Dünya Mutfağı

Hazine Yalıkavak

Güncelleme 12.06.2020 Hazine Yalıkavak bu yaz açılmıyor.

Geçen yıl Cihangir’de açılan Hazine, İstanbul eğlence hayatının en popüler mekanı olarak bu alanda verilen ödüllerin hemen hepsini toplamıştı. Yazın gelmesi ile birlikte işletmenin müdavim kitlesini nerede ağırlayacağı merakla bekleniyordu. Mekanın Cihangir’de yarattığı butik canlı müzik tarzını en iyi kaldıracak bölgenin, İstanbulluların tatil için çokça tercih ettiği Bodrum olması muhtemel senaryoydu. Diğer bir yandan iş Bodrum’a gelmek ile bitmiyor, kitle tarafından kabul görecek adresin doğru  belirlenmesi gerekiyordu. Zira tatil beldesi, kozmopolit yapısı ile,Türkbükü ve Gümüşlük gibi birbirine taban tabana zıt kitleleri içerinde barındırabiliyor. Hazine Yalıkavak, Bodrum’da ki yer seçimini, son dönem adını sıkça duymaya başladığımız Yalıkavak’ın Tilkicik koyu olarak belirledi.

Hazine yalıkavak

Son zamanlarda lüks sitelerin yapıldığı ve X beach, La plaj gibi iddialı plajların bulunduğu Tilkicik koyu, bu yaz Hazine Yalıkavak’a ev sahipliği yapacak. Cihangir’deki Bistro, fine dining arası yemek tarzı, yazlık mekan Hazine Yalıkavak’da da aynen sürdürülüyor. Hatta Cihangir Hazine’nin akılda kalıcı yeşil ton ağırlıklı atmosferi, denizin hemen kenarındaki mekana büyük ölçüde taşınmış. Barı ve kokteylleri oldukça kuvvetli olan mekan, yemek öncesi ve sonrası şık bardak seçimleri ile içim keyfi yüksek içkiler sunuyor. Hazine Yalıkavak’ın kışlıktan olan en büyük farkı, Bi alt kat isminde gece 3 den sonra gidilebilecek bir after hour mekanını bünyesine katmış olması denebilir. Böylece üstü açık mekan, ilerleyen saatlerde dj performansa dönüyor olsa da müziği kesmek zorunda kalmayıp, kitleyi mekanda tutabiliyor.

(Bölgedeki balık restoranlarını okumak için linke tıklayın)

Hazine restoran

Hazine Yalıkavak canlı müzik programı

Mekanın “kaliteli Türkçe pop” üzerine kurulu müzik tarzı ile iyi eşleşen gruplar, kışlıkta olduğu gibi Yalıkavak’ta da bir kaç gün kayması ile devam ediyorlar. Hazine Yalıkavak’da, yemek sonrası saat 12:30 gibi başlayan canlı müzik, gece 3 civarına kadar devam ediyor. Sonrasında ise, eğlence sabahın ilk saatlerine kadar devam edecek şekilde Bi alt kat’a taşınıyor. (Güncelleme 07.06.2019, Bi alt kat bu sene yok) Müzik ücreti 75 TL olan alınan mekanda, içki fiyatları kışlağa göre bir miktar daha yüksek olarak 80 TL civarı olarak belirlenmiş. Bu sene Bodrum ve Yalıkavak’a önemli ölçüde renk getirecek mekan, gece eğlencesini seven kitlenin tatil ajandasında en az bir gün yer bulacak gibi gözüküyor.

Hazine Yalıkavak 2018 yılı canlı müzik programı:
Pazartesi: Özay Bakır
Salı: Belli değil
Çarşamba: Özay Bakır
Perşembe: Belli değil
Cuma: Boygar
Cumartesi: Özay Bakır
Pazar: BoygarHazine Yalıkavak adres:
Hazine Yalıkavak Adres: Yalıkavak Mahallesi, No: 3, Çankaya Sk. Bodrum          
Telefon: 0532 772 10 20

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorumlar

  • Yalikavak hazine inanilmaz kötü bir mekandi. Nezaketsiz yaklasimlar ve garip bir uslup var. Guzel bir ambiyansta yok.kotu muzik ve kalitesiz hizmet verilmekte. sacma sapan muzik die bir ucret eklenmis hesaba. Hayatimda ilk defa burada goruyorum.

    • Müzik ücreti almaları normal. Çokça uygulanan bir yöntem. Kötü müzik için ise, çıkan grubu zaten siz seçiyor olmanız lazım giderken (teoride). Ama pratikte mekan çok popüler olduğu için, insanlar bir göreyim diye veya arkadaşlarının peşine takılıp gidiyor. Mekan da uygulayabileceği maksimum fiyatlamayı, gelenlere uyguluyor. Popülerliği yönetmek zor işi. Marina yatch club, Lucca gibi mekanlar bunu nispeten başarabiliyor….