Bodrum Müdavimlist

Bodrum Gümüşlük’de Güzel Müzik, Dans

Bu sene de her zamanki gibi, sakin bir Bodrum’u kendi koyumuz Gündoğan’da geçirmek üzere geldim. Gel gör ki; her zaman ki dinamik Türkiye ortamında ,Bodrum da, kabuk değiştirmekte tabii ki!.  Bir tarafta yaşanan sıkıntılı günler arasında, sıkışıp kalan hayatımızda, Bodrum’un hoş doğası ve güzellikleri  ruhumuzu kaybettiği rengine kavuşturdu. Bodrum’un en güzel taraflarından bir tanesi de her yaşam şekline uygun bir koy mevcut olması. Bu sene arkadaşım Esin gümüşlüğe taşınınca bende peşinden Gümüşlüğe gidip ,orada ki mekanlarla tanıştım.

İlk Adres:

Bodrum Gümüşlük

Limon Gümüşlük

Öncelik, senelerdir adetten olduğundan, yazın mutlaka bir kere gittiğimiz Limon cafe oldu. Muhit gümüşlük olunca “limon cafe nin” yeri de farklı oluyor. Önce klasik selfi çekimimizi yapıp, görev tamamlanınca da manzaraya karşı kurulup sohbetin ve servis yapan genç arkadaşların tavsiyesiyle açtığımız şarabımızın keyfini çıkarttık. Yemekler şahaneydi. Favorimiz çıtır mantı,l imon böreği, kabak şahane, bulgur köfte, humus, kızarmış köy peyniri, ahtapot ızgara ve dahası da var. Yada meze yerine Limon kebap almakta iyi bir fikir olabilir. Limon kafe de ki keyifli zamanın ardından, ikinci durak olan Off Gümüşlüğe geçtik.

Geleneksel selfi

Geleneksel selfi

Off gümüşlük

Biz kızlar keyifli sohbete müzik eşliğinde devam edelim deyip kendimizi denize sıfır ağaçlar altında şahane bir  mekan olan Off gümüşlükte bulduk. O günkü program, Melis Sökmenin canlı performansıydı. Çok keyifli bir gece oldu. Müziğin 10 da başlayıp 12 de bitmesi bize de çok uygun bir saat aralığı oldu.

Off Gümüşlük'de her akşam farklı bir performans var

Mimoza Gümüşlük’de gece müzik ve içki;

Her zaman çok beğendiğimiz arada akşam  yemeğine gittiğimiz sevgili Fikret in yerine bu sefer onun ,müziklerini barında dinlemek için uğradık. Güzel türkçe müziklere yavaşça eşlik ederek (gece 12 sonrası müzik yasağı olduğundan) Mimoza’nın harika ambiyansın da gecemizi sonlandırdık.

Mimoz yemek sonrası güzel müzik yapıyor

Mimozo yemek sonrası güzel müzik yapıyor

 

Yazar Hakkında

Yeşim Can

Yeşim Can, reklamcılık sektöründe uzun yıllar çalışmış olup, mekanlar ile ilgili müdavimde yazmaktadır

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.