaya karşı şahane bir manzarası olan Pera Adalı, sıcak ve samimi atmosfer sahip bir mekan. Dekorasyonunda, ada vapuru temasını işleyen mekan, kullanılan bir çok aksesuarla adaya yapılalan bir yolculuk hikayesini işlemiş. Mekanın vapur şeklindeki sahnesinde Saro’nun bitmeyen enerjisi ile mekanın keyifli atmosferi birleşince, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Bu anlamda, eğlence ve dans garantili bir mekan olan Pera Adalı’ya şık ama aynı zamanda rahat bir kıyafet seçmekte fayda var. Sigara içenler için açık bir alan sunulması, üzerinizin kokmaması anlamında vurgulanması gereken işletmenin artılarından.

pera adalı

Kim kim gidilir?

Pera Adalı, Sıcak atmosferini, özel bir manzara ve eğlenceli bir canlı müzik sahnesi ile birleştiren bir mekan. Restoranın ortaya paylaşımlı yemekleri, hafta içi iş çıkışı arkadaşlarla keyifli bir ortamda samimi dost masaları kurmak için uygun bir atmosfer sunuyor. Pera Adalı, eğlence ve yemeği tek bir mekanda çözmeyi seven bekarlığa veda, doğum günü, uğurlama gibi kutlama grupları için ideal bir atmosfer sahip. Ayrıca restoranın değerli manzarası ve Türk usulü eğlenceyi sunması, yabancı misafir ağırlama için de mekanı oldukça mantıklı kılıyor.

pera adalı

Ne kadar ödenir?

Pera Adalı, canlı müzik olan günlerde sunduğu fix menüyü farklı damaklara hitap edecek şekilde, geniş bir yelpazede tutmuş. Ana yemek seçenekleri ise, fix menü standartına göre oldukça yeterli ve alternatifli olarak sunulmuş. Müzik programının bittiği gece 01:00’e kadar yerli içki servisinin her hangi bir limite bağlanmadığı restoranda fix menünün fiyatı, kişi başı 220 TL olarak belirlenmiş. Mekanın canlı müzik sunuyor olması da hesaba katıldığında, makul olarak değerlendirilebilecek fiyat, 3 kişilik rezervasyonlarda (masadaki yer kaybı sebebi ile) kişi başı 240 TL olarak sunuluyor.

Pera Adalı Adres: Evliya Çelebi Mahallesi, Grand Hotel Haliç, Kat 8, 37, Refik Saydam Cd. No, 34430 Beyoğlu
Telefon: 0541 243 11 23

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.