Kokteyl-Bar Nişantaşı-Beşiktaş

Karloff Topağacı

karloff

Nişantaşı’nın değişimin ardından popüler olan Topağacı ve Teşvikiye kendine has mekan tarzı ile dikkat çekiyor. Çoğu ufak metrekareden oluşan mekanlar kahve, sağlıklı yemek, kokteyl-bar ve butik meyhane gibi net konseptler sunuyor. Bunlar arasında kısa süre önce bölgede yerini alan Karloff Topağacı da kokteylleri ile ön planda bir speakeasy mekan. Eskiden antikacı dükkanı olarak hizmet veren mekanda Karloff, yıllanmış aksesuar ve mobilyaları ile zamansız bir atmosfer sunuyor. Akşam bar, ilerleyen saatlerde butik bir kulüp atmosferi sunan mekan, son dönem Topağacı’nın hareketli noktalarından.

karloff

Oldukça özgün bir dekora sahip olan Karloff, hepsi biribirinden farklı oturma alanlarıyla sıcak ve renkli bir mekan deneyimi sunuyor. Salonun ortasında yer alan orijinal bilardo masası, gece boyunca mekana enerji katıyor. Kapsında tabela olmayan Karloff, öncelikle mahalleli sonrasında bölgeyi sevenler tarafından kısa sürede keşfedilmiş. Topağacı’ndaki kokteyl barın içki sunumları da en az dekorasyonu kadar orijinal. Kokteylin odak noktada olduğu mekanda, çay ocağı temalı viski shot sunumu dikkat çeken detaylardan.

karloff

Birçoğu klasiklerden uyarlama kokteyller sunan mekanın Whiskey Sour ve Negroni twistleri (uyarlamaları) denenmesi gerekenlerden. Topağacı Hunhar ile kardeş dükkan olan Karloff’da viski çeşitleri ve sınırlı sayıda bira da mevcut. Pazartesi günleri kapalı olan mekan, haftanın 6 günü 17:00-01:30 arası hizmet veriyor. (Pazar günleri 00:30’da kapanıyor)

Karloff Adres: Hacı Emin Efendi sokak 41/B, Topağacı, Şişli/istanbul
Telefon: (0535) 643 43 83

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.