Etiler-Boğaz Kokteyl-Bar Müdavimlist

Bebek Mekanlar

Lucca

İstanbul’un Bebek mahallesi her dönem popülerliğini korumakla beraber önemli mekanlara da ev sahipliği yapmıştır. Lüks bir semt olmakla beraber Bebek’in bir çarşısı ve mahalle kültürü de vardır. Ancak bu mahalle kültüründe bar müdavimliği esastır. Bu sebeple gel-geç mekanların yanısıra uzun soluklu birçok mekanda Bebek’de yaşayabilmiştir. Yazının devamında Bebek mekanlar denildiğinde ilk akla gelenler sıralanmış durumda.

mangerie bebek

Mangerie Bebek

Lucca

İstanbul’da akşam gittiğinizde barda kesin oturan birilerinin olduğu ve bar sohbeti yapabileceğiniz nadir mekanlardan birisi Lucca’dır. Mekan sahip olduğu popülerliğin yanında, aslında önemli bir müdavim barıdır. Lucca açıldığı 2004 yılından itibaren mutfağından, barında, kokteyllerinden, müziğine şehre damga vuran bir mekan olmayı başardı. Lucca’nın dış oturma alanı ile bar kısmının faklı kitleye hitap ettiğini de belirtmek lazım. Zaten mekanın en önemli özelliği farklı zaman dilimlerinde, farklı kitlelere hitap etmesi olarak ifade edilebilir.

Lucca Bebek

Lucca Bebek

Kokteyl kültürünün gelişmesinde de önemli payı olan Lucca Brazilian Cooler, Satsuma gibi kendiyle özdeşleşmiş içkileri ile biliniyor. Özellikle ilk yıllarında Amerikan tarzı büyük porsiyon yemek ve içkiler sunan restoran-bar, mutfağıyla da oldukça iddalı Ördek Roll, Octopus Carpaccio, Yengeç Tempura gibi sevilen ortaya paylaşımlıkları olan Lucca’nın menüsünde bir de sushi bölümü bulunmakta. Günün her saati enerjik ve keyifli bir atmosfer sunan mekanın, akşamın ilerleyen saatlerinde gece kulübüne döndüğünü de hatırlatmak lazım.

Lucca'nın Yeni Kokteyli Eagle

Lucca’nın Yeni Kokteyli Eagle

Lucca Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. No:51, 34342
Tel: (0212) 257 1255

Bebek Bar

Bebek Otel içerisinde yer alan Bebek bar 40 yılı deviren şehirdeki ender ayakta kalmayı başarmış köklü mekanlardan. Bir dönem Kadir İnanır, Tarık Akan gibi ünlülerin barda kendilerine özel sandalyeleri olan bar, şehrin simge mekanları arasında sayılabilir. Bebek Otel, yakın zamanda The Stay grubu tarafından alındıktan sonra bir renovasyona gitmişti. Menüsü de önemli ölçüde değişen Bebek var, daha modern sunumları olan yemeklere ve yeni tarda kokteyller sunmaya başlamıştı. Yıllanmış personelin de değişmesi ile birlikte Bu değişimler eski müdavimler tarafından eleştiri ile karşıladı. Yine de Bebek Bar, girişteki meşhur Teras barında, yeni Roof Bar’ında ve alt katındaki Dragon Restaurant’da olmak üzere yaşamına devam eden Bebek mekanlarından birisi durumunda.

bebek otel

Bebek Bar, Roof Bar

Bebek Bar Adres: Bebek Mh., Cevdet Paşa Cd. No:34, 34342 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 970 78 36

Mangerie Bebek

Mangerie, uzun süredir, belli bir çizgide devam eden ve bu sürede birçok müdavim edinmiş bir mekan. Bebek çarşıda, bir binanın terasında olan mekan, sade ve sıcak ortamı ile sabah saatlerinde itibaren tüm gün dolu bir işletme. Mangerie’ye girdiğiniz andan itibaren, şehrin keşmekeşinin uzağında huzurlu bir eve misafir olmuş gibi hissediyorsunuz. Tabi bu ortamları kaçırmayan özelikle kadın grupları gün boyu mekanı işlek halde tutuyor diyebiliriz. Üstelik bu keyifli ortamı yaratan işletmenin mutfağı da, oldukça yüksek gusto da yemekler çıkarıp, göze hoş gelen sunumlar ile mekanı tamamlıyor. Kahvaltısı ünlü olan işletmenin, Nişantaşı Delicatessen ile de kardeş işletme.

Mangerie Bebek

Mangerie Bebek

Mangerie Adres: Bebek Mh., Cevdet Paşa Cd. No:69, 34342 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 263 51 99

Yazar Hakkında

Bora Sarısu

Uluslararası içki firmaları için uzun yıllar mekan ajanlığı yapan Bora, potansiyeli olan mekanları erken evrede yakalamakta uzmandır. 20 senelik profesyonel mekan avcılığı tecrübesinden sonra 2016'dan beri Müdavim'de, nitelikli ve popüler mekanları kendi üslubu ile yazmaktadır. Bora'ya göre "en iyi mekan müdavimi olduğunuz mekandır."

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.