Etiler-Boğaz Müdavimlist

Boğaz Hattından 3 Sıkı Bar La Mancha, Lucca, Banyan

Banyan Ortaköy Bar
Yazan: Bora Sarısu

La Mancha

#akdeniz mutfağı

2012 yılında, Kuruçeşme’de ki 3 katlı eski şarap imalathanesi restore edilerek, 3 mekandan oluşan bir yeme-içme mecrasına dönüştürüldü. İçerisinde şarap, viski, bira eğitimleri de verilen İncirli şaraphane, Ege mutfağı üzerine kurulu keyifli rakı mekanı Kydonia ve enfes manzaralı barıyla İspanyol, Akdeniz mutfağı üzerine hizmet veren La Mancha bulunmakta.

La Mancha'nın boğaza hakim barı

La Mancha’nın boğaza hakim barı

La Mancha’nın görkemli barında boğaz manzarasına karşı otururken tecrübeli mixologist Hakan Seyben’in hazırladığı kokteylleri içmek oldukça keyifli. Hafta içi iş çıkışı barda atıştırma ve içki için ideal olan mekanın bar bölümü, hafta sonları DJ Mehmet Koçan’ın müziğiyle birlikte oldukça hareketli bir atmosfere dönüşüyor.

La Mancha'nın Kokteyli Melon Dream

La Mancha’nın Kokteyli Melon Dream

La Mancha Adres: Oksuz Cocuk Sokak No:7, Muallim Naci Cd., Beşiktaş Tel: (0212) 257 1144

http://lamancha.com.tr/

Lucca

#brasserie-bar

Türkiye’de akşam bir mekana gittiğinizde barda kesin oturan birilerinin olduğu ve tek gitseniz dahi bir süre sonra barın içindekiler ve/veya dışındakilerle diyalog kurabileceğinin garanti olduğu tek mekan sanırım Lucca’dır. Lucca, popüler bir mekan gibi gözükse de, aslında Müdavim barıdır. Bu sebeple herhangi bir manzarası olmamasına rağmen, bar ile alakalı her listeye doğal olarak girer. Mekan içkiyi de iyi hazırlar, bu sebeple 4 mevsim doludur.

Lucca'nın Bar Şefi Mahmet Şahin

Lucca’nın Bar Şefi Mahmet Şahin

 

Lucca bu yaza da yeni bar menüsü ve kokteyller ile giriyor. Mekanın yeni kokteyli Eagle, ufak çaplı bir yemek eşleşmesi ile sunuluyor. Eagle, gerçek acı severler için uygun ve iştah açıcı bir kokteyl.

Lucca'nın Yeni Kokteyli Eagle

Lucca’nın Yeni Kokteyli Eagle

Lucca Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. No:51, 34342 Tel: (0212) 257 1255


Banyan

#uzak doğu mutfağı  #fine dinig

İlk olarak 2003 yılında Nişantaşı’nda kapılarını açan Banyan, daha sonra şimdilerde hala hizmet verdiği Ortaköy House otelin üst katına taşındı. Asya ve ağırlıklı olarak Tayland mutfağının özgün bir şekilde yorumlandığı mutfağı yıllardır başarıyla öğle ve akşam servislerinde misafirlerini ağırlıyor. Banyan, özgün mutfağının yanı sıra boğaza karşı adeta kaptan köşkünde oturduğunuz hissi yaratan barı ile de meşhur. Mekanın tecrübeli barmeni  Ersin Hamamcıoğlu’nun hazırladığı kokteyller ile, manzara birleştiğinde, gerçek anlamda keyifli anlar yaşanılması kaçınılmaz oluyor. Bu atmosferde bir bara sahip olunca mekan da, yaz ayları için gece geç saatlere kadar uzanan partilere ev sahipliği yapıyor.

Banyan Ortaköy Bar

Banyan’ın Barından

Banyan Adres: Salhane Sokak No:3 Ortaköy, Muallim Naci Cd., 34347 Beşiktaş Tel: (0212) 259 9060

 

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.