Balıkçı Plaj

Tilkicik Koyu’nun Balıkçısı Miços Yalıkavak

micos
Yazan: Bora Sarısu

Yalıkavak, son dönemlerde Bodrum’un en çok gelişen bölgesi desek yeridir herhalde. Sempatik balık lokantaları,  lüks plajları ve Yalıkavak Marina’nın bölgeye kattığı enerji ile belde, tek başına Bodrum’a rakip olmuş gibi gözüküyor. Ahtapotun bacakları gibi hepsi ayrı güzel koydan oluşan Yalıkavak’ta Tilkicik koyu, son dönem açılan popüler mekanları ile oldukça dikkat çekiyordu. X Beach’den sonra geçen sene açılan Hazine Yalıkavak, canlı müzik gece kulübü konsepti ile bölgeye renk getirdi. Tilkicik koyunda balık restoranı alternatifi olarak karşımıza çıkan Miços Yalıkavak ise yerlisi tarafından işletilen doğal ve sempatik bir mekan.

Bu yazıda Doğma büyüme Tilkicikli olan Ali Dinçer’in işlettiği balık restoranı Miços Yalıkavak’ı 5 klasik sorumuzda inceleyeceği inceleyeceğiz.

miços

Ne Yenir, Ne içilir?

Bodrum denince akla ilk gelen restoran tipi olan balıkçılar, Ege kültürünün lezzetlerini tatmak adına ideal mekanlar. Miços Yalıkavak, yerlisi tarafından işletilen bir balıkçı olarak, orijinal mezeler ve usulüne uygun balık bir yemeği deneyimi yaşamak için biçilmiş kaftan. Restoranın işletmecisi balıkları, Yalıkavak balıkçı kahvesinden günlük olarak temin ediyor. Pişirme aşamasında ise özellikle balıklar canlı ateşte, kurutulmadan, usulüne uygun olarak yapılıyor. Mutfağının başında Şef Leviz Karataş’ın olduğu Miços’da, Ahtapot ve Kalamar’da yerli üründen yapılıyor. Mekanın kendine özgü ara sıcakları ise, İstiridye Mantarı, Balık Simidi ve Balık Lokum olarak sayılabilir.

Müdavim tüyo: Miços, devamlı müşterilerine uyguladığı %10 indirimi, Müdavim takipçilerine de uygulayacak. Hesaptan önce Müdavim indirimi demeniz yeterli.😜

miços

Güne doğal ve yerel ürünlerden oluşan (reçeller ev yapımı) serpme Ege kahvaltısı ile başlayan Miços, öğlen servisinde ise balık ve mezenin yanı sıra gündüz misafirleri için, odun fırınınından pide ve lahmacun sunuyor. Restoranın odun fırınına sahip olması, ekmek alternatifi olarak akşam servisinde de puf lavaş sunmasına imkan veriyor. Zira balık restoranın vazgeçilmesi olan mezelerin yanına puf ayrı bir lezzet katıyor. Meze demişken, Miços’un favori mezeleri Enginar (iç baklalı), mevsim otları (deniz fasulyesi), Fava ve Ayvalı Kereviz olarak sayılabilir. Özel sunumu ile Tereyağında Karides restoranın diğer bir spesiyal yemeği olduğu Miços’da, tatlı olarak Kabak Tatlısı tercih edilebilir.

miços

Ne Zaman Gidilir?

Miços Yalıkavak, 15 Nisan-15 Ekim arası haftanın 7 günü açık olan bir restoran. Mekan, güne kahvaltı servisi ile başlıyor. Tilkicik koyunun dinginliğinde, mekanın denize sıfır alanında verilen kahvaltı, Ege usulü serpme kahvaltıdan oluşuyor. Miços’un en hareketli saatleri ise akşam servisi itibarı ile başlıyor. Şık koya hakim, keyifli manzarası ile Miços Yalıkavak, orijinal bir Ege balıkçısı olarak yaz akşamlarında ziyaret edilebilir. Haftanın 2 gecesi canlı müzik de olan mekan, bölgedeki gece turu öncesi keyifli bir yemek için akıllıca bir alternatif olacaktır.

miços

Miços Yalıkavak’da bazı geceler canlı müzik var

Ne Giyilir?

Miços Yalıkavak doğal ve otantik atmosfere sahip Bir balık restoranı. Dekorasyonu oldukça sade olan mekanda, mümkün olduğunca koyun güzelliği ön plana konmuş. Bu duruma rağmen, Tilkicik koyunun gittikçe artan popülerliği sonucu açılan iddalı mekanlar ve yeni yapılan lüks siteler bölgenin ki ile birlikte mekanın atmosferini de üst noktaya çekiyor. Miços Yalıkavak’ın tüm bu veriler ışığında giyim tarzı, Spor, Spor/Şık ve özellikle yemek sonrası eğlenceye gidecekler için Chic & Sexy olarak şekilleniyor.

MİÇOS

Kim Kim gidilir?

Miços Yalıkavak, Özellikle Gündoğan-Yalıkavak civarında tail yapanlar için oldukça iyi bir balık restoranı alternatifi durumuda. Şirin Koya en hakim noktada olan mekan, akşamları romantik ortamı ile özel gece yemekleri için oldukça uygun. Yemek üzeri eğlence planlayan kutlama grupları için mekanın hem geceye ısıtan canlı müziği, hem de Hazine Yalıkavak’a komşu olması sebebi ile tercih edebilir. Miços’un sempatik ve izole ortamı ailece gitmek için doldukça uygun bir balık restoranı.

miços

Ne Kadar Ödenir?

Miços Yalıkavak, yerlisi tarafından işletilen bir mekan oması sebebiyle, bölgenin popülerleşmesi sonucu oluşan maliyet baskısından fazla etkilenmeyen bir mekan. Balık restoranında gösterge fiyat olarak kabul edilebilecek Kalamar fiyatı (yerli olup olmadığını sorun) Miços’da 35 TL. Soğuk mezelerin 12 TL olarak fiyatlandığı mekanda, spesiyallerden Enginar Kalbi 20 TL, Lavinya adet 10 TL’den sunuluyor. Doğal ürünlerin usulüne uygun hazırlanıp sunulduğu balıkçıda, içkili, kişi başı 120-150 TL arası çıkmak mümkün.

Miços Restoran Adres: Tilkicik cad. Çankaya sok. No:5 Yalıkavak Mh. Bodrum
Telefon: 0532 226 11 85

Comments

comments

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

MÜDAVİMİ INSTAGRAM'DA

TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

insta